recete
02.01.13,09:28
Ahojte, hladam, hladam, ale asi zle a marne... Manzelka by si chcela spravit zivnost na zdravotnu sestru. Je to vobec mozne?? Ma za sebou strednu zdravotnicku a aj vysoku zdravotnu, je z nej Mgr. Teraz pracuje na dohodu, ale chce to zmenit. Nikde som sa vsak nedocital, aka zivnost je nato a hlavne ake potvrdenia nato potrebuje. Moc krat uz teraz dakujem za radu!!
japis
02.01.13,08:42
Prečítaj si zákon 578/2004 o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. A najlepšie je informovať sa na príslušnom krajskom úrade- odbore zdravotníctva.
recete
02.01.13,08:44
Prečítaj si zákon 578/2004 o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. A najlepšie je informovať sa na príslušnom krajskom úrade- odbore zdravotníctva.
Problem je, vsade tvrdia nieco ine, preto potrebujem odpoved od nejakej sestry, ktora to absolvovala a dala navod "ako nato" - zakon som cistal, nikde sa vsak neuvadza co konkretne ma mat a aky papier z ktoreho uradu...
marjankaj
02.01.13,08:47
No asi takú živnosť nenájdeš.


§3/2
(2) Živnosťou ďalej nie je:

za) prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia a poskytovanie zdravotnej starostlivosti ako samostatnej zdravotníckej praxe alebo výkon odborného zástupcu právnickej osoby prevádzkujúcej zdravotnícke zariadenie, 2a)


http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-01-01-2012-a.html#2

Ako si to predstavuješ? Komu by si robil zdravotnú sestru? Zamestnal by si nejakého lekára?:eek:
recete
02.01.13,09:54
No asi takú živnosť nenájdeš.



http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-01-01-2012-a.html#2

Ako si to predstavuješ? Komu by si robil zdravotnú sestru? Zamestnal by si nejakého lekára?:eek:

presne naopak - robila by sestru sukromnemu lekarovi ;)
Tweety
02.01.13,09:55
presne naopak - robila by sestru sukromnemu lekarovi ;)
Nie je to práca na živnosť. Už tu bolo vysvetlené. Môže ju robiť na PZ alebo na dohodu.
marjankaj
02.01.13,14:29
presne naopak - robila by sestru sukromnemu lekarovi ;)
Takže to samostatne vykonávať nebude.:rolleyes:
Ale to potom vôbec nebude živnosť.
terezamaria
02.01.13,15:31
Na živnosť môže pracovať zdravotná sestra s vysokoškolským vzdelaním v prípade ADOS-u, domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Na túto profesiu,resp. zdravotný odbor je ale potrebné špeciálne vzdelanie, ktoré sa dá u nás absolvovať. Vyhláška MZ SR č. 364 z 2.6.2005 určuje rozsah ošetrovateľskej starostlivosti poskytovanej sestrou samostatne. Musí však byť zastrešená lekárom, ktorý má ADOS uznanú v rámci špecializácie.
marjankaj
08.01.13,09:26
Ale toto je o inom. Viď príspevok 5.