mirec243
04.01.13,10:12
Dobrý deň,
ktorý z týchto programov by ste mi odporučili pre začiatočníka, ktorý sa chce naučiť zalamovať menšie noviny? Alebo poznáte nejaký iný, možno jednoduchší program?
ďakujem
misoft
04.01.13,11:26
Quarkwpress nie je (opravujem ťa) je Quarxpress - využíva wysiwyg - čo na obrazovke, to na papieri.
Adobe Indesign - je trochu sofistikovanejší - wysiwyg používa v menšej miere - využíva vrstvy.
Oba sú však platené.
Alebo potom ísť na to okľukou (neporadím, ale viem free zdroje). Vygúgli si tie "free zdroje" sám.
mirec243
04.01.13,12:21
Quarkwpress nie je (opravujem ťa) je Quarxpress - využíva wysiwyg - čo na obrazovke, to na papieri.
Adobe Indesign - je trochu sofistikovanejší - wysiwyg používa v menšej miere - využíva vrstvy.
Oba sú však platené.
Alebo potom ísť na to okľukou (neporadím, ale viem free zdroje). Vygúgli si tie "free zdroje" sám.

Pomýlil som sa a všimol som si to až, keď bola téma nahodená. Ja som chcel vedieť,ktorý je pre začiatočníka jednoduchší. O programoch som už niečo čítal.
misoft
04.01.13,12:24
Môj názor - nezáväzný - QuarkxPress skôr - je o niečo jednoduchší. Ale neraď sa mnou!
mirec243
04.01.13,12:27
Tak chcel by som názor od viac ľudí, pre a proti a podobne. Chcem tie programy na jeden cieľ a to zalamovanie novin. Ozve sa možno viac ľudí, kto čo používa a spravím si inú predstavu o nich.
wvsystem
05.01.13,11:50
momentalne vacsina zalamuje v adobe in designe, quark zaspal v minulosti trochu dobu a adobe to vyuzil. cenovo ta balik sw od adobe vyjde cca ako jedna licencia quarku, preto si myslim, za vacsina ludi siaha po adobe. za cenu quarku dostanu u adobe -photoshop, ilustrator, in design, bridge ...
a to este treba spomenut nekompatibilitu formatov in designu a quarku, takze ked dostanes ostre data robene v quarku tak ti to in design neotvori a opacne. musis si dokupit plugin q2id resp. id2q od markzware.
takze to mas na uvod do problematiky dtp.
ja robim na in designe, manzelka na oboch, podla potreby. co mi trochu vadi je zrych
lujuce tempo updatov od adobe a stym spojeny kazdorocny nakup licencii.
sw sa naucis v pohode s adobe oficialneho vyukoveho kurzu, ten mas aj v helpke v programe, tak si nemusis kupovT knihu.