cucpo
31.12.12,18:11
Dobry den. Chcel by som sa spytat ako si poradit s nakupom aplikacii pre Ipad na Appstore a takisto s nakupom zariadeni kde platba prebieha cez PayPal. Je mozne to dostat do uctovnictvavecsinou k nakupu nieje ziadna faktura. Napr. kupim aplikaciu na Appstore pride mi len potvrdzovaci mail. Takisto ked kupujem rozne komponenty potrebne pre rozne rojekty v zivnosti kupujem to na roznych sjopoch po svete a platim cez PayPal. K tymto nakupom takisto nemam fakturu ako u nas vecisnou niesom schopny pri nakupe v EU dohodnut nakup bez DPH. Poradi niekto co s tym predpokladam ze vsade vo svete to maju jednoduche a funguje to len u nas to nestaci a su potrebne faktury. Este na uplne skomplikovanie na tiet uhrady ma zriadeny ucet v MBank / kde nic nieje len pred uhradou tam poslem prostriedky - akoze ochrana :-) / a tento ucet je zriadeny na sukromnu osobu. Je to problem ze uhrady idu z tohto uctu ??? Poradi mi pls niekto ako na to ??
cucpo
01.02.13,06:53
Dobry den.

Neporadi nikto ako je to s tym Paypal? By som to zjednodusil proste zaplatim za sw na AppStore kartou z podnikatelkseho uctu. Z AppStore mam len potvrdenie o nakupe kde niesu ziadne platne udaje ako ICO, DIC a podobne a z Paypal mam maximalne kopiu obrazovky kde je uvedene ze bola strhnuta ciastka v prospech AppStore. Co s tym ??? Uctovnicka tvdi ze to nejde, ale predpokladam ze az take KOCURKOVO niesme ze to je nejak mozne dolozit, ved hadam nieje kazdy nuteny kupovat tieto veci za vlastne bez moznosti dat ich do nakladov?