Sindy85
30.12.12,14:32
Zdravím Vás...
Obraciam sa na Vás s problémom, ktorý ma trápi zhruba 2-3 týždne, pri zapínaní PC. Teda niekedy, keď ho zapnem, rozbehne sa, počuť pracovať všetko tak ako inokedy, ale ma privíta čierna obrazovka na monitore, kde svieti iba kurzor myši. A nič ďalej sa nedeje. Zo začiatku som ho skúšala nechať tak, s domnením, že chce čas a rozbehne sa... no nestalo sa tak a ani po 2-3 hodinách ma neprivítala úvodná obrazovka. Vtedy nepomôže nič, iba ho vytiahnuť zo siete aby sa vypol a skúšam odznova... niekedy, v lepšom prípade sa na druhý, tretí pokus naštartuje normálne... inokedy ho musím vyťahovať zo siete aj 10 krát... je to o nervy :( Neviete čím by to mohlo byť spôsobené?? Skúšala som už zmeniť predlžovák, pozrela som aj všetky káble či sú v poriadku... Nič sa mi s ním v podstate nemenilo, z ničoho nič to začalo... Som zúfalá...

A ešte jedna vec, mala som bezdrôtovú klávesnicu zn. Hama, ku ktorej sa mi zlomil konektor... Neviete kde by som mohla zohnať náhradný? Ale iba konektor, bez klávesnice??? Rozmýšľala som, že keby som kúpila akúkoľvek bezdrôtovú myš zn. Hama, nefungovalo by mi to aj na tú klávesnicu???
Za cenné rady vopred ďakujem!!

L.
noel.g
30.12.12,13:46
zdravím

prečítal som si príspevok. tých možností, prečo počítač nechce nabehnúť môže byť viac. osobne by som sa priklonil k preinštalovaniu systému. podobný problém som mal pred časom s laptopom a zabrala len nová inštalácia. môže to byť vírus, poškodené komponenty - teda operačná pamäť, hard disk. čokoľvek. otázka nie je formulovaná správne. to že po zapnuti počuť hluk, neznamená, že všetko pracuje správne. skôr by to chcelo napísať, čo problému predchádzalo. aby som nezabudol, pokiaľ je vidieť kurzor, monitor je v poriadku.

k tej klávesnici. pri dnešných cenách, by som išiel do nového setu, pokiaľ teda financie nehrajú veľkú rolu. je to lacnejšie, ako zháňať len nejaký konektor a samozrejme niečo iné, ako hama.
Sindy85
30.12.12,14:00
Ďakujem za rýchlu odpoveď. V auguste som mala PC v oprave, vtedy nešiel naštartovať vôbec. Nereagoval absolútne na nič. Bolo mi povedané, že menili základnú dosku. Potom bol úplne v poriadku, až doteraz. Môžem teda očakávať, že ak ho nevezmem do opravy, jedného dňa načisto skolabuje a ja prídem o všetko, čo v ňom mám??
Čo sa týka tej klávesnici, dnes som si kúpila novú.... a mám ešte jednu staršiu káblovú. Ale aj tak by som chcela ten konektor, bola som na ňu zvyknutá, nerada by som sa jej vzdala a takú istú som nedostala kúpiť :(
noel.g
30.12.12,14:21
je možné, že o data prídete tak či tak, ale skúste ešte hodiť pc do núdzoveho režimu a skúsiť vrátiť pc späť.

tu je postup:

1. vypnúť pc
2. zapnúť a hneď opakovane stláčať F8, kým sa nezobrazí ponuka v akom režime spustiť pc. zvyčajne sú to biele písmená na čiernom pozadí.
3. v núdzovom režime potom skúsiť obnovu systému.

ale pokiaľ hovoríte, že menili matičnú dosku... za pokus to, ale stojí, ten vyššie uvedený postup. možno je to naozaj len problém operačného systému.
Niran
01.01.13,08:03
Ďakujem za rýchlu odpoveď. V auguste som mala PC v oprave, vtedy nešiel naštartovať vôbec. Nereagoval absolútne na nič. Bolo mi povedané, že menili základnú dosku. Potom bol úplne v poriadku, až doteraz. Môžem teda očakávať, že ak ho nevezmem do opravy, jedného dňa načisto skolabuje a ja prídem o všetko, čo v ňom mám??

Urcite by som naskor skusil ako bolo spominane vyssie v prispevku preinstalovat operacny system. Ak by nepomohlo potom by som skusil opravu. Ak je v poriadku HDD (hard disk) tak sa nemusite vobec bat ze pridete o udaje ktore mate v pc. To ze je zla zakladna doska alebo napr. graficka karta este neznamena ze udaje stratite, tie su ulozene na HDD a pokial ten funguje spravne tak sa netreba nicoho bat. Dokonca ak by aj ten skolaboval tak je este moznost niektore data z neho zachranit su firmy ktore sa tym zaoberaju.
retro13
02.01.13,10:49
Podla mojho nazoru odchadza HDD. Mal som podobny problem s HDD IBM. Tazko sa rozbiehal az na 3-4 krat. Neskor uz lahol uplne.