Jano Kašpárek
03.01.13,10:37
Neviem ako mám nastaviť BIOS keď pri spustení WINDOWSU mi ide vsetko ako má ale ked nastane nejaký lag obrazovka sa vypne a nič už na nej nejde.
Obrazovka je v poriadku skúšal som ju cez Notebook.
Zapne sa až po reštarte PC.
Zasa všetko nabehne ako má.
Môžete mi poradiť?
Vopred ďakujem za odpoved
Vlado40
03.01.13,11:10
Problém môže robiť Win nie bios.
misoft
03.01.13,11:27
V BIOSe sa nastavuje len základné zobrazovanie VGA a prípadné "tieňovanie" VideoRAM. Po nabootovaní OS už BIOS obrazovku neovláda, preberá to OS a ovládače GK.
Keďže
Zapne sa až po reštarte PC.
Zasa všetko nabehne ako má.
mám podozrenie na chybu ovládačov GK (po lagu OS nevie ich rozhýbať, teda žiadne zobrazovanie), alebo na chybu samotnej GK (nabehne po reštarte - nastavení počiatočných hodnôt).
Skús otestovať GK na záťaž:
http://www.instaluj.cz/video-card-stability-test
Jano Kašpárek
04.01.13,08:35
Aj tak si myslím ze to môže byt chyba v BIOS-e a nie vo WINDOWSE
Ja som si pretaktoval počítač a počas toho som si odskočil a môj malý bratranec mi tam niečo pomenil a našiel som to niekde v nastaveniach power
Takže asi tam bude chyba
najprv mi nešla obrazovka vôbec a potom keď som PC nechal asi 5 hodín len tak nič som s nim nerobil len bol zapojený do siete a večer som ho zapol a obrazovka išla len mi nenabehol windows
teda nabiehal nabiehal a potom aj tak nenabehol len sa mi zobrazila čierna obrazovka a asi 3 cm od spodného okraja biely pás
tak som ho resetoval a išiel som do BIOS-u a našiel som tam myslím niečo ako nastavenia zdroja a tam som mal predým veľa veci na "ENABLED" ale teraz som už mal len asi 1 vec na "ENABLED" ostatne na "DISABLED" tak som to skúsil pomeniť a windows nabehol tak som to nechal tak a potom sa mi stalo to čo už je problémom tejto témy.
Dnes ráno som zapol PC a zasa mi nabehla najprv čierna obrazovka ako vždy ale teraz mi to tam držalo oveľa dlhšie a WINDOWS mi vôbec nenabehol takže som ho resetoval a už zas beží ako má
včera som ho mal pretaktovaný na 250 MHz ale potom som ho skúsil odtaktovať (neviem či je to dobrý výraz), na 245 MHz a vydrží trochu dlhšie :D
tak aspoň na toľko čo si môžem zahrať chvíľku a potom ho musím resetnúť
Skúšal som stiahnuť NFS U1 a tam mi nič nelaguje a ide to v pohode a skusil si zahrať Dark Orbit a už pri načítavaní mi vypína obrazovku
TAK PROSÍM POMôžTE.

Ten test na grafiku som spravil ale potom sa mi to stalo znova blank screen a potom som ho resetol dnes som ten test spravil znova a boo to asi 22 minut potom ma to prestalo baviť a nad nápisom "STABILITY TEST" som mal hodnotu asi 22.45 a potom som klikol na "BENCHMARK" a po teste sa mi zobrazila tabuľka s udajmi o GK a procesore ale ten obrázok s tým mi tu nejde za nič na svete dostať že mám príliš veľký obrázok ale kosím ho ako chcem ale aj tak mi to nič nepomoôže tak to idem skúsiť dať do wordu
Vopred ďakujem za rady .
mecky
04.01.13,08:45
tak chyba asi v biose bude, ale spravil si si to sam, len tak menit polozky "od brucha " nieje dobry system, hlavne ked skusas taktovat :)
ja by som navrhol restnut do defaultu a nevrtat do niecoho comu prd rozumies :D
Vlado40
04.01.13,11:03
Preinštaluj si bios a nemeň čo netreba a skús.
misoft
04.01.13,11:31
BIOS sa neinštaluje. BIOS je v CMOS - teda sa "vypaľuje". a mecky poradil - default a potom postupne nastavovať. Ak sa niečo dose*ie, vieš čo máš vrátiť späť. BIOS sa nikdy neladí systémom -všetko naraz nastaviť -lebo potom nevieš, čo spôsobuje kolapsy.
Vlado40
04.01.13,20:41
Ak niekomu poviem že som mu urobil flash biosu ,tak to nepochopí ,ale ak mu poviem že som mu preinštaloval bios ,tak vie čo to asi znamená.Ak mu poviem že som mu "vypálil" bios tak to môže porovnavať so spojením ,ako sa hovorí napr. "vypálil rybník".Takže sa snažím písať tak aby aj taký ktorí nie su taký odborníci ako misoft boli viacej v obraze.
misoft
04.01.13,20:57
Nech sa naučia IT terminológiu - bo inak používajú nesprávne výrazy na nesprávnom mieste.
snehulienka17
04.01.13,21:29
ak sa dostanes do biosu tak ho nastav na Default settings a ak nie tak odpoj od pocitaca sietovy (elektricky) kabel, a vyber na chvilu CMOS bateriu. (to resetne bios do povodneho stavu)
misoft
05.01.13,01:27
Dievča - nezdáš sa - ale dobré radíš!
Jano Kašpárek
06.01.13,16:26
nastavil som to do defaultu ale stále mi to robí :D takže neviem v čom može byť chyba
Jano Kašpárek
06.01.13,18:14
samozrejme že som to nerobil všetko naraz postupne som to nastavoval a nič sa nedo*ralo a až po tom mi začalo robiť hlúposti s Obrazovkou