Rolnd
30.12.12,13:03
§ 3

Predmetom dane nie je:

c) podiel na zisku (dividenda) vyplácaný zo zisku obchodnej spoločnosti alebo družstva...

To znamená, že v prípade, že si budem vyplácať zisky v sro na konci roku ako podiel na zisku. nepodlieha zdaneniu?

Ďakujem.
Mila123
30.12.12,12:04
od účt. roku 2004 nie je predmetom dane.....
nezabudnúť na príslušnú ZP.....
Economic
30.12.12,12:22
Vyplatenie podielu na zisku nepodlieha ďalšiemu zdaneniu. Zisk sa vypláca po jeho zdanení spoločnosťou. Z vyplateného podielu na zisku však budeš platiť odvody zdravotnej poisťovne.
Rolnd
30.12.12,21:12
O zdravotke viem, no to ze zisk sa vypláca po jeho zdanení spoločnosťou mi nie je jasne.
Ja som jediny konatel (spolocnik) svojej sro. Viete prosim Vas ake forrmy zdanenia sa pod pojmom "zdanienie spolocnostou" rozumie?

Dakujem
Mila123
30.12.12,21:14
tak iba na hrubo........ak spol. vykáže zisk, zaplatí daň a ostatok je podiel na zisku , ten sa zvyčajne vypláca.......
Rolnd
30.12.12,23:08
Takze vlastne tu dan zaplatim ja ako spolocnost akurat to mi je jasne len nechapem preco to potom pisu tak ze to nie je predmetom dane. Ja som to z vykladu zakona pochopil ze ked to nie je predmetom dane, nezdanuje sa to predsa ale nakoniec to zdanujem aj tak ja (??) OK no ved preto sa pytam :) pointou je ze dan zo zisku pojde aj tak dole, len neviem ako kedze to nedavam do priznania kedze to nie je zakladom dane.

Dakujem
Tweety
31.12.12,06:55
Takze vlastne tu dan zaplatim ja ako spolocnost akurat to mi je jasne len nechapem preco to potom pisu tak ze to nie je predmetom dane. Ja som to z vykladu zakona pochopil ze ked to nie je predmetom dane, nezdanuje sa to predsa ale nakoniec to zdanujem aj tak ja (??) OK no ved preto sa pytam :) pointou je ze dan zo zisku pojde aj tak dole, len neviem ako kedze to nedavam do priznania kedze to nie je zakladom dane.

Dakujem
Máš v tom akýsi zmätok, zdaňuje sa zisk, podiel na zisku zatiaľ nie je predmetom dane, rozdeľujeme teda čistý zisk po zdanení. Do priznania uvedieš základ dane, z neho sa vypočíta daň, ktorú odvedieš.
Economic
31.12.12,07:03
Takze vlastne tu dan zaplatim ja ako spolocnost akurat to mi je jasne len nechapem preco to potom pisu tak ze to nie je predmetom dane. Ja som to z vykladu zakona pochopil ze ked to nie je predmetom dane, nezdanuje sa to predsa ale nakoniec to zdanujem aj tak ja (??) OK no ved preto sa pytam :) pointou je ze dan zo zisku pojde aj tak dole, len neviem ako kedze to nedavam do priznania kedze to nie je zakladom dane.

Dakujem

Bez urážky. Ja osobne si však myslím, že si zrejme veľa vecí zle pochopil. Rieš toto prosím so svojou účtovníčkou. Je to lacnejší spôsob ako platiť dorubené dane a penále. Ty totiž nerozumiem úplne základným veciam.
pavol54
31.12.12,07:15
Takze vlastne tu dan zaplatim ja ako spolocnost akurat to mi je jasne len nechapem preco to potom pisu tak ze to nie je predmetom dane. Ja som to z vykladu zakona pochopil ze ked to nie je predmetom dane, nezdanuje sa to predsa ale nakoniec to zdanujem aj tak ja (??) OK no ved preto sa pytam :) pointou je ze dan zo zisku pojde aj tak dole, len neviem ako kedze to nedavam do priznania kedze to nie je zakladom dane.

Dakujem
kto ti robí súvahu a výkaz ziskov a strát? veď tam ťa to priam navádza na to že riadok súvaha pasíva 087 a riadok výkazu 61 musia byť totožné. až potom robíš daňové priznanie ale to je už len rutinné vyplnenie riadkov. a riadok 47 výkazu je je totožný s riadkom 100 daňového priznania. už viac nemusíš riešiť
Centrum
31.12.12,07:19
Všetci Ti už odpovedali a správne. Ty si ale miešaš dva pojmy. Zisk - hospodársky výsledok PO, ( v ktorej si zrejme jediným spoločníkom ) a z ktorého PO odvedie daň ( prípadne platí potom aj preddavky na budúci zisk ). Teba však zaujíma iba Tvoj podiel z tohto zisku po zdanení - tzv. dividenda a tá sa zatiaľ u poberateľa dividendy nezdaňuje - pozri si napr. nové tlačivá DP FO- nie je tam riadok na dividendy (zatiaľ sa platí iba odvod do ZP ).