seza
02.01.13,08:09
Môže správca vyplatiť zástupcovi vlastníkov jednorázovú odmenu v sume cca 240,- € (konkrétne za vykonanie odpočtu meračov) bez uzavretia dohody o vykonaní práce, príp. príkaznej zmluvy?
Centrum
02.01.13,07:51
Takto ? Iba ak z vlastných prostriedkov.
seza
02.01.13,09:51
ďakujem, skôr by ma otázka zaujímala z pohľadu daňového, t.j. či správca neporuší nejaké ustanovenia zákona o dani z príjmov :eek:
P.S. jedná sa presne o 72 bytov
buchač
02.01.13,10:14
Môže správca vyplatiť zástupcovi vlastníkov jednorázovú odmenu v sume cca 240,- € (konkrétne za vykonanie odpočtu meračov) bez uzavretia dohody o vykonaní práce, príp. príkaznej zmluvy?


Za všetko sa platí

za odpočítanie
za rozúčtovanie

Ja som dostal pri ponuke PRVN aj ponuku na rozúčtovanie, kde boli možnosti :
- odpočíta firma (100 % )
- odpočíta niekto zaškolený z BD (cca 75% )
Hociktorú z možností potom fakturuje firma.

Takže ak sa zaujímaš o peniaze z FO, zisti, koľko by za to správca vyplatil firme a porovnaj s tými 240 eurkami
(tá cena sa mi zdá primeraná tak na asi 70 bytov)

PS
Správca vedie JU - tam by to mal mať košer.

...ježiškové husličky ....teraz ale kúšem do jazyka ....

240 € ??????....:eek:

72 bytov , pri tých 4 meračoch v 3 - izbovom byte to vychádza , že jeden merač skoro = 1 € ....hééééézky ....

Ale aj závidím potom ....ja mám za jedno lešnutie na merač tých cca 12 centov ( nechce sa mi lajstra vyberať )....
seza
02.01.13,11:19
takže presne 237,- €, 72 bytov, spolu 395 meračov (SV,TV PRMT), t.j. 0,05 € !!!!/1 merač a nie 12 centov:eek:
privítala by som konštruktívne reakcie na moju otázku :mee:
sito
02.01.13,11:26
Môže správca vyplatiť zástupcovi vlastníkov jednorázovú odmenu v sume cca 240,- € (konkrétne za vykonanie odpočtu meračov) bez uzavretia dohody o vykonaní práce, príp. príkaznej zmluvy?

A si si istá, že vieš o čom píšeš?

U nás firma, ktorá dodala merače, 5 Sk. na jeden, krát 168 v dome, rovná sa 840 Sk. V € je to 27,88 € za rok, merače majú životnosť desať rokov, 278,8 €, to je. Jasné s toho dane, a teraz aj odvody. Vraj do budúcna pre štát. Už teraz má malo. Štát?

Menili sme, a dali sme rádiovým zberom, teda bez vstupu do bytu, nikto to už nechcel robiť. Soza, ty si to skúsila?

Ale, správca si to účtuje, tiež za darmo, nehrabe, tiež.

Máte náklady na teplo. A potom aj náklady na spracovanie podkladov a rozpočítanie nákladov domu na jednotlivé byty v dome. Či nie?
Stanislav 1975
02.01.13,11:29
...ježiškové husličky ....teraz ale kúšem do jazyka ....

240 € ??????....:eek:

72 bytov , pri tých 4 meračoch v 3 - izbovom byte to vychádza , že jeden merač skoro = 1 € ....hééééézky ....

Ale aj závidím potom ....ja mám za jedno lešnutie na merač tých cca 12 centov ( nechce sa mi lajstra vyberať )....
Buchy, ja som tiež dostával 1 eur za merač...,tak 3 roky dozadu-už nechodím, nech si to robia sami...,aj ked mám kopu,kopu správcov kamarátov...
ivka70
02.01.13,11:33
takže presne 237,- €, 72 bytov, spolu 395 meračov (SV,TV PRMT), t.j. 0,05 € !!!!/1 merač a nie 12 centov:eek:
privítala by som konštruktívne reakcie na moju otázku :mee:


Nuz, cisto matematicky, 237 EUR / 395 meracov je 0,6 EUR za merac, teda 60 centov za jeden merac !!!!!!!

Pri cene 0,05 za merac by dokopy za 395 meracov dostal niekto 19,75 EUR ...... :D

A ak "opisovac" nema zivnost, ze by si tuto sluzu fakturoval, tak bez zmluvy a odvodov+zdanenia to nepojde.
buchač
02.01.13,11:36
Môže správca vyplatiť zástupcovi vlastníkov jednorázovú odmenu v sume cca 240,- € (konkrétne za vykonanie odpočtu meračov) bez uzavretia dohody o vykonaní práce, príp. príkaznej zmluvy?

ďakujem, skôr by ma otázka zaujímala z pohľadu daňového, t.j. či správca neporuší nejaké ustanovenia zákona o dani z príjmov :eek:
P.S. jedná sa presne o 72 bytov

takže presne 237,- €, 72 bytov, spolu 395 meračov (SV,TV PRMT), t.j. 0,05 € !!!!/1 merač a nie 12 centov:eek:
privítala by som konštruktívne reakcie na moju otázku :mee:
Keď konštruktívne , tak konštruktívne ...

Viď červené ...

Bez dohody , bez zmluvy ???
...že dajme tomu ...že ešte aj bez podpisu o prevzatí " odmeny "....

Poviem aj inak .
Kľudne dohoda , zmluva a podpisy .
Veď daňové priznanie by to v konečnom dôsledku mohlo poriešiť ....či ?.....

...teda aspoň u mňa to tak bude ...:rolleyes:
svojar
02.01.13,11:54
Dajak tam tie počty nesedia, asi sa pokazila kalkulačka
seza
02.01.13,12:09
ďakujem za konštruktívnu odpoveď, ak som to pochopila správne, stačí ak zástupca vlastníkov podpíše príjmový doklad o prevzatí tejto odmeny a rieši si to následne vo svojom daňovom priznaní?
buchač
02.01.13,13:18
ďakujem za konštruktívnu odpoveď, ak som to pochopila správne, stačí ak zástupca vlastníkov podpíše príjmový doklad o prevzatí tejto odmeny a rieši si to následne vo svojom daňovom priznaní?

...inak sa ani nedá v tomto " právnom " štáte ...:rolleyes:
ivka70
02.01.13,18:37
ďakujem za konštruktívnu odpoveď, ak som to pochopila správne, stačí ak zástupca vlastníkov podpíše príjmový doklad o prevzatí tejto odmeny a rieši si to následne vo svojom daňovom priznaní?

No nestaci ... lebo spolocenstvo vlastnikov musi ten vydaj penazi voci niecomu zauctovat .....
verkaz
02.01.13,18:50
aj u nás je to len 13 centov za jeden merač
verkaz
02.01.13,18:53
teraz som si pozrela tak je to za odpísanie a aj za rozúčtovanie za jeden radiátor 1,33 €
Zitulda
02.01.13,19:40
Môže správca vyplatiť zástupcovi vlastníkov jednorázovú odmenu v sume cca 240,- € (konkrétne za vykonanie odpočtu meračov) bez uzavretia dohody o vykonaní práce, príp. príkaznej zmluvy?
seza...ak dobre chápem, máš na mysli zástupcu vlastníkov bytov to značí, že nie ste spoločenstvo vlastníkov bytov a správcu Vám robí správcovská spoločnosť alebo bývalé SBD a on Vám robí aj ročné vyúčtovanie za služby a spravuje dom. Centrumov komentár je v takom prípade správny, lebo žiadny správca takúto jednorázovú odmenu (za odpočty MaR) určite nevyplatí z vlastných prostriedkov...teda z tých, čo mu platíte za správu, ale ak v mesačných zálohových predpisoch platíte nejakú čiastku, tak z toho. Ak vlastníci zaplatíte viac ako on z celej ročnej čiastky preddavkovzaplatí odpočet MaR a ostatné peniaze Vám musí poukázať na účet v banke, na FOaÚ a vyúčtováva to v ročnou vyúčtovaní.
mareko
02.01.13,19:57
aj mne zostali ústa otvorené, to je teda super džob :-(
mareko
02.01.13,19:59
veru, nesedia...to bude asi bulharská konštanta :-)
agentka2312
08.01.13,14:05
odmenu musia schvalit vlastnici bytov na domovej schodzi , spravca svojvolne o tom nemoze rozhodnut