Lollla
04.01.13,10:45
Ahojte poradaci, moj sef si chce vyplatit zisk z predchadzajucich obdobi, taha sa to od roku 92, zaroven je vo firme ako aj zamestnanec, pracujem v pohode, zistila som ze sa to navoli uz priamo vo vytvorenej mzde ale neviem kde, prosim ma s tym niekto skusenost ? A zaroven netusim kde by som mohla najst za predosle obdobia, ci sa v danom roku zdanovalo, odvadzali odvody...z vyplatenych ziskov. Prosim kto ma s tym skusenost ? Velmi pekne dakujem:)
tictac7
04.01.13,09:52
1. vyplatený podiel na zisku nemá nič spoločné so mzdou
2. potrebuješ zápis z VZ, že sa vyplácajú podiely s rozpisom podľa rokov (nezabudnúť, na úhradu strát, ak boli a tvorbu rf - ale ten mal byť tvorený hneď, takže to by malo byť o.k.)
3. odvody z podielov na zisku neboli. Čo sa týka zdaňovania, pozri si zákon o dani z príjmov.....od 2004 sa nezdaňujú, predtým to bolo rôzne....
Lollla
04.01.13,10:01
tak ze to robis tak, ze urobis zapis a poslu sa mu peniaze na ucet... a to je cele ? Myslela som si ze mu to dam do mzdy....ako iny prijem ...Velmi pekne dakujem
Lollla
13.01.13,17:41
prosim ta mozem sa este spytat, preuctujem stratu, cize ponizim zisk, a tento rok mu to vyplatim, on si buduci rok spravi danove priznanie ako fyz. osoba a potom to musi zdanit ? Ta sumu, co si chce vyplatit sa sklada z viacerých rokov : 1996, 97, 98, 99, 2000 a 2001 dokopy to je 60 000 Eur. Alebo je pre mna lepsie mu to vyplatit napr. od predu...cize napr.rok 2010 ...nerozumiem tomu, kedy to ma zdanit a kedy nie. Velmi pekne dakujeeeeeeeeeeeeeem