Borto1
03.01.13,17:44
Dobry den prajem.
Uvazujem nad kupov kotla JUNKERS CerapurComfort ZSBR 16-3 A + ST 120-2 E.Mam v zaujme skombinovat podlahovku s radiatormi.Jedna sa mi len o to ze potrbujem vediet ako dosiahnut rozdielne teploty v sustavach popripade aj to ci je potrebne dokupovat este nejake cerpadlo k zabezpeceniu obehu ci uz v podlahovke alebo v radiatoroch.Pomohla by mi aj schema zapojenia takychto rozdielnych systemov aj s popisom jednotlivych casti z ktorych pozostava.Jedna sa len o to ze nikde somnenasiel podrobny rozpis a schemu takeho to zmiesaneho systemu aj s vysvetlenim tak naby tomu aj laik ako ja rozumel.
Jedna sa o 3 izby vykurovane podlahovkou (3 na sebe nezavysle okruhy) a o 5 radiatorov v 3 izbach( 3 okruhy)
Dakujem vam vopred za odpovede
lapejko
03.01.13,19:58
toto vyrieši spoľahlivý kúrenár s dobrými referenciami alebo rovno projektant, je možné použiť aj hrubšie radiátory z nízkoteplotným spádom a využívať rovnakú vodu do podlahovky aj do radiátorov, inak normálny rozvod na radiátory a malý rozdeľovač na podlahovku s termohlavicou a extra čerpadlom.
lubluc
07.01.13,19:44
Zdravím,
mám podobne navrhnuté kúrenie v novostavbe RD. Spodné podlažie podlahovka, vrchné radiátory okrem kúpelní. Mám to riešené kondenzačným kotlom bez zmiešavacieho ventilu ale vykurovovacie telesá(radiátory) mám predimenzované aby stačila voda s menšou teplotou. Počul som niekoľko názorov, že môže byť problém s vyregulovaním sústavy, tak som sa nakoniec rozhodol pre podlahovku do celého domu.
day
07.01.13,19:45
Suhlasim s lubluc, preco chcete kombinovat radiatory s podlahovkou?
pavol54
07.01.13,19:52
Dobry den prajem.
Uvazujem nad kupov kotla JUNKERS CerapurComfort ZSBR 16-3 A + ST 120-2 E.Mam v zaujme skombinovat podlahovku s radiatormi.Jedna sa mi len o to ze potrbujem vediet ako dosiahnut rozdielne teploty v sustavach popripade aj to ci je potrebne dokupovat este nejake cerpadlo k zabezpeceniu obehu ci uz v podlahovke alebo v radiatoroch.Pomohla by mi aj schema zapojenia takychto rozdielnych systemov aj s popisom jednotlivych casti z ktorych pozostava.Jedna sa len o to ze nikde somnenasiel podrobny rozpis a schemu takeho to zmiesaneho systemu aj s vysvetlenim tak naby tomu aj laik ako ja rozumel.
Jedna sa o 3 izby vykurovane podlahovkou (3 na sebe nezavysle okruhy) a o 5 radiatorov v 3 izbach( 3 okruhy)
Dakujem vam vopred za odpovede
Na kotli si vieš nastaviť teplotu tá teplota je identická s radiátorovým okruhom, súčasne z tohoto okruhu je odbočka na zmiešavací ventil, pretože vstupná teplota pre podlahovku je podstatne nižšia odtiaľ z rozdeľovača vyhrieva jednotlivé okruhy názorné schémy dodáva takmer každý výrobca kotlov myslím že Atmos mal nejaké schémy