Kaťa
27.02.06,20:03
ahojte. chcem sa spýtať či náhodou nevie niekto čo všetko má obsahovať spis zamestnanca. začala som chodiť do novej práce a zamestnanci nemajú kompletné spisy. niektorým chýbajú osob.údaje a pod. najmä má zaujímajú zamestnanci obcí a školy.
Ďakujem:confused:
liba2
27.02.06,22:22
ahojte. chcem sa spýtať či náhodou nevie niekto čo všetko má obsahovať spis zamestnanca. začala som chodiť do novej práce a zamestnanci nemajú kompletné spisy. niektorým chýbajú osob.údaje a pod. najmä má zaujímajú zamestnanci obcí a školy.
Ďakujem:confused:Je to individuálne a záleží od rôznych okolností. Základom osobného spisu je Osobný dotazník a Pracovná zmluva.
Ale v tej istej firme nemusia mať zamestnanci obsah osob. spisu rovnaký.
Spravidla, čím je firma väčšia, tým je spis tenší a naopak, v malých firmách je v ňom sústredených viacej dokumentov.
Ďalšie dokumenty:
žiadosť o prijatie; životopis; odporúčanie (od iného zam.); vysvedčenie; prihláška do SP, ZP, a iné. Spis sa počas trvania PP môže neustále doplňovať.
ZEvina
28.02.06,04:24
Pri 33 - ročný pracovníkov zápočet odpracovaných rokov na výpočet 25 dňovej dovolenky, ak je vodič, tak fotokópia VO, žiadosť o zasielanie výplaty na účet č...., Pozor - Zákon o ochrane osob.údajov - pri každej žiadosti o potvrdenie príjmu /napr. na pôžičku/ - písomnú žiadosť so súhlasom o zverejnenie požadovaných údajov.
kvet
28.02.06,05:23
Čo sa týka zamestnancov obce a školy, doklady ktorými preukazujú splnenie predpokladov výkonu práce vo verejnom záujme, napr.
- odpis z registra trestov,
- maturitné vysvedčenie, vysokoškolský diplom (preukazuje sa splnenie kvalifikačného predpokladu)
- rôzne osvedčenia (preukázanie osobitného kvalifikačného predpokladu) najmä u zamestnancov škôl, napr. riaditeľ školy musím mať osvedčenie o absolvovaní prvej kvalifikačnej skúšky, resp. jej náhrady...
- potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti, ak to vyždauje osobitný predpis, napr. u kuchárok v školskej kuchyni,
- u riaditeľa školy aj menovací dekrét do funkcie,
- u zamestnancov, ktorí sa majú oboznamovať s utajovanými skutočnosťami aj súhlas s oboznamovaním sa, vyhlásenie o mlčanlivosti ...
- u vedúcich zamestnancoch majetkové priznanie podľa § 10 zákona č. 552/2003 Z.z.,
- pracovnú zmluvu, vrátane jej zmien,
- opis pracovných činností (pracovná náplň),
- čestné vyhlásenie zamestnanca o dobách zamestnania na účely určenia platového stupňa,
- oznámenia o výške a zložení funkčného platu,
- návrhy a priznanie odmien, osobných príplatkov,
- u starostov obcí aj výpisy z uznesení obecného zastupiteľstva o schválení platu, odmien.
ZEvina
28.02.06,08:34
Chcela by som sa spýtať - o dobách zamestnania účely určenia platového stupňa - /to je aj či má nárok na 20 alebo 25 dní dovolenky?/ stačí len čestné vyhlásenie?
kvet
28.02.06,09:20
Nie, čestné vyhlásenie o dobách zamestnania slúži len na účely vypočtu započítanej praxe pre zaradenie zamestnanca do platového stupňa podľa § 6 zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Pre nárok na dlhšiu dovolenku jednoznačne požadujem od zamestnancov predložiť doklady, napr. zápočtové listy od predchádzajúcich zamestnávateľov, potvrdenie o evidencii nezam. a pod.
Ingrid G.
28.02.06,09:21
Chcela by som sa spýtať - o dobách zamestnania účely určenia platového stupňa - /to je aj či má nárok na 20 alebo 25 dní dovolenky?/ stačí len čestné vyhlásenie?

Na určenie platového stupňa slúži počet rokov odbornej praxe + ostatnej (ktorá sa kráti) + materská dovolenka a vojenská služba (ak nespadá do doby zamestnania) - prikladám tlačivo, ktoré používame.
Spravidla platí (aspoň u nás) že dĺžka praxe nie je vždy taká istá ako doba zamestnania na určenie dovolenky. Dobu dovolenky určujem podľa zápočtového listu.
blondy
28.02.06,09:29
Pri 33 - ročný pracovníkov zápočet odpracovaných rokov na výpočet 25 dňovej dovolenky, ak je vodič, tak fotokópia VO, žiadosť o zasielanie výplaty na účet č...., Pozor - Zákon o ochrane osob.údajov - pri každej žiadosti o potvrdenie príjmu /napr. na pôžičku/ - písomnú žiadosť so súhlasom o zverejnenie požadovaných údajov.

Prosím ťa nemôžeš sem prilepiť vzor žiadosti so súhlasom o zverejnenie OÚ?
Takéto vyhlásenie mi totiž vo spisoch chýba ...
Ď.
ZEvina
01.03.06,05:41
blondy, veľmi rada by som "prilepila" ale ja som v tomto taká amatérka, že zatiaľ viem lepiť len lepidlom. Ale tú žiadosť som napísala jednoducho vo worde dvomi vetami /v mene žiadateľa/ a pracovník to podpísal
meno, priezvisko, adresa,...... pracovník spoločnosti,.... žiadam o ..... súhlasím so zverejnením OÚ na tento účel...... podpis zamestnanca.
Braňo
01.03.06,06:14
vzor na súhlas máš v tlačivách.
:)
blondy
01.03.06,06:23
ďakujem pozriem aj do tlačív.

pre SDC : keď píšeš odpoveď dole máš možnosť: pridať prílohu tam klikni a vyber to čo chceš(browse), potom klikni stiahnuť. Treba to len poskúšať, potom to pôjde aj bez "lepidla":D:D:D
Kaťa
01.03.06,08:40
Na určenie platového stupňa slúži počet rokov odbornej praxe + ostatnej (ktorá sa kráti) + materská dovolenka a vojenská služba (ak nespadá do doby zamestnania) - prikladám tlačivo, ktoré používame.
Spravidla platí (aspoň u nás) že dĺžka praxe nie je vždy taká istá ako doba zamestnania na určenie dovolenky. Dobu dovolenky určujem podľa zápočtového listu.
chcem sa pýtať ako sa kráti ta ostatná na 2/3 z tej praxe? aspoň ja to tak rátma je to O.K
Zita4
01.03.06,08:56
chcem sa pýtať ako sa kráti ta ostatná na 2/3 z tej praxe? aspoň ja to tak rátma je to O.K
2/3 praxe počítame vtedy, keď bola prax v inom odbore, ako ho zaraďujeme v našej organizácii. Napríklad prijmeš účtovníčku a tá mala predtým prax 1 rok ako sekretárka. Započítaš jej odpracovanú dobu 1 rok (na účely dovolenky) a odbornú prax 2/3 z 365 dní, t.j. 243 dní.
Ingrid G.
01.03.06,09:08
Súhlasím, aj my to tak robíme.
HUPKA64
25.08.08,11:13
Zdravím priatelia

možno som niečo v téme prehliadla, ale existuje nejaké všeobecné tlačivo, do ktorého sa píše zoznam dokladov, ktoré obsahuje osobný spis zamestnanca?

Chceli by sme urobiť kontrolu osobných spisov a do toho tlačiva by sme zapísali, ktoré doklady tam sú. Ide o doklady o vzdelaní, praxi - ZL, rodné listy detí a tak podobne. Poradíte mi? Dá sa kúpiť v predajni tlačív? Alebo si ho máme urobiť sami? Vopred ďakujem. :)
judita1971
19.09.08,11:26
s tlačivom som sa nestretla, ale v dnešnej počítačovej dobe to si vyrobíš sama, ak chceš takúto pomôcku. Ja mám napr. osobný spis zamestnanca rozdelený dvojhárkami na : Personalistika, Mzdy, Ostatné. Osvedčilo sa mi to pri zakladaní dokladov - rozhodnutí o plate a hľadaní personálnych údajov.
jana32
15.10.08,04:58
Prosím Vás ako riešiť takúto situáciu. V auguste sme prijímali nových zamestnancov, každý má svoj osobný spis. U jednej zamestnankyne - upratovačky som si až teraz všimla, že nemám od nej podpísanú pracovnú náplň. Tak som ju išla poprosiť nech mi ju podpíše teraz, žiaden problém nie je, pracovná náplň je taká ako u ostatných žien. Ona mi ju podpísať odmietla. Tak som ostala prekvapená a pýtala sa na dôvod, či je tam niečo s čím nesúhlasí. Odmietla odpovedať. Až ďalšia kolegyňa mi prišla povedať že ona ju nechce podpísať vraj preto lebo že takto bude mať možnosť odmietnuť nejakú pridelenú prácu ktorá by sa jej prípadne nepáčila. Tak som si v duchu povedala, že to snáď ani nie je možné! Len neviem čo mám teraz robiť, nakoniec je to moja chyba , donútiť ju podpísať nemôžem, ale takto to tiež nemôže ostať. Prosím poraďte mi. Ďakujem
Chobot
15.10.08,07:57
Prosím Vás ako riešiť takúto situáciu. V auguste sme prijímali nových zamestnancov, každý má svoj osobný spis. U jednej zamestnankyne - upratovačky som si až teraz všimla, že nemám od nej podpísanú pracovnú náplň. Tak som ju išla poprosiť nech mi ju podpíše teraz, žiaden problém nie je, pracovná náplň je taká ako u ostatných žien. Ona mi ju podpísať odmietla. Tak som ostala prekvapená a pýtala sa na dôvod, či je tam niečo s čím nesúhlasí. Odmietla odpovedať. Až ďalšia kolegyňa mi prišla povedať že ona ju nechce podpísať vraj preto lebo že takto bude mať možnosť odmietnuť nejakú pridelenú prácu ktorá by sa jej prípadne nepáčila. Tak som si v duchu povedala, že to snáď ani nie je možné! Len neviem čo mám teraz robiť, nakoniec je to moja chyba , donútiť ju podpísať nemôžem, ale takto to tiež nemôže ostať. Prosím poraďte mi. Ďakujem

Zatiaľ to nechaj tak, môže pracovať aj keď nemá pracovnú náplň. V podstate charakteristika práce by mala byť v pracovnej zmluve, takže máte podľa čoho jej prideľovať prácu.

Pri najbližšej zmene pracovnej zmluvy (dodatok, zvýšenie mzdy, ...) by som na tvojom mieste do dodatku doplnil výpočet povinností spolu s tým napr. zvýšením mzdy a to nech podpíše. Ak to odmietne, nebude mať zvýšenú mzdu.

Prejednaj to ešte aj s jej nadriadeným.
jana32
15.10.08,09:52
Ďakujem, nadriadená som ja, takže si to vyriešim sama so sebou, ale tá rada zakomponovať do zmeny prac.zmluvy potom tie povinnosti spolu so zvýšením mzdy je super, lebo práve teraz je to u nás aktuálne.
aviril
09.03.09,07:11
Dobrý deň,
v životopise je nutné uvádzať aj obdobie, počas ktorého som čerpala mater.a rodič.dovolenku /zároveň som bola zamestnaná/?
Lebo pokiaľ viem, deti uvádzať nemusím a ani oni by sa ma pýtať nemali /antidiskr.zákon/.
a ešte - v prípade prijatia do prac.pomeru - v osob.zložke - musím uviesť aj deti, pokiaľ si na ne nebudem uplatňovať daň.bonus?
Chobot
09.03.09,08:24
Dobrý deň,
v životopise je nutné uvádzať aj obdobie, počas ktorého som čerpala mater.a rodič.dovolenku /zároveň som bola zamestnaná/?
Lebo pokiaľ viem, deti uvádzať nemusím a ani oni by sa ma pýtať nemali /antidiskr.zákon/.

Nemusíš uvádzať MD a RD, pokiaľ si bola v PP - stačí uviesť, že v tom období si bola v PP u firmy .... . Ide len o to, aby v životopise nevznikli "biele" miesta.


a ešte - v prípade prijatia do prac.pomeru - v osob.zložke - musím uviesť aj deti, pokiaľ si na ne nebudem uplatňovať daň.bonus?

V osobnej zložke nie, ale ak si chceš uplatňovať daň. bonus, tak dieťa, na ktoré si ho chceš uplatniť, nahlásiť musíš v tlačive pre zúčtovanie dane (to, čo sa podpisuje každý rok a kde sa žiada o vyúčtovanie dane). Tam musíš uviesť dieťa a priniesť jeho rodný list.
aviril
09.03.09,10:00
ďakujem. teda mám to chápať tak, že napr. na RD som bola od 2005-2008 a zamestnaná som v tej firme od r. 2003 a v životopise uvediem okrem predošlých zamestnaní aj toto zamestnanie: že od 2003 - súčasnosť - firma XY....bez uvedenia, že 3roky som bola na RD? Myslím si, že keby uvediem, že som bola na RD, tak si skôr uškodím.