Zuzka7190
01.01.13,15:04
Dobrý deň, pred dvoma mesiacmi som začala ako SZČO pracovať - prevadzkovanie zariadenia na regeneraciu a rekondiciu. Toto zariadenie nie je v mojom majetku, iba tam "pracujem". Chcela by som vedieť aké náklady si môžem uplatiť? Mám svoje auto a v januári 2013 si ho chcem registrovať(?) - zaplatniť cestnú daň. Takže si môžem dávať všetky výdavky s autom do nákladov? môžem si dať do nákladov nákup stravných lístkov pre vlastnú potrebu? aké ďalšie výdavky by som si mohla uplatniť? ďakujem za rady
veronikasad
01.01.13,14:07
Aký je tvoj mesačný príjem ? Nebudú pre teba výhodnejšie paušálne výdavky ?
Zuzka7190
01.01.13,16:56
prijem mam mesacne cca 700 - 800 eur.
patre
21.01.13,13:47
Ak kazdy den cestujes autom do prace, tak auto vyuzivas ako sukromne, na kazdy den si mozes uctovat prac. cestu a v ramci tej aj prislusne stravne - od 4,E . Okr. toho si cestakom uctujes naklady na pouziovanie vlastneho mot. vozidla pre ucely podnikania: Pohonné hmoty podla normy spotreby a aktualna cena pohonných hmot plus pausal 0,183/km
Tweety
21.01.13,13:48
Ak kazdy den cestujes autom do prace, tak auto vyuzivas ako sukromne, na kazdy den si mozes uctovat prac. cestu a v ramci tej aj prislusne stravne - od 4,E . Okr. toho si cestakom uctujes naklady na pouziovanie vlastneho mot. vozidla pre ucely podnikania: Pohonné hmoty podla normy spotreby a aktualna cena pohonných hmot plus pausal 0,183/km
Pozor, cesta do práce a z práce nie je pracovnou cesty. Výdavky na ňu nie sú daňovo uznanými výdavkami.
patre
21.01.13,13:52
Sorry, nemyslel som pracu v zmysle prac. zmluvy, ale ak vykon zivnosti realizuje mimo sidla zivnosti...