Zuzana B.
02.01.13,12:14
Zamestnankyňa pracuje ako operátorka výroby - poťahovanie kože - práca s lepidlami. Momentálne sa vrátila z liečenia - PN bola cca 4 mesiace.
Má potvrdenú astmu.

Od lekára okrem ukončenej PNky mi doniesla na "Výmenný lístok - poukaz na vyšetrenie", na ktorom v časti "Nález" je uvedené: Výstup z práce zo zdravotných dôvodov...
Nemyslím si, že tento doklad by som mala považovať za doklad, na základe ktorého by zamestnávateľ mohol dať zamestnankyni výpoveď podľa par. 63 ods. 1c).

Pre istotu ju preradím ju na inú pozíciu, kde nebude prichádzať do kontaktu s lepidlom.

Čo robiť ak nebude súhlasiť s preradením? V taký čas môže dať zamestnanec výpoveď bez udania dôvodu podľa par. 67 alebo aj zamestnávateľ podľa par. 63 ods. 2b) ????

Po preradení ju pošlem aj na lekársku prehliadku do PZS.

Považoval by niekto z vás daný doklad od lekára za podklad k výpovedi podľa par. 63 ods. 1c)? Pokiaľ správne viem, mal by to byť riadny lekársky posudok... teda napr. ja by som ju mohla poslať na mimoriadnu prehliadku... ale ak bude súhlasiť s preradením, tým sa situácia vyrieši, nakoľko v lek.prehliadke už nebudú posudzovať ani ochorenia dýchacích ciest a pod.... čo si myslíte????
Zuzana B.
03.01.13,09:54
Nevedel by mi nikto poradiť?
Peter S.
03.01.13,10:24
Zákonník práce hovorí jednoznačne, a výmenný lístok nemožno v žiadnom prípade považovať za lekársky posudok!
Podľa § 55 ods. 4 Zákonníka práce preradte zamestnankyňu a okamžite odošlite zamestnankyňu na prehliadku k PZS a privolajte si PZS na pomoc pri výbere nového vhodného miesta.
Výpoveď zo strany zamestnankyne nemôžte nijako eliminovať, je to na jej rozhodnutí ale nedostane odstupné.
Zuzana B.
03.01.13,15:58
Presne... suhlasim s tebou Peter. Dakujem za odpoved, ktora ma utvrdila, ze konam spravne.