Berňák
03.01.13,12:39
Zdravím poraďáci,
mám na Vás otázku. Pod ktorý súd patrí mesto Senec? Neviem sa k tomu nijako dopátrať a dokonca aj naši úradníci majú z toho hlavu v smútku. Volala som od Miestného úradu v SC, cez snáď všetky súdy a len si ma presúvajú ako mačka mladé. Potrebujem podať žiadosť na súd v mieste trvalého bydliska a tu sa zrazu vyskytol BIG problém. :confused:
Za každú radu vopred ďakujem.
buchač
03.01.13,11:55
Zdravím poraďáci,
mám na Vás otázku. Pod ktorý súd patrí mesto Senec? Neviem sa k tomu nijako dopátrať a dokonca aj naši úradníci majú z toho hlavu v smútku. Volala som od Miestného úradu v SC, cez snáď všetky súdy a len si ma presúvajú ako mačka mladé. Potrebujem podať žiadosť na súd v mieste trvalého bydliska a tu sa zrazu vyskytol BIG problém. :confused:
Za každú radu vopred ďakujem.

Príslušnosť súdov SR

http://www.justice.gov.sk/Stranky/Sudy/SudPrislusnost.aspx

Vyplníš kolónky a máš to ....:rolleyes:

Čiže

903 01 Senec
(Okres Senec)

Sídlo príslušného prvostupňového súdu
Okresný súd Pezinok
M. R. Štefánika 40
902 01 Pezinok

Sídlo príslušného odvolacieho súdu
KRAJSKÝ SÚD V BRATISLAVE
Záhradnícka 10
813 66 Bratislava
avalik
03.01.13,11:59
371/2004 Z. z.Zákon o sídlach a obvodoch súdov Slovenskej republiky a o zmene zákona č. 99/1963 Zb. Občiansky súdny poriadok v znení neskorších predpisov

§ 2
(7) Sídlom Okresného súdu Pezinok je mesto Pezinok; jeho obvod tvorí územný obvod okresu Pezinok a územný obvod okresu Senec.
Berňák
03.01.13,12:47
Zdravím poraďáci,
mám na Vás otázku. Pod ktorý súd patrí mesto Senec? Neviem sa k tomu nijako dopátrať a dokonca aj naši úradníci majú z toho hlavu v smútku. Volala som od Miestného úradu v SC, cez snáď všetky súdy a len si ma presúvajú ako mačka mladé. Potrebujem podať žiadosť na súd v mieste trvalého bydliska a tu sa zrazu vyskytol BIG problém. :confused:
Za každú radu vopred ďakujem.

Super, paráda. Moc ďakujem, niečo mi hovorilo, že by to mohlo byť ono, ten PK, no keď ani tetičky na úradoch nevedeli.... :cool: a takto je to s celým našim systémov tu na Slovensku.
avalik
03.01.13,12:52
Super, paráda. Moc ďakujem, niečo mi hovorilo, že by to mohlo byť ono, ten PK, no keď ani tetičky na úradoch nevedeli.... :cool: a takto je to s celým našim systémov tu na Slovensku.

no vies, ono staci niekedy zadat spravne slova do googla a nemusis ani vytelefonovavat po uradoch ... teticky sa potom mozu venovat svojej praci
buchač
03.01.13,12:56
....hehe....trefné ........ :-)
Berňák
03.01.13,13:03
Ono, práveže sa mi to nejak nedarilo nájsť ani cez google. Hľadala som v prvom rade na stránkach nášho súdnictva a pod., potom mi nenachádzalo v googli ani kľúčové slová...vždy mi našlo len BA, kde ma hneď zrušili...inak by som sem nepísala.
A načo majú na súdoch informácie? Aby sa tam dalo zavolať a poskytnúť sem tam nejaké informácie, tak si myslím, že ak som volala tam, tak by to malo spadať sčasti aj pod ich "náplň práce"....každopádne ďakujem za snahu a pomoc. Prajem pekný deň. :)
avalik
03.01.13,13:27
Ono, práveže sa mi to nejak nedarilo nájsť ani cez google. Hľadala som v prvom rade na stránkach nášho súdnictva a pod., potom mi nenachádzalo v googli ani kľúčové slová...vždy mi našlo len BA, kde ma hneď zrušili...inak by som sem nepísala.
A načo majú na súdoch informácie? Aby sa tam dalo zavolať a poskytnúť sem tam nejaké informácie, tak si myslím, že ak som volala tam, tak by to malo spadať sčasti aj pod ich "náplň práce"....každopádne ďakujem za snahu a pomoc. Prajem pekný deň. :)

543/2005 Z. z.Vyhláška Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky o Spravovacom a kancelárskom poriadku pre okresne súdy, krajské súdy, Špeciálny súd a vojenské súdy

§ 9
Informačné centrum súdu

Informačné centrum súdu zabezpečuje každý pracovný deň styk s verejnosťou, a to najmä poskytovaním informácií pre účastníkov konania o stave súdneho konania, o mediácii podľa osobitného predpisu4) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-543#f6409632) a jej výhodách vrátane sprístupnenia registra mediátorov,4a) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-543#f7065719) sprostredkovaním nazerania do súdnych spisov, vyznačovaním doložky právoplatnosti a vykonateľnosti na rovnopisoch rozhodnutí súdu a vydávaním úradných potvrdení zo súdneho spisu.