emdob
03.01.13,08:41
Dobrý deň, za mesiac december 2012 u nás pracoval dohodár (na dohodu o vykonaní práce) a máme mu vyplatiť odmenu 5000 eur. Mám však problém, lebo tento dohodár ma trvalý pobyt v ČR a vlastne aj celú prácu vykonával v Čechách. Nám (slovenskej s.r.o.) posielal výsledok jeho práce mailom (prepracovanie štúdie a preklady....).

Prosím Vás, ako je to s daňou z príjmov? Máme mu odviesť preddavok na daň z príjmov podľa § 5 zákona o dani z príjmov?


Ďakujem pekne!
Tweety
03.01.13,07:43
Dobrý deň, za mesiac december 2012 u nás pracoval dohodár (na dohodu o vykonaní práce) a máme mu vyplatiť odmenu 5000 eur. Mám však problém, lebo tento dohodár ma trvalý pobyt v ČR a vlastne aj celú prácu vykonával v Čechách. Nám (slovenskej s.r.o.) posielal výsledok jeho práce mailom (prepracovanie štúdie a preklady....).

Prosím Vás, ako je to s daňou z príjmov? Máme mu odviesť preddavok na daň z príjmov podľa § 5 zákona o dani z príjmov?


Ďakujem pekne!
Áno.
emdob
03.01.13,13:39
Áno.

Ďakujem veľmi pekne, Tweety! A prosím, to platí, aj keď sa práca fyzicky vykonáva v ČR?

Prosím, poradíte mi ešte? Lebo som čítala ešte toto:

"V súlade so všeobecným pravidlom článku 15 ods. 1 zmluvy (vo väčšine zmlúv je článok vymedzujúci zdaňovanie príjmov zo závislej činnosti označovaný ako článok 15) sa môžu platy, mzdy a iné odmeny podobného charakteru zdaniť v štáte skutočného výkonu činnosti (v štáte zdroja)".

prosím, len by som sa chcela uistiť ako správne postupovať....
emdob
08.01.13,06:30
Prosím poradíte???