ivana.ivana
03.01.13,08:09
Potrebujem poradiť, teta /mamina sestra/ mi darovala pozemok,na ktorom sme postavili dom,skolavdovali a už v ňom aj bývame.K pozemku musela byť prístupová cesta, ktorú nám darovala podiel 1/3.My sme ju prístupovú cestu vybudovali a taktiež už je skolavdovaná.
Pozemky a dom sú na nášho syna a my tam máme doživotné právo.keď sme začali stavať táto teta nam povedala, aby sme dom umiestnili v predu, že nám dá ešte pred domom pozemok 10m a aj podiel z prístupovej cesty. Už to odkriepila, už to nnie je pravda. tetka má 70 rokov, má dom vedľa na pozemku a s ňou tam býva sestra s manželom. Oni ju od toho odhovorili, lebo to oni chcú. Sú to veľmi zlé a majetnícke povahy. To že už nám nechce dať ,to čo sľubila už neriešime,povedali sme si, že máme kde bývať a máme prístupovú cestu a chceme mať už len pokoj.
Ale oni infikujú tu tetku, a stále si hladajú nejake doslova banality a útočia voči nám. Sú to ľudia čo im všetko vadí aj na susedov stále nadávajú.Tak aby sme mali pokoj, povedali sme si, že ich budeme ignorovať.Ani tak nie je pokoj, už sme psychicky v koncoch, ja dokonca beriem uklidňujúce lieky.Už keď zas si niečo vymysleli, ja úž so na nich kričala/ nechajte nás na pokoji, dajte nám pokoj.
Sú to z ich strany, stále provokácie. Oni na nás vykrikujú, že sme papuľnatý a neuctivý.
Nikdy z našej strany, sme nedali podnet k ničomu.
Spoločný pozemok /prístupovú cestu sme dali na poriadok a dali sme spraviť aj novú spoločnú bránu/ oni nám neprispeli ani cent, ani sme to od nich nežiadali. Stále sa nám niečim vyhrážajú a nedá sa stále ustupovať. Mám s ních strach, že nám zoberú tie pozemky čo nám darovali.
Sme vkoncohc, prosím poraďte.

Ďakujem.:mee:
Ferdosondo
03.01.13,07:20
Darca môže dar vziať späť, to je pravda. Avšak, len za určitých okolností. T.j. ak by ste sa hrubo správali voči darcovi... Je to uvedené v občianskom zákonníku. Musel by o tom rozhodnúť súd. Nerob si starosti a hlavne sa nenechaj vyprovokovať k niečomu, čo by mohli použiť na súde.