freyusha
01.01.13,22:18
Dobry den,mam takyto problem:POZOR,som pocitacovy antitalent:(..

Mame novu wifi zn ZyXEL a ako som sa tu uz docitala,pokusala som sa zmenit heslo,no zial neuspesne.Ked dam CD k wifi a vyhodi mi tabulku na zadanie mena a hesla,zadam obe,no nenacita mi nic,resp.nacitava a nacitava a nacitava do zblbnutia,no nic nenacita.To iste aj ked zadam IP do vyhladavaca(google)..Poradte mi prosim niekto,ako to heslo zmenim,bo nas zrejme niekto fajn vycuciava :mad: uz som zufala..Dakujem
KoxXxo
01.01.13,21:28
IP (192.168.1.1) nedávaj do vyhľadávača ale do riadku pre adresy.
newmi
01.01.13,21:28
aky zyxel to je presne? Mas k tomu manual? Mal by byt na cd. Ked budes postupovat podla toho tak to zvladnes aj ked si antitalent ;-)
freyusha
02.01.13,12:16
No ja som myslela ten riedok,nie vyhladavac:o... mam aj cd,no pri tej tabulke mi to ostane stat a hotovo,nemozem sa pohnut dalej.je to tento typ:
Zyxel
NBG-416N
a este je tam toto: Quick Start Guide

mimochodom,je to vsetko v anglictine a to tiez nieje zrovna moja parketa,ale podla navodov tu na porade by som to dala,teda aj podla toho cd,len sa nemozem pohnut dalej od tej tabulky s heslom a menom:mee:
KoxXxo
02.01.13,13:33
Zadávaš správne meno a heslo? Možno Ti ho už niekto zmenil.
Fero11
02.01.13,13:55
manual v eng je tu http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CEkQFjAB&url=ftp%3A%2F%2Fftp.zyxel.com%2FNBG-416N%2Fuser_guide%2FNBG-416N_1_Ed1.pdf&ei=wEfkUPrFJqWn4gTK2YGoCw&usg=AFQjCNHMUFFJncapb-4BGrHjViRnwAuaHQ&sig2=j6SzsW4PqtNlap2pqpYSww&bvm=bv.1355534169,d.bGE&cad=rja
Nenastavuj to s CD, ale cez prehliadac.
Nenastavuj to cez internet explorer, ale skus operu, alebo mozzilu
Hned na prvej strane manualu su defaultne udaje na prihlasenie a to IP adresa 192.168.1.1 a meno admin a heslo 1234.
Pokial to nebolo zmenene, tak sa musis prihlasit pod tymi udajmi.
Ak pises, ze ti to stale nacitava, tak skus dat refresh ctrl+F5.
Hned ak sa dostanes do routra, tak si zmen udaje do administracie a taktiez WPA2 key
stormcatcher
02.01.13,14:02
keď som sa prihlásil k D-link, ako sa odhlásiť?
freyusha
02.01.13,14:11
Moji drahí,robím vsetko tak,ako mi popisujete a nic,niekde som citala,ze je treba byt napojeny priamo -kabel-NTB,nie cez wifinu,je to tak?.Je mozne aj to,ze ma niekto uz predbehol,len mi to nejde do hlavy,lebo ak by mi niekto zmenil heslo,tak by som sa neprihlasila na net,ci mylim sa?mam na mysli s druhym NTB,nie s tym,ktory mam pripojeny k wifi.No ak by nahodou,ako sa dostanem k tomu,co potrebujem,resp.ako zmenim uz raz zmene(v pripade skodnej)? Niekde som citala o nejakom resete wifi,no k tomu by som tiez potrebovala navod :D
freyusha
02.01.13,14:46
No HURAAAAAAAA,som tam :D a co dalej?mam to v cestine,no tie nazvy su pre mna cudzie.hladala som nieco ako zmena hesla,no nenasla som nic...co tam mam vlastne vsetko pomenit?
freyusha
02.01.13,14:50
kde najdem WPA2 key? som z tych nazvov mimo :-(
Fero11
02.01.13,15:51
hmm... ja tiez neviem velmi anglicky, ale za tych par rokov pri pc som co to pochytil ... takze na strane 71 manualu sa pise ... chod do network -- wireless lan -- general a na dalsej strane v tabulke je popis k security modu.
Cize vyber si WPA2 - PSK. Potom na strane 75 mas popis k WPA2 - PSK. Do pre shared keys si zadas nejaku sifru, bud ascii alebo hex (pozor hex su len znaky 0123456789ABCDEF (to je v dalsej tabulke :) ))
Tymto nastavenim budes mat zabezpecenu wifinu
btw ... este som zabudol napisat, ze wifi siet musi byt povolena (obrazok 39 str. 71 (enable wireless lan)).
Ten kto nebude vediet ten kod co si zadas do okienka "pre shared key" sa na wifi nedostane.
Ale zmen si aj heslo do administracie.
Toto je popisane na strane 125 musis ist do maintenance -- system -- general
Tam si zadas povodne heslo a potom 2x nove a potvrdis
Mozes dat rstartovat router bud softwarovo maintenance -- tools -- restart, alebo jednoducho vypnut a zapnut
vela stastia :)
freyusha
02.01.13,18:24
Super :) to som mala cely cas pred nosom.. vsetko podla popisu som urobila,ale nemozem sa pripojit s druhym NTB..pise mi,ze sa neda pripojit..No a ako som si menila heslo pre shared keys,tak hned pod tym je napisane toto:Poznámka:WPA-PSK a WPA2-PSK klíč není možné konfigurovat pokud je aktivní WPS. No moze ma trafit?? neviem,ci to mozem vypnut to WSP..Mozem??
Fero11
02.01.13,19:45
samozrejme to WPS mozes vypnut, dokonca som sa docital, ze je to bezpecnostna chyba http://www.zyxel.com/cz/cs/support/about_wps_attack_by_brute_force.shtml
Vakos_SK
06.01.13,17:48
Zadaj do adresy 192.168.1.1 tam by ti potom malo vyhodiť tabuľku na zadanie mena a hesla. meno: user heslo: user
a ostatok už nájdeš.

Ak som dobre pochopil čo potrebuješ malo by to ísť.