džeár
04.01.13,07:01
Ako mám postupovať ďalej,keď som k 31.12.2012. pozastavil živnosť a založil som s.r.o. v ktorej vystupujem ako konateľ. Všetko mám podané, čakám už len na schválenie, ktoré si myslím že prebehne bez problémov, nakoľko mi to robil právnik.

1. Treba mi ísť potom s novím dič. nahlásiť do zdravotnej poisťovne? alebo mi to poslali oni.
2. V októbri 2012 som kúpil auto, na leasing , na ičo. ktoré som mal vtedy pridelené k živnosti, teraz budem mať nové ičo. , aj dič. budem si môcť dať splátky (leasing) + phm keďže budem auto používať na podnikanie, do odpisov ?
3. Knihu jázd si mám písať pravidelne, alebo to stačí rozpísať na konci mesiaca?
4. Na čo dôležité nemám ešte zabudnúť, aby som nemal pri kontrole nejaký problém?
tictac7
04.01.13,06:21
Ako mám postupovať ďalej,keď som k 31.12.2012. pozastavil živnosť a založil som s.r.o. v ktorej vystupujem ako konateľ. Všetko mám podané, čakám už len na schválenie, ktoré si myslím že prebehne bez problémov, nakoľko mi to robil právnik.

1. Treba mi ísť potom s novím dič. nahlásiť do zdravotnej poisťovne? alebo mi to poslali oni.ak budeš vo firme zamestnaný, tak sa prihlásiš do ZP, SP, aj na DÚ, ako zamestnávateľ, prihlásiš zamestnanca, mesačne budeš robiť výkazy a platiť odvody
2. V októbri 2012 som kúpil auto, na leasing , na ičo. ktoré som mal vtedy pridelené k živnosti, teraz budem mať nové ičo. , aj dič. budem si môcť dať splátky (leasing) + phm keďže budem auto používať na podnikanie, do odpisov ?nakoľko sa jedná o dva rozličné právne subjekty, musíš s v leasingovke vybaviť postúpenie leasingu zo SZČO na s.r.o. (čo však vzhľadom na to, že s.r.o. ešte nemá históriu bude problém....)
3. Knihu jázd si mám písať pravidelne, alebo to stačí rozpísať na konci mesiaca? ako uznáš za vhodné
4. Na čo dôležité nemám ešte zabudnúť, aby som nemal pri kontrole nejaký problém?prihlásiť sa na DÚ - vydajú DIČ

časť v texte a na zbytok si nájdi účtovníčku, ktorú aj tak budeš potrebovať - nepredpokladám, že zvládneš viesť PÚ a všetky povinnosti, ktoré s.r.o. má aj s ohľadom na predmet podnikania....
blavaciko
04.01.13,07:24
Ako mám postupovať ďalej,keď som k 31.12.2012. pozastavil živnosť a založil som s.r.o. v ktorej vystupujem ako konateľ. Všetko mám podané, čakám už len na schválenie, ktoré si myslím že prebehne bez problémov, nakoľko mi to robil právnik.


To este vobec neznamena, ze prebehne vsetko uplne hladko ;)

Stalo sami ze pri zapise jednej spolocnosti sud do registra zapisal ine meno spolocnika a pri oprave, nevedno preco prepisal druheho spolocnika na ineho.
Nie je vsetko len o pravnikovi, a dokonca aj ten moze urobit chybu.
zalobaba
04.01.13,07:45
To este vobec neznamena, ze prebehne vsetko uplne hladko ;)

Stalo sami ze pri zapise jednej spolocnosti sud do registra zapisal ine meno spolocnika a pri oprave, nevedno preco prepisal druheho spolocnika na ineho.
Nie je vsetko len o pravnikovi, a dokonca aj ten moze urobit chybu.

Ja poznám právnikov, ktorí píšu študentom semestrálne práce a ani tie neprechádzajú.....
blavaciko
04.01.13,14:42
ved prave, aj pravnik je len clovek a moze sa zmylit... a vela z nich sa aj myli (a to studujem pravo :D), to je taka ta naivna predstava niektorych ludi, ze je pravnik, tak ovlada vsetky zakony a vsetko robi spravne...
Economic
04.01.13,17:35
Ako mám postupovať ďalej,keď som k 31.12.2012. pozastavil živnosť a založil som s.r.o. v ktorej vystupujem ako konateľ. Všetko mám podané, čakám už len na schválenie, ktoré si myslím že prebehne bez problémov, nakoľko mi to robil právnik.

1. Treba mi ísť potom s novím dič. nahlásiť do zdravotnej poisťovne? alebo mi to poslali oni.
2. V októbri 2012 som kúpil auto, na leasing , na ičo. ktoré som mal vtedy pridelené k živnosti, teraz budem mať nové ičo. , aj dič. budem si môcť dať splátky (leasing) + phm keďže budem auto používať na podnikanie, do odpisov ?
3. Knihu jázd si mám písať pravidelne, alebo to stačí rozpísať na konci mesiaca?
4. Na čo dôležité nemám ešte zabudnúť, aby som nemal pri kontrole nejaký problém?

Tvoje otázky na celú účtovnú problematiku ti tu nik nevyloží v rámci jednej jednoduchej odpovede.
1. nájdi si účtovníčku, je to lacnejší spôsob ako eventuálny dorub dane
2. Pozorne čítaj jednotlivé témy na porade k tvojim otázkam. Dočítaš sa čo-to potrebné k problematike.
3. Venuj sa svojmu biznisu a účtovníctvo nechaj odborníkom, ver, že sa ti to určite oplatí tak urobiť.