Michal54321
02.01.13,15:16
Dobrý deň,

je potrebné nalepiť na kozmetické výrobky zloženie po Slovensky, ked je na výrobku už po latinsky ?

Ďakujem,
Michal
kopretinka
02.01.13,14:24
si si istý,že všetci Slováci vedia po latinsky?
avalik
02.01.13,14:26
zoznam zloziek nemusi byt v statnom jazyku §6 NV c. 658/2005

a dalej

§ 13
(1) Látky použité ako zložky pri výrobe kozmetického výrobku musia byť uvedené v zozname zložiek v klesajúcom poradí podľa hmotnosti v čase ich pridania v procese výroby. Zložky v množstve menšom ako jedno hmotnostné percento sa uvádzajú v ľubovoľnom poradí po zložkách, ktorých je v kozmetickom výrobku viac ako jedno hmotnostné percento. Farbivá musia byť uvedené po ostatných zložkách v ľubovoľnom poradí. Pri dekoratívnom kozmetickom výrobku, ktorý je uvádzaný do obehu vo viacerých farebných odtieňoch, možno uviesť celú škálu používaných farbív, ak im predchádza slovné označenie „môže obsahovať“ alebo „+/–“. Zložky musia byť uvedené v Medzinárodnom názvosloví kozmetických zložiek (ďalej len „INCI“).12) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-658#f6425553) Ak taký názov neexistuje, musí byť uvedený názov podľa iného existujúceho názvoslovia. Pre zložku, ktorú nemožno takto uviesť, musí byť uvedený názov východiskovej suroviny, použitej časti rastliny, živočícha alebo ich produktov a názvy súčastí zložky, ako sú rozpúšťadlá. Farbivá musia byť uvedené v CI podľa prílohy č. 4 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-658#f6425060). Zoznamu zložiek musí predchádzať označenie „Ingredients“.
lujza.j
02.01.13,14:27
mimotemy si preložíme né:D
Michal54321
03.01.13,08:38
Inac prepacte ti, ktori mi pisete sukromne spravy a ja Vam neodpisujem, este stale som po 15 prispevkov :) ... takze o chvilku Vam odpisem :) ...
Indeed
03.01.13,08:53
normálni ľudia vedia po anglicky...

a tí,čo nevedia ani dobre po slovensky,tí si kupuju len potraviny...
lujza.j
03.01.13,08:56
fíha...takže som nenormálna...:-O....:-D
Tweety
03.01.13,09:00
normálni ľudia vedia po anglicky...

a tí,čo nevedia ani dobre po slovensky,tí si kupuju len potraviny...
No téda, to je objav.;) Myslela som si, že normálnosť, nenormálnosť má iné kritéria.
Danielle369
04.01.13,04:43
buchač
04.01.13,05:32
mimotemy


normálni ľudia vedia po anglicky...

a tí,čo nevedia ani dobre po slovensky,tí si kupuju len potraviny...

...tak to sú rusnaci .......:---
Oliwa
04.01.13,05:56
Dobrý deň,

je potrebné nalepiť na kozmetické výrobky zloženie po Slovensky, ked je na výrobku už po latinsky ?

Ďakujem,
Michal
Si si istý, že je to po latinsky? :D Nie náhodou po taliansky? To ktorý štát má úradný jazyk latinčinu? :rolleyes: Žeby Latinská Amerika? :--- Snáď tú kozmetiku nebudeš dovážať z Vatikánu...:)
buchač
04.01.13,06:04
Si si istý, že je to po latinsky? :D Nie náhodou po taliansky? To ktorý štát má úradný jazyk latinčinu? :rolleyes: Žeby Latinská Amerika? :--- Snáď tú kozmetiku nebudeš dovážať z Vatikánu...:)

....nuž povedal by som , že aj hej ........

To zloženie kozmetických prípravkov - tie predsa obsahujú buď nejakú zložku z prírody , flóry ...
A latinčina je predsa tým medzinárodným jazykom pre medicínu a aj pre názloslovie rastlín ....

...či ??? :rolleyes:
Michal54321
05.01.13,18:59
No ako pozeram v kupelke tak vsetky co maju iba prilepene SK naleptky s distributorom a navodom na pouzitie, tak nikto tam uz nedoliepa zlozenie, takze z toho usudzujem, ze to v tej latincine / anglictine staci. Ak nie a bude problem, tak poviem, ze aj ti, ktorych vyrobky mam v kupelke tam maju chybu :D