veslo121
02.01.13,22:02
Chcel by som sa opýtať aké majú práva SBS-kari na diskotékach, majú právo ma vyhodiť ak sa na neho napr. škaredo pozriem ? pokiaľ viem tak vyhodiť ma môže iba vtedy ak ohrozujem personál alebo ničím majetok, alebo ma môže iba tak bez príčiny vyhodiť ?
lujza.j
02.01.13,21:05
napr. škaredo pozriem určite to bolo len toto...
buchač
02.01.13,21:07
Chcel by som sa opýtať aké majú práva SBS-kari na diskotékach, majú právo ma vyhodiť ak sa na neho napr. škaredo pozriem ? pokiaľ viem tak vyhodiť ma môže iba vtedy ak ohrozujem personál alebo ničím majetok, alebo ma môže iba tak bez príčiny vyhodiť ?
Tak Ti poviem .....príčina sa vždy nájde , keď už len o to vyhodenie ide ....

...ozaj ....odkiaľ Ťa vyhodili ????
...a čo chceš vlastne docieliť ???
veslo121
02.01.13,21:11
mňa odnikadiaľ :) ale poznám SBSkarov čo robia niektorím ludom na diskotéke peklo za to že sa s nimi napr v minulosti pohádali. to že sa na neho škaredo pozriem bolo iba obrazne. dosť často sa totiž stretávam že sa SBSkari hrajú na velkých pánov, tak by ma zaujímalo čo v skutočnosti môžu a čo môže polícia. neplánujem ísť robiť bordel.. ak vám ide o to
SamuelSK
02.01.13,21:19
No tak si pytaj refund ceny listka..

Inak nemyslim ze si nejak extra v prave, ale to pisem len z brucha :D

Logicky, diskoteka nie je charita, nie je ani nejaka obecna verejna vec, je to vo svojej podstate sukromny priestor podnikatela a pustit tam moze koho len chce a zakazat vstup taktiez.. a teoreticky podla mna nemusi povedat ani dovod.

To iste myslim, ze plati o restauraciach, baroch, krcmach atd..

Lenze neviem ci je to tak naozaj aj zo zakona, ci to nie je diskriminacia atd, ale zase byt podnikatelom, tak preco by ma niekto nutil ta obsluzit / ponuknut ti sluzbu ?

Skusme to dat do extremnej roviny, odmietnem pustit moslima.. co sa stane ? mozno nejaka medzinarocna blamaz, alebo nieco, ale netusim co by nasledovalo potom (z tej pravnej stranky, nie ze by sa extremisti prisli pomstit atd..)

Byt na tvojom mieste, z chuti sa zasmejem majitelovi podniku do kischtu a svoje peniaze odnesiem do ineho podniku..*

*ak som teda neurobil nejaku blbost, ktoru si majitel podniku a/alebo jeho ludia mohli vysvetlit co i len ako provokaciu, alebo podobne, iste chapes..

hovori sa, ze za vsetkym hladaj zenu :D :p (a u diskoteky to plati dvojnasobne :D )
veslo121
02.01.13,21:23
ideš na to dobre... lenže 95% podnikov sú v prenájme, vyhodiť ťa môže iba majiteľ, alebo ťa môže vyhodiť aj prenajímateľ ?
buchač
03.01.13,07:52
mňa odnikadiaľ :) ale poznám SBSkarov čo robia niektorím ludom na diskotéke peklo za to že sa s nimi napr v minulosti pohádali. to že sa na neho škaredo pozriem bolo iba obrazne. dosť často sa totiž stretávam že sa SBSkari hrajú na velkých pánov, tak by ma zaujímalo čo v skutočnosti môžu a čo môže polícia. neplánujem ísť robiť bordel.. ak vám ide o to

ideš na to dobre... lenže 95% podnikov sú v prenájme, vyhodiť ťa môže iba majiteľ, alebo ťa môže vyhodiť aj prenajímateľ ?
Majiteľ - prenajímateľ ....nehrajme sa so slovíčkami....
Dať Ťa vyhodiť môže aj prevádzkar ... kľudne vyšmaria aj na základe podnetu od čašníčky/ka alebo návštevníka/čky podniku ...

Čo sa týka právomoci SBS a Polície , tak tu je veľký nepomer ... tie su diametrálne rozdielne ...
Dalo by sa aj povedať že v podstate policajt môže SBSkára vyhodiť .....zdôrazňujem slovo " v podstate "...vysvetľovať ale nemienim .

Zákazník má ( povedzme ) jednu možnosť ... opísať alebo zapamätať si meno na visačke u pracovníka SBS a nahlásiť na políciu a či priamo šéfovi danej SBS nejakú tú udalosť .
Ibaže , na to využite tej možnosti musí mať pádny argument a nie obyčajné vyhodenie ... tým argumentom by som nazval neprimerané násilie ....

Odpoveď na otázku , SBS kontra PZSR je na nete ...zákon :
SBS
http://www.sekob.sk/dokumenty/zakon-473_2005.pdf
PZ
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-policajnom-zbore/

Spomínaš , že poniektorí majú na diskotéke peklo ...
...hm , sorry , ......to je potom čo za dieru , keď tí poniektorí aj napriek tomu chodia stále a znova na TÚ diskotéku ???
To sú akože sadlo - maslochysti , že sa nechávajú buzerovať , prenasledovať a či následne vyhadzovať z podniku ???


SamuelSK
Byt na tvojom mieste, z chuti sa zasmejem majitelovi podniku do kischtu a svoje peniaze odnesiem do ineho podniku..*
...asi tak nejak ....;)



Ale inak ????.....nuž na rovinu , balada o ničom ...