miruka
04.01.13,12:41
Ešte v roku 2010 sme poskytli na základe zmluvy o budúcej kúpnej zmluve jednej firme zálohu na obstaranie pozemku. Tento pozemok sme však nekúpili o došlo k odstúpeniu od zmluvy. Teraz nám táto firma vrátila zaplatenú zálohu. Ja som túto vrátenú zálohu zaúčtovala na 378 ako zníženie pohľadávky oproti 211 /keďže nám vrátili v hotovosti/. Naša firma je platcom DPH, chcem sa len uistiť či sme nemali vyhotoviť aj nejakú faktúru, alebo niečo ohľadom DPH. Jednalo sa len o vrátenie zálohy na základe zmluvy.Ďakujem.
KEJKA
04.01.13,13:18
no - zálohu na obstaranie pozemku si mala mať na 052, nie 378, len tak na okraj.
ty si odberateľ nie dodávateľ, ak ste sa písomne nedohodli inak, doklady vystavuje dodávateľ.
Nepíšeš, či vám vystavil faktúru k prijatej platbe - v r.2010, na základe ktorej ste si mohli odpočítať DPH
nepíšeš, či dodávateľ je platcom dph.
takže zatiaľ je to všetko, čo k tomu môžem napísať.
miruka
04.01.13,15:47
Ďakujem za odpoveď, musím ešte aj ja zistiť či bola v roku 2010 nejaká faktúra alebo nie /lebo som tam ešte nepracovala/, ale hľadala som a nenašla a dodávateľ je fyzická osoba neplatca DPH. Predpokladám, že keď nebola faktúra v roku 2010, tak ani ja teraz nemusím vystavovať.
KEJKA
04.01.13,16:33
ty nemusíš vystavovať v žiadnom prípade, ved ty si odberateľ.