ZEvina
28.02.06,05:47
Viem, že mám hrozné otázky, ale..... prosím pomoc! Z Českej republiky sme dostali faktúru /PO/ za licenčné poplatky za program, ktorý máme z nariadenia našej materskej firmy /tiež z Česka/. Písalo sa, že som to mala zdaniť zrážkovou daňou.
1. Prepočítam faktúru /CZK/ kurzom NBS a z nej vypočítam 19% ?
2. Na nahlasovanie na DÚ je dáke tlačivo?
3. Ako zaúčtujem túto daň?
Díky moc za pomoc.
Eva
ZEvina
08.03.06,04:42
Prosím.......... nevie mi nikto poradiť? Je vlastne povinnosť zrážkovej dane za licenčné poplatky, keď je to z ČR?
ecuch
08.03.06,05:54
Máme tiež český softvér a nezdaňueme to zrážkovou daňou. Vychádzame z faktu, že česká firma nepodniká na území SR, že softvér vyvinula v ČR a teda nie je povinnosť odvodu zrážkovej dane. prešlo to už x daňovými kontrolami a nebol problém. Ale keď už, tak zrážková daň v žiadnom prípade nie 19 %, ale tá ktorá je v zmluve s príslušnou krajinou.
Lucy
08.03.06,06:10
Z ČR platí sadzba 10%.

A zrážková daň je na posúdení, určite sa neodvádza vtedy, ak sa jedná o tzv. krabicový softvér.
Ak máte kúpnu zmluvu, ktorá má charakter licencie, potom by som tú zrážkovú daň zaplatila.

Špeciálne tlačivo na to nie je.

Niekde na porade to už bolo rozobrané.

A o sumu zrážkovej dane sa zníži záväzok voči dodávateľovi.
kalkulka
08.03.06,06:55
Z ČR platí sadzba 10%.

A zrážková daň je na posúdení, určite sa neodvádza vtedy, ak sa jedná o tzv. krabicový softvér.
Ak máte kúpnu zmluvu, ktorá má charakter licencie, potom by som tú zrážkovú daň zaplatila.

Špeciálne tlačivo na to nie je.

Niekde na porade to už bolo rozobrané.

A o sumu zrážkovej dane sa zníži záväzok voči dodávateľovi.
V prípade, ak mám odviesť zrážkovú daň, tak sa to účtuje ako predpis voči daňovému úradu 321/345. Pri úhrade potom naúčtujem 345/221 a úhradu fa v poníženej výške o zrazenú daň 321/221.
Lucy
08.03.06,07:11
V prípade, ak mám odviesť zrážkovú daň, tak sa to účtuje ako predpis voči daňovému úradu 321/345. Pri úhrade potom naúčtujem 345/221 a úhradu fa v poníženej výške o zrazenú daň 321/221.

A nie náhodou 342? Si nie som istá :rolleyes:
ZEvina
08.03.06,08:41
Srdečná vďaka všetkým. Zasa ďalší kameň z môjho úbohého srdiečka!