deam
28.02.06,09:04
Ahojte. Chcem vás poprosiť o radu. Zamestnanec bol na tuzemskej pracovnej ceste. Bolo mu zabezpečené ubytovanie v hotelovom zariadení. Mám vedomosť, že mu boli bezplatne poskytnuté raňajky, ale vo faktúre za ubytovacie služby táto skutočnosť nie je uvedená a ani zamestnanec pri predložení dokladov na vyúčtovanie pracovnej cesty túto skutočnosť neuviedol. Ako mám postupovať pri vyúčtovaní náhrad stravného? Ďakujem a prajem príjemný deň.
va1ke
28.02.06,08:10
ja by som to riešila nasledovne. tvárila by som sa, že žiadne raňajky nedostal. (pomohla by som kolegovi) a ak nie tak by som si vyžiadala od hotela potvrdenie čo je v cene izby. Lebo v cene izby bývajú zahrnuté aj raňajky a na faktúre to hotoely neuvádzajú. Len to majú hotely v cenníku.
Chobot
28.02.06,08:11
Ahojte. Chcem vás poprosiť o radu. Zamestnanec bol na tuzemskej pracovnej ceste. Bolo mu zabezpečené ubytovanie v hotelovom zariadení. Mám vedomosť, že mu boli bezplatne poskytnuté raňajky, ale vo faktúre za ubytovacie služby táto skutočnosť nie je uvedená a ani zamestnanec pri predložení dokladov na vyúčtovanie pracovnej cesty túto skutočnosť neuviedol. Ako mám postupovať pri vyúčtovaní náhrad stravného? Ďakujem a prajem príjemný deň.

Ak to nie je preukázateľné, že mu tie raňajky firma zabezpečila (teda nie je to uvedené v doklade za ubyovanie, že cena je vrátane raňajok), tak má nárok na plné stravné bez krátenia.

Jedine keby to tam bolo uvedené, vtedy môžeš krátiť stravné v zmysle § 5 odst. 7 zákona o cest. náhradách. Dokonca priamo tento paragraf vyslovene uvádza, že "Ak je pri pracovnej ceste v účtovnom doklade preukázané poskytnutie raňajok..."