Rolexak
03.01.13,19:27
Kamarát zistil, že sused má postavený dom od hranice pozemku len 1,9 m namiesto 2 m , ktoré sú v stavebnom povolení. Kamrát vraví,že by to mohol napadnúť a sused neskolauduje. Ja ale vravím, že sa bude zbytočne naťahovať z úradmi a aj so susedom. Pokazia sa tým susedské vzťahy aj aj tak mu dajú kolaudačné. Sused má na tejto strane len jedno okno do kúpelne. Môj kamoš má dom postavený asi 4 metre od svojej hranice. Obidva domy už stoja. Máte niekto s týmto skúsenosť? Môže so sťažnosťou niečo dosiahnuť ? Čo by v tomto prípade urobil stavebný úrad?
pivko
03.01.13,18:38
JE TO MAGOR.stavebný úrad pre 10cm čo je aj u mňa tak isto , nakoľko sa nepočítalo so zateplením +/ 120mm/ neurobí nič a skolauduje.
marleau
03.01.13,18:39
Viem o prípade,kedy sa dom musel posúvať o 30 cm. A aj sa posunul. No bolo to v Rakúsku.
Tých 10 cm mu nemôže vadiť aj keď zákon je zákon. Nech si to nechá ako bonus,keď bude niečo on potrebovať v budúcnosti,plus tie dobré vzťahy,no nešpekuloval by som. Ani nevie,kedy to zúročí,teraz by sa tým nič nedosiahol. Teda pre seba určite nie.
lujza.j
03.01.13,18:43
a čo, že až teraz...ked domy už stoja....čo má niečo lepšie...tak, že zo závisti :eek:
buchač
03.01.13,18:55
Kamarát zistil, že sused má postavený dom od hranice pozemku len 1,9 m namiesto 2 m , ktoré sú v stavebnom povolení. Kamrát vraví,že by to mohol napadnúť a sused neskolauduje. Ja ale vravím, že sa bude zbytočne naťahovať z úradmi a aj so susedom. Pokazia sa tým susedské vzťahy aj aj tak mu dajú kolaudačné. Sused má na tejto strane len jedno okno do kúpelne. Môj kamoš má dom postavený asi 4 metre od svojej hranice. Obidva domy už stoja. Máte niekto s týmto skúsenosť? Môže so sťažnosťou niečo dosiahnuť ? Čo by v tomto prípade urobil stavebný úrad?
Toto je fakt najdôležitejšie a nad všetkým ostatným postavené .....pokiaľ sa to sused uvedomí ovšem ...
Ale určite by som sa len tak nezáväzne v nejakej debate o tomto fakte zmienil ...

Okno sa dá nejak zaonačiť vždy ...keby náhodou toto vadilo ...
Tých 10 cm určite nejakú veľkú rolu nehrajú...

A kolaudačne , ako si sa zmienil , aj tak dotyčnému vydajú ...
p.mac
03.01.13,19:08
tych 10cm je zateplenie...pretoze v projektoch sa nekotuje zateplenie a aj domy sa osadzuju na hranu muriva ... 10 cm, to znamena ze nic, pretoze dovolena odchylka v hraniciach pozemkov je +/- 15 cm
Rolexak
03.01.13,20:50
tych 10cm je zateplenie...pretoze v projektoch sa nekotuje zateplenie a aj domy sa osadzuju na hranu muriva ... 10 cm, to znamena ze nic, pretoze dovolena odchylka v hraniciach pozemkov je +/- 15 cm

Stavby ešte nie sú zateplené.
tommi_d
04.01.13,07:19
Kamarát zistil, že sused má postavený dom od hranice pozemku len 1,9 m namiesto 2 m , ktoré sú v stavebnom povolení. Kamrát vraví,že by to mohol napadnúť a sused neskolauduje. Ja ale vravím, že sa bude zbytočne naťahovať z úradmi a aj so susedom. Pokazia sa tým susedské vzťahy aj aj tak mu dajú kolaudačné. Sused má na tejto strane len jedno okno do kúpelne. Môj kamoš má dom postavený asi 4 metre od svojej hranice. Obidva domy už stoja. Máte niekto s týmto skúsenosť? Môže so sťažnosťou niečo dosiahnuť ? Čo by v tomto prípade urobil stavebný úrad?

Otázkou zostáva ako to tvoj kamarát zistil, pretože jediný relevantný spôsob je geometrické zameranie, nie metrom od hranice svojho pozemku...
Možno sa ešte dozvie, že hranica pozemku je de iure inde ako si myslí...
Rolexak
04.01.13,09:05
Otázkou zostáva ako to tvoj kamarát zistil, pretože jediný relevantný spôsob je geometrické zameranie, nie metrom od hranice svojho pozemku...
Možno sa ešte dozvie, že hranica pozemku je de iure inde ako si myslí...
Iný geodet vytýčil hranice pozemkov pre oplotenie. No, nie je to celkom 10 cm je to tuším 7,5 cm.
misomiso
04.01.13,09:13
Iný geodet vytýčil hranice pozemkov pre oplotenie. No, nie je to celkom 10 cm je to tuším 7,5 cm.

Prepadol by som sa od hanby, ak by som mal reklamovat 10 cm, nie to este 7,5.
betak
04.01.13,09:40
7,5 cm je dosť veľký rozdiel a to sa oplatí reklamovať ale nie pri stavbách.
TomasHC
04.01.13,10:35
7,5 cm je dosť veľký rozdiel a to sa oplatí reklamovať ale nie pri stavbách.

Napr. pri predĺžení "výkonného orgánu" :D
Ferdosondo
04.01.13,10:44
Ušla mi pointa. Robí tých 7,5cm nejaký problém?
Nechcel by som mať Rolexaka za suseda.
bjuty smis
04.01.13,17:18
prečo mám taký pocit, že ten sused je autor témy ??
že by sa niekto hanbil riešiť takúto zásadnú vec ???
Rolexak
04.01.13,21:29
prečo mám taký pocit, že ten sused je autor témy ??
že by sa niekto hanbil riešiť takúto zásadnú vec ???

Nie som sused ani jedného. Ja som zase taký extrém, že som povolil susedovi postaviť dom na hranici pozemku a aj okap má na nad mojím pozemkom a vôbec mi to nevadí. Mňa len zaujímal názor ostatných na danú tému, že ako je to stou presnosťou geodetického merania ako sa k týmto problémom stavajú urady. Toť vše.
P.S. A nemôžem byť aj ten sused čo chybne osadil barák a bojí sa čo sa mu stane ak na to sused alebo úrady prídu?
day
04.01.13,21:44
Nic sa nestane, kamarat alebo ty asi nema skutocne problemy,
zly sused dokaze narobit riadne problemy, vid nespocetne temy o susedoch na porade.
oondrejj
08.01.13,18:25
otázkou už len ostáva to, kto je tu ten zlý sused. Podľa mňa by sa dalo aj uvažovať o tom, ktorý počas stavby meria či je to presne na centimeter od jeho pozemku. Myslím, že takýto detail Vás nijako neohrozí a zbytočne robiť starosti sebe a ostatným sa pre to neoplatí.
marjankaj
08.01.13,18:27
otázkou už len ostáva to, kto je tu ten zlý sused. Podľa mňa by sa dalo aj uvažovať o tom, ktorý počas stavby meria či je to presne na centimeter od jeho pozemku. Myslím, že takýto detail Vás nijako neohrozí a zbytočne robiť starosti sebe a ostatným sa pre to neoplatí.
Veď to je predsa jasné.
Vždy ten druhý.:---