hana_
31.12.12,09:16
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, aké tlačivo na priznanie k dani z príjmov mám použiť, keď som v tomto roku bola prvé tri mesiace súčasne zamestnaná a zároveň som pracovala na dohodu a od apríla som už len SZČO. Takisto by ma zaujímalo, ako je to v takomto prípade s evidenciou príjmov. Ako SZČO si totiž chcem uplatniť paušálne výdavky, takže si vediem evidenciu príjmov a uhradeného poistného, ale predpokladám, že do tejto evidencie nemám zahrnúť to, čo bolo pred založením živnosti, alebo je to inak? A hlavne neviem, ako potom počítať daň, ktorú mám zaplatiť. Lebo tých 40% predsa môžem odpočítať len z príjmov zo SZČ, nie?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Centrum
31.12.12,08:29
Použiješ tlačivo DP FO "B" , Príjem zo zamestnania a z dohody je závislá činnosť = § 5 Zákona o DP a SZČO=živnosť je v § 6 ( ods. podľa druhu živnosti ). Ano 40 % len z činnosti v § 6 ( zatiaľ).
hana_
22.02.13,18:14
Ďakujem za odpoveď. Teraz sa pozerám do toho tlačiva a nevidím tam žiadnu kolonku, kam by som mohla zapísať preplatok na dani, ktorý mi vyplatili v roku 2012 za rok 2011. Znamená to, že sa to nepočíta ako príjem?
Centrum
22.02.13,18:39
Nie nepočíta, "daň sa predsa nezdaňuje ". Veď je to niečo, čo si uhradila naviac zo svojich !!!