ANGELzBA
04.01.13,17:05
potrebujem poradiť - Okresný súd BA I mi oznámil, že odmieta vykonať zmenu zapísaných údajov podľa môjho návrhu ktorý som podala ešte v decembri 2012. Jednalo sa o výmaz spoločníka a konateľa spoločnosti. V návrhu som podala všetky potrebné dokumenty a to:
-vyplnenú prílohu č.8 - 2x notárom overenú
-Valné zhromaždenie že sa zrieka spoločník spoločenstva a konateľstva zároven
-prerozdelenie obchodného podielu
-novú spoločenskú zmluvu

Súd mi oznámil že som nesplnila podmienky na vykonanie zápisu lebo som k návrhu nepriložila súhlas správcu dane so zápisom zmeny v osobe spoločníka do obchodného registra v dôsledku prevodu obchodného podielu udelené preádzajúcemu/nadobúdateľovi podľa osobitného predpisu + čestné vyhlásenie prevádzajúceho/nadobúdateľa s jeho úredne overeným podpisom, že nemá povinnosť doložiť návrh na zápis súhlasom správcu dane zmsle ust......

no akože mi vie niekto pomôcť s týmto, vôbec nechápem čo odo mňa vyžadujú a chcú....som zúfalá.....

Vopred ďakujem za pomoc.
domenico.office
04.01.13,16:13
Je to jasne napísané, že ste nepredložili súhlas správcu dane. K takémuto prevodu je nutné, aby správca dane súhlasil s prevodom obchodného podielu. Takže si treba vyžiadať takýto súhlas a priložiť ho k námietke.
ANGELzBA
04.01.13,16:49
Domenico.office - veľmi pekne ďakujem za reakciu.
A ako vyzerá formulár? čo tam vlastne má byť napísané? som z toho už uplne zmotana a nestastna :(
JankaO
04.01.13,16:54
Všetko tu už bolo. Treba použiť aj vyhľadávanie. napr. http://www.porada.sk/t202525-ziadost-o-suhlas-na-zapis-do-or.html
Economic
04.01.13,17:30
Domenico.office - veľmi pekne ďakujem za reakciu.
A ako vyzerá formulár? čo tam vlastne má byť napísané? som z toho už uplne zmotana a nestastna :(

Žiadosť o vydanie Súhlasu nájdeš na www.drsr.sk Pozri pozorne.
romanova164
10.01.13,12:35
Ahojte, ja momentálne riešim niečo podobné, už sa to tu síce omielalo ale aj tak sa v tom vždy nejak stratím, len sa potrebujem uistiť či to riešim správne.
Naši dvaja konatelia, ktorý sú zároveň aj spoločníci sa rozhodli odstúpiť z funkcií konateľov, ale spoločníkmi naďalej zostávajú. Valné zhromaždenie už prebehlo aj sa zvolil nový konateľ, len mám problém s dokumentmi, ktoré treba poslať na OR.
Príloha 8. návrh na zápis zmeny.... 2x overená - to mi je jasné
zápisnica z valného zhromaždenia - tiež má byť overená?
sú potrebné aj listy od konateľov, že odstupujú z funkcie konateľov a tiež majú byť overené?
niekde som sa dočítala, že je potrebný aj výpis z registra trestov nového konateľa - je to tak?
je potrebné aj meniť niečo v spoločenskej zmluve a tiež to treba poslať na OR?

Ďakujem za odpovede :D
Economic
10.01.13,12:40
Ahojte, ja momentálne riešim niečo podobné, už sa to tu síce omielalo ale aj tak sa v tom vždy nejak stratím, len sa potrebujem uistiť či to riešim správne.
Naši dvaja konatelia, ktorý sú zároveň aj spoločníci sa rozhodli odstúpiť z funkcií konateľov, ale spoločníkmi naďalej zostávajú. Valné zhromaždenie už prebehlo aj sa zvolil nový konateľ, len mám problém s dokumentmi, ktoré treba poslať na OR.
Príloha 8. návrh na zápis zmeny.... 2x overená - to mi je jasné
zápisnica z valného zhromaždenia - tiež má byť overená?
sú potrebné aj listy od konateľov, že odstupujú z funkcie konateľov a tiež majú byť overené?
niekde som sa dočítala, že je potrebný aj výpis z registra trestov nového konateľa - je to tak?
je potrebné aj meniť niečo v spoločenskej zmluve a tiež to treba poslať na OR?

Ďakujem za odpovede :D


Podpisy na Zápisnici z MVZ nemusia byť overené
Návrh do OR sa robí iba 1x
Žiadny výpis z registra trestov netreba
Doložiť úplné znenie spoločenskej zmluvy
Podpisový vzor nového konateľa
Tie listy nie sú potrebné o odstúpení, to založ do dokumentov spoločnosti