mona091
01.01.13,19:39
aj ked tema o boji za navrat deti borovych zadavatelka uzatvorila, kedze splnila svoj ucel (suhlasim, deti su na sk),

ale dana tema zdaleka nie je vyriesena, velmi by ma zaujimal oficialny dalsi postup, riesenia,

a co dalej vobec,

vari netreba bojovat dalej? ak je to naozaj inkvizicia, tak uz netreba dalej bojovat? to uz nas nemusi zaujimat, co sa bude dalej diat??
alaya1
01.01.13,18:42
Tema o nutenych adopciach je este volna
http://www.porada.sk/t204258-peticia-za-navrat-deti-pani-boorovej-na-slovensko.html

Pisala si, ze nic o tychto veciach nevies, skus nieco precitat v tlaci, alebo v 2 temach na Porade. Temu som hlavne zavrela koli nedostojnym prispevkom na jej konci. Zial, ludia su rozni.

Neprinalezi nam hodnotit anglicky system socialnej pomoci a ochrany, ked nepozname jej podstatu a jej pravidla, aby sme vedeli spravne argumentovat.

Nadavat to mozeme, aj v tejto teme.
mona091
01.01.13,18:52
Tema o nutenych adopciach je este volna
http://www.porada.sk/t204258-peticia-za-navrat-deti-pani-boorovej-na-slovensko.html

....Neprinalezi nam hodnotit anglicky system socialnej pomoci a ochrany, ked nepozname jej podstatu a jej pravidla, aby sme vedeli spravne argumentovat....

Nadavat to mozeme, aj v tejto teme.


prave preto je tema aktualna, aby sme zisklali informacie, fakty, argumenty, a to, ci nam ne/prinalezi hodnotit plati len dovtedy, kym nie sme tym zasiahnuti (co sa stalo),
alaya1
01.01.13,18:55
V tvojom nazve temy je "pripad Boorovych, pripla som ti aktualnu, zivu temu".Aj ked je to uz ukoncene, su doma.

A "anglicka organizacia ss"- o com mame diskutovat? O pravnyvch predpisoch? neporozumela som zhluku 2 tem v jednej.
Stanislav 1975
01.01.13,18:56
ktovie, kde je pravda-poznáme osobne Boorových ? Ja by som to takto jednostranne nevidel, pevne dúfam,že sa detičky budú mať dobre a nebudeme počut o nejaký čas,že sa im niečo stalo...tie súdy mali asi viac info ako my tu za pc..., neviem ja som z tých Boorových nemal dobrý pocit...
alaya1
01.01.13,18:58
Myslim, ze je to o argumentoch, nie o nasich pocitoch....
Stanislav 1975
01.01.13,19:00
argumenty z jednej strany..
alaya1
01.01.13,19:01
Snad sud mal z obidvoch.
pivko
01.01.13,19:04
Z Anglicka ani krava neni dobrá a nieto súdny systém.
alaya1
01.01.13,19:05
Preto by nemalo byt tolko deti z vychodnych krajin bezdovodne odoberanych svojim rodicom.
day
01.01.13,19:05
Ma niekto neaky link, neaky nezavisly pohlad na cely pripad?
alaya1
01.01.13,19:06
V temach o Boorovych mas mnoho linkov pripnutych. Je vsak informacne embargo, nemoze sa zverejnit vsetko, co by sa malo.
Stanislav 1975
01.01.13,19:10
akože neviem porovnávať demokratickú krajinu s jednotkami SS sa mi nezdá OK, zadávateľka asi nevie kto to boli SS odiely a ani SS- obergruppenfuhrer Reinhard Heydrich a spol.- akože porovnanie je úplne od veci...
alaya1
01.01.13,19:13
To SS v zadani je pomenovanie/skratka/ socialneho uradu v Anglicku.
ewita888
01.01.13,19:16
akože neviem porovnávať demokratickú krajinu s jednotkami SS sa mi nezdá OK, zadávateľka asi nevie kto to boli SS odiely a ani SS- obergruppenfuhrer Reinhard Heydrich a spol.- akože porovnanie je úplne od veci...

Stanko, SS - SOCIAL SECURITY = Anglická sociálka
mona091
01.01.13,19:19
akože neviem porovnávať demokratickú krajinu s jednotkami SS sa mi nezdá OK, zadávateľka asi nevie kto to boli SS odiely a ani SS- obergruppenfuhrer Reinhard Heydrich a spol.- akože porovnanie je úplne od veci...


stanko, ja neporovnavam "fuhrera" , je to skratka pre social service, podobnost cisto nahodna
alaya1
01.01.13,19:26
Zatvorila som pozvanku na udalost, nie temu o boji....
alaya1
01.01.13,19:50
Kto ma zaujem o informacie,
TV JOJ.
o 22:00 odvysielame mimoriadne vydanie relácie Slovensko naživo ŠPECIÁL s Jánom Mečiarom. Téma: Bez detí neodídem - Návrat domov.
lujza.j
01.01.13,20:01
v danej veci vie skutočnú pravdu iba rodina Boorových...... nech už je aká koľvek, sú skutočnosti ktoré sa určite nedozvieme......len neviem prečo si zase niekto naháňa sledovanosť.....
alaya1
01.01.13,20:16
v danej veci vie skutočnú pravdu iba rodina Boorových...... nech už je aká koľvek, sú skutočnosti ktoré sa určite nedozvieme......len neviem prečo si zase niekto naháňa sledovanosť.....

Daj to vybubnovat, aby sa ludia o tom dozvedeli......
ewita888
01.01.13,20:36
v danej veci vie skutočnú pravdu iba rodina Boorových...... nech už je aká koľvek, sú skutočnosti ktoré sa určite nedozvieme......len neviem prečo si zase niekto naháňa sledovanosť.....
Prekristapána, no veď takto nech si naháňajú sledovanosť každý deň. Veď to, že reportéri sa tomuto prípadu venovali niekoľko mesiacov a nebyť nich tak neviem, neviem, hádam to len môžu dať do telky. Tisíce ľudí, ktorí túto udalosť sledujú, čakali na tento deň a každú reportáž o tom. Len na fb je niekoľkotisíc intenzívne sa zaujímajúcich, tak prečo by to nemali dať do telky. Stále lepšie, ako farmárov hľadajúcich ženu.
Súd deti vrátil. To hovorí za všetko..
lujza.j
01.01.13,20:58
ja vám vaše názory neberiem..... je to naháňanie sledovanosti na cudzom nešťastí /kto chce najde si info aj inde/ ....a reportéri..... ved je to ich robota a dobre ich za to platia....


hádam to len môžu dať do telky ....móžu ved tam je už všetko....a o tom rozhoduje niekto iný, ale nie divák...tak ako o tom čo bude, ale nebude odvysielané o tej alebo onej veci napr. TV novinách.....alebo čo bude alebo nebude v tlači....rozhodne vždy len šéfredaktor..... tak to je aj v TV reportér urobí a má odvysielanú iba takú reportáž akú mu "hore" povolia.....
mona091
01.01.13,21:18
nestihla som reportaz, zajtra pozriem z archivu,

moj nazor je, ze taketo veci treba vysielat, je nutne informovat, cim viac vieme, tym viac mozeme zabranit podobnym nestastiam,

ano, treba rozoberat taketo pripady verejne, inac sa vsetko ututla, a nie je to prizivovanie sa na nestasti, dnes su to borovi, zajtra to moze byt ktokolvek iny,

a tyka sa to vsetkych oblasti, napriklad prace v zahranici, kolko nestasti sa deje v tejto oblasti, aj tu mame cusat?
alaya1
01.01.13,21:24
odobrate su deti minimalne este z 5-7 rodin zo Slovenskalneviem presne, jedna rodina stihla este utiect pred sudom, potajomky v Anglicka. Pomahali ti "zli" reporteri, ani sme o tom nevedeli.
Zimama
01.01.13,21:29
...že by naozaj len čisto náhodná?...
misoft
01.01.13,21:32
Hej z Košíc.
misoft
01.01.13,21:33
Ale môže to byť aj SS - Secret Service - tajná služba.
misoft
01.01.13,21:45
Celá táto kauza je založená na nepodložených, sfalšovaných a nepravdivých obvineniach a bez dôkazov.
Ian Josephs - nezávislý britský právnik konštatoval toto:

Bol to biznis, tvrdí právnik

Chlapci sa stali obeťou britského systému. Systému, ktorý odoberá deti aj na základe najmenších podozrení. Je to biznis, hovorí Ian Josephs. Britský právnik, ktorý žije v Monacu a na vlastnú päsť pomáha rodinám, ktoré majú taký problém ako Ivana Boórová.
Podľa tohto právnika si Samka a Martinka jednoducho niekto objednal. "Žiadni svedkovia, žiadne dôkazy o tom, že bola za nejaké zranenia zodpovedná. Viete v trestnom práve by to muselo byť odložené, lebo nie sú dôkazy. V tomto rodinnom práve je to o tom, čo si sudca myslí," tvrdí právnik Ian Joseph.


http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti/01-01-2013/martinko-4-a-samko-3-ich-narocna-cesta-z-letiska-na-letisko.html
Jednoducho povedané - niekomu sa deťúrence zapáčili, tak podal podnet (cez britských lekárov - veď libry so cool), SS zaúradovala podľa rodinného práva - tam sa nič neoveruje, jednoducho sa verí tomu, čo povie ten prvý. A sudca vo väčšine prípadov to odklepne. Veď preto nie sú tam povolené "tretie" strany, odporca (rodič) často nemá ani právo nahliadať do spisov, nemá nárok na právneho zástupcu ex offo.

Je to vyslovene legálne kupčenie s deťmi pod záštitou britského práva a britskej koruny, tej koruny, ktorú nosí na hlave Alžbeta II.
A keďže ona je hlavou, pod ňu spadá aj jurisdikcia (je to monarchia) - teda za toto je zodpovedná samotná kráľovná. Teda samotná kráľovná podporuje obchod s deťmi!

(Dúfam, že to číta niekto z britskej ambasády - aspoň zistí, že nie všetci sú na hlavu padnutí a poznajú pomery v ich právnom systéme)
buchač
01.01.13,23:02
v danej veci vie skutočnú pravdu iba rodina Boorových...... nech už je aká koľvek, sú skutočnosti ktoré sa určite nedozvieme......len neviem prečo si zase niekto naháňa sledovanosť.....
...ja by som aj vedel ........aspoň o dvoch ...

Skutočnosť je ale aj asi taká , že právo je potrebné dodržiavať v každej krajine , kde sa nachádza jedinec .
A v Engliš platia zákony aj 200 - 300 rokov staré ...
Raz darmo , keď niekto nevie , že svojmu decku na výlete v USA nemôže jednu výchovnú po riti vypáliť , nuž riskuje aj basu na tvrdo ...
Ešte väčšie riziko je u moslimov , ak začne chlastať niekde na verejnosti a následne obťažovať ženskú v burke - takémuto sa už vraví samovrah ...

Daj to vybubnovat, aby sa ludia o tom dozvedeli......
Nie je potrebné ... na to sú iní ...

ja vám vaše názory neberiem..... je to naháňanie sledovanosti na cudzom nešťastí /kto chce najde si info aj inde/ ....a reportéri..... ved je to ich robota a dobre ich za to platia....

....móžu ved tam je už všetko....a o tom rozhoduje niekto iný, ale nie divák...tak ako o tom čo bude, ale nebude odvysielané o tej alebo onej veci napr. TV novinách.....alebo čo bude alebo nebude v tlači....rozhodne vždy len šéfredaktor..... tak to je aj v TV reportér urobí a má odvysielanú iba takú reportáž akú mu "hore" povolia.....

Odbočím trochu pre prirovnanie , aby sa lepšie pochopilo .

Po nešťastí v Kurimanoch sa vláda rozhodla

BRATISLAVA 19. decembra (SITA) – Vláda na dnešnom rokovaní súhlasila s návrhom ministra dopravy Jána Počiatka odškodniť pozostalých po obetiach tragického nešťastia pri výstavbe diaľničného mosta pri obci Kurimany neďaleko Levoče. Štátne odškodné má byť nad rámec finančného odškodnenia vyplácaného stavebnými firmami - spoločnosťami Bögl a Krýsl, k.s., Semos, s.r.o. Prešov a Sociálnou poisťovňou. Pre každú manželku, každé nezaopatrené dieťa a pre rodiča - matku slobodnej obete má ísť odškodnenie vo výške 33 tisíc eur, čo predstavuje celkovú sumu 297-tisíc eur. Zo štyroch usmrtených robotníkov boli traja ženatí a jeden slobodný bezdetný. Zostalo po nich päť nezaopatrených detí. Štátne odškodnenie sa k pozostalým má dostať do 28. decembra.
Zaujímavé ale je , že takto nebol odškodnený žiaden iný pozostalý , ktorému niekto blízky ostal na pracovisku a potom ho v čiernej sanite odviezli ...
Veď aj to boli nešťastia a vláda ništ ...dokonca možno ani zamestnávateľ , maximálne poisťovňa - ak nebožtík bol poistený ...

Takže televízie naháňajú sledovanosť a vláda/y zasa tie body do budúcich volieb......a to každá a v každej krajine ...

Ale aby jasné bolo ...
Love nezávidím pozostalým ...
Taktiež tie deti si ( možno ) prežili to svoje ....
alaya1
02.01.13,07:32
Deti Boorove su len vzorka toho, co sa s adopciami vo svete robi. Je to biznis o velkych peniazoch, kde si ruky podavaju a hlavne mydlia mnohi.

SS je len sprostredkovatel, myslim, tiez za dost slusne peniaze.

A ze deti si prezili svoje? Odobrate boli ako velmi malicke, teraz su vo veku, ked si mozno ten starsi bude nieco pamatat, mladsi urcite nie. Chvala Bohu, ze to vyriesili takto.

A ti, co si myslia, ze deti su odoberane len ludom, ktori porusuju zakon tej, ktorej krajiny, odporucam- yotube, su tam skryte nahravky rodicov, ako sa postupuje pri odoberani deti SS pracovnikmi,- aj v starsom veku. So zeliezkami na rukach- DETI:
Sem to nedam, viem preco.

A prezila si to najviac MATKA. Nie deti.
buchač
02.01.13,07:52
vo svete robi. Je to biznis o velkych peniazoch, kde si ruky podavaju a hlavne mydlia mnohi.
...


...a myslíš , že Slovensko je výnimka ???
alaya1
02.01.13,07:57
Nie. U nas ide skor o to, ze DD nechcu davat deti ani do profes.rodin, nieňto este na adopciu, nakolko znizenim stavov deti, zacne lavina mensieho prisunu penazi do DD.
danushka
02.01.13,08:24
súhlas alaya!
danushka
02.01.13,08:29
...a myslíš , že Slovensko je výnimka ???
Ešte sa tu vrátim do témy a opíšem ako funguje tento biznis na SK ako bývalý profi rodič, teraz už pestún.
A napíšem aj prečo sa tu nerieši rómska problematika...Pretože odňaté deti z osád je BIG BUSINES a tak ako každá zaujímavá sférička na SK je dobre obsadená, aj tu už sedia na tých správnych miestach a riadia to tí správni, ktorým sa plnia vačky. Smutné a desivé zároveň, ale tak to je.
alaya1
02.01.13,08:33
Danushka, oni su dobry biznis po kazdej stranke, zacinajuc uzerou....konciac komunitnymi centrami.
marleau
02.01.13,08:34
ktovie, kde je pravda-poznáme osobne Boorových ? Ja by som to takto jednostranne nevidel, pevne dúfam,že sa detičky budú mať dobre a nebudeme počut o nejaký čas,že sa im niečo stalo...tie súdy mali asi viac info ako my tu za pc..., neviem ja som z tých Boorových nemal dobrý pocit...

Možno aj vieme,kde je pravda,ale konšpiračné teórie sa u zle informovaných nenosia.....
...až kým sa nepotvrdia ako realita.
buchač
02.01.13,08:36
Ešte sa tu vrátim do témy a opíšem ako funguje tento biznis na SK ako bývalý profi rodič, teraz už pestún.
A napíšem aj prečo sa tu nerieši rómska problematika...Pretože odňaté deti z osád je BIG BUSINES a tak ako každá zaujímavá sférička na SK je dobre obsadená, aj tu už sedia na tých správnych miestach a riadia to tí správni, ktorým sa plnia vačky. Smutné a desivé zároveň, ale tak to je.
Ja som narážal na iný "problém "...
Na vyslovenú adopciu , no týkajúcu sa bielych detí ...

Poznám rodinu , onehdá adoptovali dieťa - dojča...
Bol som vyslovene impertinentný a opýtal sa na cifru ....
Hm , odpoveď presnú som samozrejme nedostal ...no spomenul pár desiatok tisícok - v korunách ...
alaya1
02.01.13,09:25
Myslis, ze ciganca ti pchaju do ruky, ze ber?
danushka
02.01.13,10:05
Raz mi to tak nedalo a popozerala som v nemenovaných neziskovkách a občianskych združeniach, ktoré sa venujú ,,charite", kto sedí v dozorných radách a aké mená sa tam opakujú, ako sa reťazia na nete v iných združeniach a koho dosadzujú do vedúcich postov krízových centier... Teraz nehovorím o DD /samozrejme aj tam je boj o každú novú dušičku, ktorú veľmi neradi púšťajú spod svojich ochranných krídel/.
Jedno z mojich profi detí - ,,biele" novorodenča /ospravedlňujem sa za toto selektívne označenie/ šlo na adopciu a našťastie som nepostrehla žiadnu úplatu, s jeho adoptívnou mamičkou máme dodnes krásny vzťah a počkala si veru dva rôčky, kým sa na ňu dostalo...

Čo mi však ako profi rodičovi prekážalo bolo to, že bolo jasné od koho plynú oficiálne peniaze pre KC, sú tu podpory od štátu, cez rôzne fondy a sponzorov a deti naozaj dostanú finančne všetko čo im patrí, ale z profi rodičov robia štvancov, ktorí nemajú nárok ani na preplatenie PHL a v prvých odchytných centrách takýto rodičia prakticky sa nechovajú ako rodičia, ale behajú denne po lekároch, pretože deti sú choré, zúbožené s toľkými zdravotnými problémami, až sa človek pýta, ako to vôbec v bio rodine mohli prežiť!
Ak si vezmete takého profi rodiča, ktorý ma na starosti dve deti - nechodiace a s týmito 4 x týždenne odbieha po lekároch a kmitá celá rodina, ešte za svoje tankuje do auta a profi rodič až pri dvoch deťoch dostáva plný pracovný úväzok za necelých 500€ v hrubom za 24h denne na mesiac a potom zistíte kto všetko a aké peniaze dáva združeniam, tak ma nik nepresvedčí, že to biznis nie je a vyvoleným sa neplnia vačky v papuliach ako sysľom!

Hodiny by som dokázala rozprávať, čo som všetko zažila v krízaku. Tety na ÚP sú len obyčajné úradníčky, ktoré možno ani netušia s akým artiklom robia, alebo tušia, ale tíško zatvárajú očká, lebo teplé miesto v kancli v štátnej správe je istota.
Z času na čas sa zmení premiér, tak sa pomenia aj direktori úradov práce a decákov, ale tí čo to všetko ovládajú a manipulujú v tomto obchode sú už dávno nemenní a verte, že tu nik na SK rómsku politiku riešiť nebude.

A nešťastné páry, čo nemôžu mať detičky, vyčkávajú, kedy sa nejakej študentke šmykne bez ochrany a bude to pre nich požehnanie. To sa však čaká aj dva - tri roky minimálne a doba sa riadne zmenila, študentkám sa akosi často už nešmykáva...
Kto by už chcel také dieťa rómskeho etnika. My doma jedno také máme a naša čokoládka nie je ničím iná, ako ostatné detičky v jeho veku.
Keď však porovnám, akou tortúrou preverovania sme prešli /schvaľujem ju/ a ako rýchlo idú deti na adopciu v Anglicku a čo robí SS, tak to smrdí a poriadne. Tam tuším aj za krivý pohľad rodič riskuje odňatie dieťaťa. Len nie domáci rodič, ale prisťahovalec. Už som tu nasúkala dosť videí v iných témach o iných rodinách a potom čo som videla som svojim deťom povedala, že rodiť a plodiť nech začnú raz, ale doma na Slovensku. Ak chcú po svete behať, nech behajú, ale rodiny nech si zakladajú doma. A modlím sa, aby genocídna juvenílna polícia nestrčila svoje chápadlá aj na Slovensko. Tu sa chvalabohu na deťoch zarába oveľa ,,šetrnejšie".
buchač
02.01.13,10:22
Ja som narážal na iný "problém "...
Na vyslovenú adopciu , no týkajúcu sa bielych detí ...

Poznám rodinu , onehdá adoptovali dieťa - dojča...
Bol som vyslovene impertinentný a opýtal sa na cifru ....
Hm , odpoveď presnú som samozrejme nedostal ...no spomenul pár desiatok tisícok - v korunách ...


alaya1 49 Minutes Ago #30417
Myslis, ze ciganca ti pchaju do ruky, ze ber?
...v súvislosti s mojím príspevkom je snáď jasné , že bielych deti voči tým bielym v DD je percentuálny nepomer ...
A dojčatá ???...snáď to pchanie do ruky nemyslíš vážne ...

Netvrdím , že pri tom legislatívnom procese osvojenia tam nie je dodoržaný ten postup ....vravím o normálnom , štandartnom postupe...

Ibaže tých bielych dojčatách je fakt ten pomer ( povedzme ) 10 : 90 % a to som ešte optimista .....

Takže za to biele dieťa sa cvaká statočne a oveľa viac - a to určite ......!!!
alaya1
02.01.13,10:33
Pises asi o uplatkoch, ale to co opisuje Danushka a co sa deje s adopcioami inde je legalne, nie uplatkarstvo.
alaya1
02.01.13,15:05
Tak tu je uvedene, preco matka neprisla na Slovensko. Lebo socialka si zelala, aby ostala v Anglicku...
http://tivi.azet.sk/video/1505426/babka-chlapcov-samka-a-martinka-nemali-sme-ziadne-vianoce.html
buchač
02.01.13,15:24
Deti Boorove su len vzorka toho, co sa s adopciami vo svete robi. Je to biznis o velkych peniazoch, kde si ruky podavaju a hlavne mydlia mnohi.

SS je len sprostredkovatel, myslim, tiez za dost slusne peniaze.



alaya1 4 Hours Ago #30422
Pises asi o uplatkoch, ale to co opisuje Danushka a co sa deje s adopcioami inde je legalne, nie uplatkarstvo.

Teraz ako ???

Raz píšeš tak a druhý onak ???
Potom sa čuduješ , keď brisknú odpoveď dostaneš .....

Pointa príbehu je rovnaká - peniaze ...
alaya1
02.01.13,15:37
Pisem o legalnych prispevkoch od statu pri adopciach deti v cudzine, ty o uplatkoch na Slovensku.,
Mária Mojžišová
02.01.13,15:38
Robila som dlhé roky soc.právnu pracovníčku v DD, poznám túto problematiku, je to smutné súhlasím s Tebou.
alaya1
02.01.13,15:43
Su este horsie socialne systemy. Napr. Norsko- dieta pride smutne do skoly, ze sa rodicia pohadali. Dieta uz zo skoly domov neide.
arizona
07.08.13,14:31
choppie
07.08.13,15:28
tohle je neskutečné co se v té GB děje. sdílím.
arizona
16.08.13,09:49