honeybee
02.01.13,11:38
Chcela by som poprosiť o radu. Naša spoločnosť poskytuje služby prostredníctvom prémiových čísiel. Každý mesiac dostávame províziu od Slovak Telekomu, za volania na tieto čísla. Od 01.09.2012 sme sa stali platcami DPH. Keďže provízie sa vyúčtujú mesačne, a teda služba sa uskutučňuje čiastkovo alebo opakovane, považuje sa služba za dodanú najneskôr posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane dodanú službu vzťahuje.
Je to tak správne?
Problém je v tom, že my faktúry za provízie vyhotovujeme len na základe podkladov od ST, a oni nám tie podklady dodávajú neskoro. Napr.: podklady na vyúčtovanie provízie za mesiac 9/2012 nám poslali 26.10.2012. Čo je už po lehote na podanie dan. priz.na DPH a porušujeme aj zákon o DPH, keďže faktúru by sme mali vyhotoviť najneskôr do 15 dní odo dňa dodania služby.
Žiadala som ich, aby nám zasielali podklady skôr, ale odpísali mi, že podklady na vyúčtovanie provízie sú generované automaticky na technickom zariadení ST vždy až po splatnosti faktúr všetkých operátorov.
Ako mám podľa vás postupovať ďalej?