majen11
02.01.13,10:59
V roku 2012 som v january a vo february mala este DIČ, pretože som pracovala popri škole chcela pre jednu so spolocnosti ktoré uzatvaraju poistne zmluvy, v marci som sa vsak rozhodla skoncit a odovzdala som DIČ s tejto cinnosti som tento rok nemala ziadne prijmy. Nasledne v novembri mi zomrela matka ktorá bola zivnostnicka a mala firmu so zivnostenskeho som dostala opravnene ze mozem do dedicskeho konania pracovat v jej mene ale dostala som nove DIČ chcem sa opytat ake typ danoveho priznania vyplnit a ci mam podavat na kazdu dinnost danove priznanie zvlast
Ďakujem za rady
marjankaj
02.01.13,10:04
A prečo sa to neopýtaš správkyne na DU?
:eek:
Ty si dostala nové DIČ a budeš podnikať v jej mene?:confused:
majen11
02.01.13,11:10
No iba som chcela sa informovat ci by mi niekto envedel poradit az tam nechodim zbytocne, a ano neviem ako to presne nazvat ale nemohla som si otvarit zivnosť dokym nebude ukoncene dedicke konanie ale ze existuje nieco take ze mozem ppokracovat dovtedy kym nebude dedicke konanie a potom ze sa musim rozhodnut ci si zalozim vlastnu zivnost alebo sa firma ukonci tak nejak mi to tam vysvetlovali
ale ved som nemohla pouzivat stare dic kedze som ho odovzdala a bolo na uplne inu cinnost alebo???
marjankaj
02.01.13,12:23
Snáď ti dali aj nejaké oznámenie, na koho je to DIČ?
Nemáme tu krištáľovú guľu. Nám to na DU neprezradia.:rolleyes:
majen11
02.01.13,12:36
tak neviem ako presne to myslite na koho je to DIČ, no je na na moje meno a potom je nazov firmy