jankohrasko1981
04.01.13,19:52
Zdravím rád by som sa spýtal či už niekto dostal alebo pozná niekoho kto dostal pokutu z obvodného úradu za neplatnú stk pre motorové vozidlo. Nedávno som videl v televízi,i že sa chystajú dávať pokuty za neplatné stk či je niečom na tom pravdy. Ďakujem
Xanti
04.01.13,19:13
No neviem či to bola STK alebo EK, ale na fy sme neustriehli 4 roky od kúpy vozidla nového a konateľ platil 166 eur tuším spomínal pokutu za neurobenú STK či EK. Takže totálny výmysel to nie je.
ivka70
04.01.13,19:33
Hlavne ta reportaz bola o tom, ze sa zjednocuju databazy a pokutu vygeneruje pocitac akonahle zisti, ze evidovane auto nema platnu STK a EK. Doteraz boli pokuty, ked ta chytili pri kontrole policajti bez platnej STK, zacnu ale chodit pokuty aj ked s autom nevyjdes ani z dvora, pokial to auto nemas odhlasene.
Stefan2005
04.01.13,19:37
"11. Vozidlo, ktoré nemá platnú emisnú alebo technickú kontrolu, je podľa zákona 725/2004 Z. z. považované za nespôsobilé. Použitím nespôsobilého vozidla v cestnej premávke sa dopúšťate priestupku a vystavujete sa riziku priameho postihu pri cestnej kontrole, regresu poisťovní v prípade uplatňovania nároku na náhradu škody vzniknutej pri dopravnej nehode alebo pokuty od obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie (príslušného podľa miesta trvalého pobytu fyzickej osoby alebo sídla právnickej osoby). Pracovníci úradov majú prístup do automatizovaného informačného systému technických kontrol vozidiel, do ktorého STK priebežne v reálnom čase zaznamenávajú výsledok každej technickej kontroly kdekoľvek na Slovensku. Vedia teda zistiť, či má vozidlo platnú technickú kontrolu.

12.Novelizácia zákona 725/2004 Z. z., ktorá vstúpila do platnosti 1.2.2012, hovorí, že obvodný úrad dopravy uloží tomu, kto nepodrobil vozidlo v ustanovenej lehote pravidelnej technickej alebo emisnej kontrole, pokutu 166 eur (za každé vozidlo a za každú kontrolu) bez ohľadu na to, či je vozidlo prevádzkované alebo nie. Odporúčame vám preto vo vlastnom záujme dodržiavať zákonné lehoty kontrol alebo vozidlo, s ktorým nejazdíte, dočasne vyradiť z evidencie. Za nevykonanú administratívnu kontrolu (ak vám chýba nálepka alebo osvedčenie) uloží obvodný úrad pokutu 66 EUR...."

zo stránky: http://www.stkboatplus.sk/otazky.htm#neplatna
bodliak
04.01.13,19:38
Prečo by auto nespôsobilé na prevádzku nemohlo stáť na dvore ?!?
Podľa mňa ste si to poplietli s PZP. To auto so značkami musí mať, aj keď len stojí na dvore či v garáži.
Xanti
04.01.13,19:39
Prečo by auto nespôsobilé na prevádzku nemohlo stáť na dvore ?!?
Podľa mňa ste si to poplietli s PZP. To auto so značkami musí mať, aj keď len stojí na dvore či v garáži.
NO my povedz ako systém vygeneruje, že auto stojí vo dvore. Nemá to ako systém zistiť takže fasneš pokutu aj ked auto stojí vo dvore. A fasneš ju z úradu nie od policajtov.

Ak auto nebude stáť vo dvore a nebude mať platnú STK a EK, tak fasneš pokutu od úradov a ešte aj od policajtov ak ťa lapia.
Stefan2005
04.01.13,19:45
Podľa mňa ste si to poplietli s PZP. To auto so značkami musí mať, aj keď len stojí na dvore či v garáži.

nepoplietli, vyplýva to zo zákona.

Zákon č. 519/2011 Z. z., ktorým sa s účinnosťou od 1.2.2012 mení a dopĺňa zákon č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, upravil aj výšku pokút za správne delikty súvisiace s neabsolvovaním povinnej technickej kontroly vozidla (§ 107 zákona).
marleau
04.01.13,19:50
Debilný zákon z debilnej hlavy,ktorá slúži iluminátskym bankárom a keď nemá ako,tak takto drzo okráda národ. Tento zákon len demonštruje "silu",čo všetko oni môžu a my znesieme.
Stefan2005
04.01.13,19:51
... vo svetle týchto pokút môžeme byť nakoniec radi, že neprešiel návrh EK, aby vozidlá staršie ako 4 roky absolvovali TK každý rok!
bodliak
04.01.13,20:11
nepoplietli, vyplýva to zo zákona.

... o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách

Auto zaparkované na dvore nie je prevádzkované na pozemných komunikáciách.
misoft
04.01.13,20:15
Prečo by auto nespôsobilé na prevádzku nemohlo stáť na dvore ?!?
Podľa mňa ste si to poplietli s PZP. To auto so značkami musí mať, aj keď len stojí na dvore či v garáži.
A ty si myslíš, že systém, ktorý kontroluje, či je vykonaná STK a EK vie, že auto nejazdí a stojí vo dvore? Alebo mu to hádam oznámi samotný majiteľ "Haló - systém - moje auto len stojí, neposielaj pokutu!". No akonáhle by šiel kontrolu urobiť, už je na ceste a bez platnej STK a EK. Takže preventívne je pokuta na mieste.
Teda PZP, platnú EK, STK musí mať každé vozidlo (podľa doby v prevádzke sú zákonné lehoty), ktoré má EČV a nie je odhlásené z prevádzky.
Stefan2005
04.01.13,20:15
Auto zaparkované na dvore nie je prevádzkované na pozemných komunikáciách.

... ale veď čítaj...

- použitím nespôsobilého vozidla v cestnej premávke sa dopúšťaš priestupku a vystavuješ sa riziku priameho postihu pri cestnej kontrole...

- vozidlo stojace vo dvore sa dopúšťa správneho deliktu súvisiaceho s neabsolvovaním povinnej technickej kontroly vozidla
Ice dive
04.01.13,20:33
no ale mňa by zaujímalo, či to reálne aj funguje, a či sú databázy spojené.... kolega čo si kúpil nové auto tak so starým prestal jazdiť, a stálo mu pred činžiakom... (ok, neriešme, že ho mal odpratať, keď ho nepoužíva a že zbytočne zaberal miesto na parkovanie... ) avšak čo ma zarazilo, fasol výzvu od obvodného úradu nech do 7 dní predloží doklad o absolvovaní TK a EK (bolo to v novembri 2012) t.j. je to relatívne čerstvá info.. auto medzi časom síce dal zošrotovať, ale bonzol ho dajaký sused... takže databázy asi neboli prepojené.. lebo by fasol rovno pokutu...

ďalšia vec, obvodné úrady majú dávať pokuty aj za nepoistené autá z PZP, lebo si porovnávajú databázy poisťovní s databázou policajtov... čo je už od roku 2002 avšak že by dávali nejak vo veľkom tieto pokuty sa nedá povedať... lebo hrozba pokuty 3320 € je podľa mňa dosť vysoká na to, aby bol ešte stále taký vysoký počet nepoistených aut aj v dnešnej dobe...
bodliak
04.01.13,20:40
Tak som začal lúskať § 107.
Sankcie sa udeľujú za porušenia vozidiel podľa jednotlivých paragrafov.

Paragraf 18 je prestavba. Netýka sa.
Paragraf 21 začína slovami (1) Prevádzkovateľ vozidla, ktoré je v premávke na pozemných komunikáciách, je povinný... Takže nič.

Ďalšie sa týkajú samotných staníc STK, prevádzkovateľov STK a EK, atď.

Ale možno som niečo prehliadol...

Ktorá konkrétna sakcia § 107 sa týka vozidla v evidencii, na značkách, ale ktoré ale nie je prevádzkované na pozemných komunikáciách ?
Stefan2005
04.01.13,20:44
no ale mňa by zaujímalo, či to reálne aj funguje...

"V poslednom období sa na mňa obrátilo viacero vodičov a majiteľov vozidiel, že dostali od príslušného obvodného úradu pre cestnú dopravu list o začatí správneho konania o uložení pokuty za to, že vozidlo nebolo v stanovenom termíne na technickej a emisnej kontrole...."

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/5289727/obvodne-urady-dopravy-vam-daju-pokutu-bez-ohladu-na-okolnosti.html#ixzz2H2sna7C4
Stefan2005
04.01.13,20:48
...Ktorá konkrétna sakcia § 107 sa týka vozidla v evidencii, na značkách, ale ktoré ale nie je prevádzkované na pozemných komunikáciách ?

z pohľadu zákona o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách vyzerá situácia úplne inak. Nejde len o jazdu ako takú, ale o samotné držanie vozidla.


§ 107, zákon č. 725/2004 Z.z.:
(2) Pokutu 165,96 eura uloží obvodný úrad dopravy
c) prevádzkovateľovi vozidla za každé vozidlo, ktoré nepodrobil v ustanovenej lehote technickej kontrole pravidelnej podľa § 50 ods. 1, emisnej kontrole pravidelnej podľa § 68 ods.

zo http://auto.sme.sk/c/5289727/obvodne-urady-dopravy-vam-daju-pokutu-bez-ohladu-na-okolnosti.html#ixzz2H2uLkPPt
Ice dive
04.01.13,20:56
"V poslednom období sa na mňa obrátilo viacero vodičov a majiteľov vozidiel, že dostali od príslušného obvodného úradu pre cestnú dopravu list o začatí správneho konania o uložení pokuty za to, že vozidlo nebolo v stanovenom termíne na technickej a emisnej kontrole...."

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/5289727/obvodne-urady-dopravy-vam-daju-pokutu-bez-ohladu-na-okolnosti.html#ixzz2H2sna7C4



no to je síce pekné to je teória... ale hovorím, že kolegu natrel nespokojný sused, lebo zaberal parkovacie miesto... otázne je aká je prax... odkiaľ boli tí vodiči... napr. obvodný úrad Humenné kontroluje databázy a zasieľa poisťovniam každý mesiac dotaz či sú tieto a tieto autá poistené aby mohli udeliť pokutu za neuzavreté PZP od 16,60 do 3320 €... s inými úradmi som sa zatiaľ nestretol, že by to robili a to máme od demonopolizácie PZP 11 rokov... proste ostatné obvodné úrady na to zvysoka kašlú... preto je ešte stále na cestách okolo 100 000 nepoistených aut... lebo reálne hrozba a výška pokuty v praxi nefunguje...

preto je otázka ako to funguje v praxi... možno teraz povedia bububu udelia 3-4 ľudom pokutu, markíza a joj spravia reportáže o zlých úradníkoch a veselo sa na to bude kašľať ďalej...
bubkoch
04.01.13,20:59
bodliak: auto je prevadzkovane na poz. komunikaciach akonahle ma EVC ... nie je podstatne ci ide po ceste alebo stoji v garazi ...
ma EVC = je prevadzkovane ...

prevadzkovane NErovna sa ide po ceste
marleau
04.01.13,20:59
Tri dni pred uplynutím platnosti STK mi odídu komplet brzdy a pri tej príležitosti dám opraviť aj výfuk a vyšteľovať motor. Čo čert nechce,brzdové kotúče budú až o tri dni a ešte aj automechanik ochorie. To mi chcete povedať,že aj pre toto dostanem pokutu? Alebo som sám,nemám nikoho,odídem do zahraničia,prídem mesiac po ukončení platnosti STK a tiež som zrelý na pokutu tomuto židáckemu systému?
Stefan2005
04.01.13,21:02
... otázne je aká je prax...

... no pre presnú evidenciu sa asi treba obrátiť na jednotlivé OU (či MV SR) v rámci slobodného prístupu k informáciam
marjankaj
04.01.13,21:03
Tak som začal lúskať § 107.
Ktorá konkrétna sakcia § 107 sa týka vozidla v evidencii, na značkách, ale ktoré ale nie je prevádzkované na pozemných komunikáciách ?
(2) Pokutu 166 eur uloží obvodný úrad dopravy tomu, kto
c) nepodrobil vozidlo v ustanovenej lehote technickej kontrole pravidelnej podľa § 50 ods. 1; pokuta sa uloží za každé vozidlo,
d) nepodrobil motorové vozidlo v ustanovenej lehote emisnej kontrole pravidelnej podľa § 68 o
marleau
04.01.13,21:03
bodliak: auto je prevadzkovane na poz. komunikaciach akonahle ma EVC ... nie je podstatne ci ide po ceste alebo stoji v garazi ...
ma EVC = je prevadzkovane ...

prevadzkovane NErovna sa ide po ceste
A je toto morálne v poriadku?
Teraz mám vypité,som držiteľ VP,teoreticky možem šoférovať opitý ale nešoférujem. Tiež by som mal platiť pokutu?
bodliak
04.01.13,21:04
Hm, tak predsa.

Môže za to § 50, kde je podmienkou len evidencia a nie samotné prevádzkovanie.

Šupli to do sankcií a z občana je dojná krava.

Nakoniec to skončí tak, že ak si vodič vypije, príde o vodičák, aj keď nešoféruje. Stačí, že ho vlastní...
bodliak
04.01.13,21:05
písali sme to naraz...
bodliak
04.01.13,21:06
Tak preto teraz idú prideľovať EVČ aj stavebným strojom, bagrom, ...
marleau
04.01.13,21:08
Nežeriem tie prašivé zákony,nech si ich dodržiavajú tí,čo slúžia bankstrom,boha im!
marleau
04.01.13,21:10
Dnes bol u mňa človek,ktorý nedostal stavebné povolenie len pre to,že je automechanik a bolo riziko,že si v dome spraví autodielňu....Nepotrebuje komentár....Kto nie je obrezaný,ten už nemá žiadne právo??????????????????????????????
Stefan2005
04.01.13,21:11
Nežeriem tie prašivé zákony,nech si ich dodržiavajú tí,čo slúžia bankstrom,boha im!

... ja zase nemienim svojimi pokutami dotovať tunelárov štátneho rozpočtu.
marleau
04.01.13,21:12
... ja zase nemienim svojimi pokutami dotovať tunelárov štátneho rozpočtu.

To je to isté.
Stefan2005
04.01.13,21:16
... nie je to isté; ja sa snažím zákony dodržovať, aby som tie pokuty nemusel platiť
marleau
04.01.13,21:19
S takýmito zákonmi si....utieram ....nechajme to tak.
jankohrasko1981
05.01.13,10:43
a myslíte že ak si teraz spravim stk na motorku tak mi pokutu nedajú alebo aj tak si ma nájdu
misomiso
05.01.13,10:49
Bude este horsie. EU sa snazi presadit skratenie intervaloch STK, je to dost dobry biznis pre niektore podnikatelske subjekty.

Ak sem pride uroven buzeracia napr. z Nemcka, tak polovica ludi bude musiet odhlasit auto. Tam, ked vam najdu na skle mikro posodenie od kamienka, hoci mimo zorneho uhla, tak neprejdete, rovnako ako napr, hrdzave miesto (nie derave) na vyfuku.
pavol54
05.01.13,11:21
Tri dni pred uplynutím platnosti STK mi odídu komplet brzdy a pri tej príležitosti dám opraviť aj výfuk a vyšteľovať motor. Čo čert nechce,brzdové kotúče budú až o tri dni a ešte aj automechanik ochorie. To mi chcete povedať,že aj pre toto dostanem pokutu? Alebo som sám,nemám nikoho,odídem do zahraničia,prídem mesiac po ukončení platnosti STK a tiež som zrelý na pokutu tomuto židáckemu systému?
Neboj sa systém nie je taký promptný aby vedel tri dni po uplynutí že nemáš STK a už píše pokutu. druhá otázka je úradnícka dôležitosť osoby. Ak pošleš doklad že auto je v oprave a bude opravené neskôr tak to musí niekto akceptovať. Si predstav že vodič má týždeň pred stk búračku leží v nemocnici pár mesiacov tak dostane pokutu? Tomu sa hovorí "vyššia moc". Iné je ak si po platnosti STK na ceste a pod. Tam to neukecáš.
Zdenka175
05.01.13,11:37
ale nik nevie, že to auto sa nepoužíva, lebo má EVC...
kezeso
15.01.13,09:38
Asi áno, to by sa vyhovárali všetci, aj tí, ktorí nemajú stk a jazdia si veselo a keď urobia nejakú nehodu zacvaká sa to zo spoločného fondu, kde prispievame my poriadni.
zolokasa
05.02.13,20:55
mam otazku auto bolo docasne odhlasene ale v novembri minuleho roka vyprsala lehota piatich rokov. teraz sa na to doslo .... da sa s tym este nieco robit alebo sa pokuta musi tomuto zdieracskemu statu zaplatit? podla mna je to obmedzovanie osobnej slobody
Batiskaf
11.02.13,07:01
Tak Váženy už mám vtom jasno.Dnes som dol na odbore dopravy a chcel som vyžiadať dočasne odhlásenie vozidla a bolo mi povedané že pokial nemám platné STK a EK musím zaplatiť 166+166 eur tak mi auto dočasne neodhlásia.Chcel som odhlásiť auto ktoré je vyrobené v roku 1971 a postupne sa na ňom pracuje.V podstate bolo mi naznačené to že Odbor dopravy len plní príkazy od ministerstva financii.Ti chlapy boli v milý a všeto mi vysvetlili, ale príkazy z ministerstva dopravy ich nepustia.Majú dokonca limyty ktoré musia splniť.Podľa mňa tie rečičky aky je štát ústretový voči občanom to je blbosť a kravina.Jednoducho treba naplniť kasu stoj čo stoj.Môj známy už dostal pokutu za starú Oktaviu 332 eur ktorá mu ležala v stodole a je dôchodca.Takže čo k tomu dodať?ˇUsudok si zrobte samy.........................................
mlisa
11.02.13,08:22
som za to aby štát napĺňal kasu pokutami od ľudí, ktorí nerešpektujú predpisy a svoje povinnosti, akurát by som to dotiahla do dokonalosti, t.j. aby sa tak pristupovalo ku každému, nie len k bežným ľuďom, a to vo všetkých oblastiach pekne od podlahy. Nevidím dôvod aby som si ja platila pravidelnú STK a EK, ak jej ignorovanie by malo byt ok, nevidím dôvod aby som ja platila dane ak sa iní tomu beztrestne vyhýbajú.
IvanPK
11.02.13,11:57
presne ako píše zdenka175, ak ObU pre CDaPK zistí že nemáš platnú TK a EK tak ti naparí pokutu 2 x 166€, blbé ale je to tak....
Batiskaf
11.02.13,15:06
Tu nešlo o ignorovanie STK a EK , ale o nemožnosť zohnať náhradné diely a tym pádom neurobiť STK A EK.
knoflikar
11.02.13,19:03
Ja by som navrhoval uz konecne odobrat volebne pravo dochodcom - snad by sme sa nedozili takehoto stupidneho zakona, na zaklade ktoreho sa pokutuju ludia za to ze nemaju v 100% stave auto ktore za cely rok ani nevylezie na cestu. Za toto hlasovat moze naozaj len idiot.
bubkoch
11.02.13,19:53
Ja by som navrhoval uz konecne odobrat volebne pravo dochodcom - snad by sme sa nedozili takehoto stupidneho zakona, na zaklade ktoreho sa pokutuju ludia za to ze nemaju v 100% stave auto ktore za cely rok ani nevylezie na cestu. Za toto hlasovat moze naozaj len idiot.

na jednej strane vodici chcu aby ich policajti nesikanovali na cestach beznymi kontrolami, na druhej strane chceme aby nam verili ze auto skutocne "len" stoji v garazi ked nema platnu STK/EK ...
tak oboje naraz nejde ...
takto je to spravne, nie je mozne aby policia kontrolovala alebo nachytala na ceste kazdeho kto nema platnu STK/EK ... tak plati ze vozidlo na znackach musi mat platnu STK/EK a nikomu kto to nema nestoji nonstop policajt pred gatazou aby overil ze auto fakt nejazdi
knoflikar
11.02.13,20:26
nie je mozne aby policia kontrolovala alebo nachytala na ceste kazdeho kto nema platnu STK/EK ...

Ano, a treba zobrat vodicak kazdemu kto sedi doma na gauci a my vypite - ved predsa nie je mozne chytit kazdeho opilca v aute, preto treba preventivne potrestat vsetkych! A do basy zavriet kazdeho kto ma zbrojny preukaz - ved kazdy je potencialny vrah... Absurdne, vsak..?
Martin1310
11.02.13,20:33
na jednej strane vodici chcu aby ich policajti nesikanovali na cestach beznymi kontrolami, na druhej strane chceme aby nam verili ze auto skutocne "len" stoji v garazi ked nema platnu STK/EK ...
tak oboje naraz nejde ...
takto je to spravne, nie je mozne aby policia kontrolovala alebo nachytala na ceste kazdeho kto nema platnu STK/EK ... tak plati ze vozidlo na znackach musi mat platnu STK/EK a nikomu kto to nema nestoji nonstop policajt pred gatazou aby overil ze auto fakt nejazdi


Predstav si že kúpiš veterana ,odhlasiš ho dočasne ale nestihneš ho dorobiť do konca dočasneho odhlasenia (dôvody môžu byť rôzne).Auto je rozobraté a nemáš inú možnosť ako ho zošrotovať pretože rozobraté stk neprejde ,takže ho nemôžeš dalej odhlásiť. Je to uplne bez východiska a do takejto situácie by štát nemal ludí dostávať.Je to uplná blbosť a arogancia.Práve mám takýto problém ale nieje to niak drahé auto ale predstav si že by som takto mal nejakého Mustanga,Jaguára a sú aj takí.
Martin1310
11.02.13,20:47
Docela by ma zaujímala jedna vec,ked mi už skončila doba dočasného odhlásenia ale nemám špz-tky a ani techničák.(sú odovzdané na dopravnom) tak aj tak mi tú pokutu môžu poslať? Ved auto bez špz v podstate nieje v premávke tak neviem.
bubkoch
11.02.13,20:56
Ano, a treba zobrat vodicak kazdemu kto sedi doma na gauci a my vypite - ved predsa nie je mozne chytit kazdeho opilca v aute, preto treba preventivne potrestat vsetkych! A do basy zavriet kazdeho kto ma zbrojny preukaz - ved kazdy je potencialny vrah... Absurdne, vsak..?
absurdne su tvoje nezmyselne prirovnania ... skus viac rozmyslat a menej pit
Martin1310
11.02.13,21:32
absurdne su tvoje nezmyselne prirovnania ... skus viac rozmyslat a menej pit

Nie absurdné len je to príklad kde je blbosť tohoto zákona ovela lepšie viditelná.Je to potrestanie niekoho za vec ktorú by MOHOL spraviť.
Dobre všetci vieme že v skutočnosti ide o niečo uplne iné.

1-Naplniť sluby EU o omladení vozového parku
2-Plnenie štátnej pokladne
3-Podporovať predaj nových áut (aby bolo z čoho platit dlhy)
Nejaká bezpečnosť je len sekundárny efekt.Nájdenie auta ktoré jazdí bez STK na ceste je rarita štatistiky z ktorích vychádzajú sú len doklad o tom kolko aut bez stk stojí po stodolách nie kolko ich chodí po cestách.
knoflikar
11.02.13,21:57
absurdne su tvoje nezmyselne prirovnania ... skus viac rozmyslat a menej pit
Takze ked dochadzaju argumenty, nastupuju urazky, aspon viem kde ta zaradit...
Priklady ktore som uviedol su sice prehnane, ale podstata je rovnaka ako pri tych STK - t.j. trestat ludi za nieco co nespachali, len mali moznost - bez ohladu na to ci sa skutok stal alebo nie. Aby s tym bolo menej roboty a vybralo sa viac penazi. Dalsi priklad - ides v obci 50km/h, zastavi ta organ a da ti pokutu za to, ze tvoje auto dokaze ist aj 120km/h, co je v obci predsa nepripustne. Rovnaka hlupost, no napr. ty, ktory nevidis rozdiel medzi "stalo sa" a "mohlo sa stat" spokojne pokutu zaplatis...
IvanPK
12.02.13,06:26
Dávam do pozornosti pre verejnosť , stránka MINDOP :

Odkazy sú na internetovej stránke ministerstva v časti štátny dopravný úrad:
- overenie technickej kontroly (http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=20541 (http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=20541))
- overenie emisnej kontroly (http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=20551 (http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=20551))
- overenie kontroly originality (http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=20561 (http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=20561))

Prajem pekný deň
Martin1310
12.02.13,20:51
Píšu tam že pokial vozidlo nemá vidané tabulky tak nieje v cestnej premávke a je mám tabulky na polícii aj techničák ale doba dočasného odhlásenia už uplinula.Takže podla tohoto to vyzerá že by som nemal dostať pokutu až do doby ked si vyzdvihnem značky.

čo ked si ich jednoducho nevizdvihnem nikdy?
Martin1310
13.02.13,18:42
Už si viem odpovedať sám.
Pre dopravný išpektorát auto bez špz. nieje v premávke ale pre obvodný urad pre cestnú dopravu je aj taketo auto v premávke a udelí pokutu.
Je to celkom zaujímave pretože v definícii auta zaradeného v premávke ešte zdôraznujú že je to auto z špz.
vulxy
13.02.13,18:47
Píšu tam že pokial vozidlo nemá vidané tabulky tak nieje v cestnej premávke a je mám tabulky na polícii aj techničák ale doba dočasného odhlásenia už uplinula.Takže podla tohoto to vyzerá že by som nemal dostať pokutu až do doby ked si vyzdvihnem značky.

čo ked si ich jednoducho nevizdvihnem nikdy?
nie som si isty ...ale ked som riesil odhlasovanie tak tiez som rozmyslal ze odovzdam docasne tabule ale policajt mi hovoril ze po urcitej dobe automaticky vyradia z evidencie......uz si to extra nepametam ale pre istotu by som sa na tvojom mieste spytal aby si neostal prekvapeny....
troll
04.04.13,08:28
Oživujem trochu túto tému, pretože až teraz som sa dočítal o tom viac a trochu som zostal v šoku.
Chcem si kúpiť motorku, ktorá nemá už platnú technickú kontrolu. Kto dostane v takomto prípade pokutu? Prehlásia mi ju vôbec?
dalid
04.04.13,09:56
V dnešných novinách je článočk na túto tému: http://auto.sme.sk/c/6755661/nestihli-ste-vcas-stk-alebo-emisnu-kontrolu-pripravte-si-332-eur.html

Na starom aute som minulý rok STK prešvihol o pár dní... Auto má dnes ale už iný majiteľ. Mám aj tak čakať na nejaký pozdrav so šekom od obvodného úradu? :(
IvanPK
04.04.13,10:40
Ak na teba prídu tak áno - 166€ za TK a 166€ za EK, dostane ju ten kto bol v čase zistenia držiteľom vozidla - strašne tvrdý zákon, ruky si mädlia prevádzkovatelia STK a EK....niekedy to bolo že ak si z vozidlom jazdil a kontrolovala Ťa hliadka polície....teraz máme smolu.....je to v zákone a nepomôžeš si....neviem ako je to v okolitých štátoch EU....u nás katastrofa asi 200.000 až 300.000 vozidiel nemá platnú TK a STK...
Martin1310
07.04.13,19:58
Ak na teba prídu tak áno - 166€ za TK a 166€ za EK, dostane ju ten kto bol v čase zistenia držiteľom vozidla - strašne tvrdý zákon, ruky si mädlia prevádzkovatelia STK a EK....niekedy to bolo že ak si z vozidlom jazdil a kontrolovala Ťa hliadka polície....teraz máme smolu.....je to v zákone a nepomôžeš si....neviem ako je to v okolitých štátoch EU....u nás katastrofa asi 200.000 až 300.000 vozidiel nemá platnú TK a STK...

Lenže z tých 200.000 ich polovica už ani neexistuje a ostatné stoja po stodolách alebo sa využívajú v rámci súkromného pozemku.Sám mám také dve,na ceste neboli už kopec rokov a ani nikdy nebudú.Hádam si nemyslíte že tie autá behajú po cestách.To sú len papierové čísla s ktorými tu robia bububu.

Katastrofa je to že štát mi určuje ako mám nakladať z vlastným majetkom teda že si nemôžem nechať moje auto kúpené za moje zdanené peniaze aj potom čo už nieje schopne prevádzky na cestách.Pretože po mojom pozemku môžem používať aj takéto auto.Zachvílu nám nariadia že všetky domy nad 60rokov sa musia povinne zbúrať a postaviť nové.
vulxy
07.04.13,20:17
ja nepochopim preco niekto musi mat TK a STK ked si v aute chova uz 10 rokov sliepky,sak som si ho kupil ...pouzival uz nepouzivam a basta ....ake stk? naco?:mad:za chvilu niekto vymysli povinne dialnicne znamky na vsetko aj na traktory a kombajny aj konske povozy,nevieme dokazat ze nejazdime s nima po dialniciach... kde je hranica debility?
troll
08.04.13,04:26
Je to fakt svinstvo, ale tu s tým nič nespravíme. Hlavne je to blbosť, ktorá strašne komplikuje život. Lenže niekto to navrhol, niekto pripomienkoval a napokon niekto aj schválil. Buzerácia od orgánov je taká, akú si necháme vnútiť. To už je však na celkom inú tému.

Ak niekto vie, čo robiť, tak Vás prosím o odpoveď na moju predchádzajúcu otázku, čiže: Chcem si kúpiť motorové vozidlo (motorku), ktoré má už neplatnú STK. Ako ho dostať na kontrolu bez toho, aby to malo pre mňa následky vo forme pokuty? Prehlásia mi dopraváci vôbec takúto motorku? Alebo to najprv musí dať terajší majiteľ do poriadku a kúpiť ju mám až potom?
vulxy
08.04.13,05:37
Je to fakt svinstvo, ale tu s tým nič nespravíme. Hlavne je to blbosť, ktorá strašne komplikuje život. Lenže niekto to navrhol, niekto pripomienkoval a napokon niekto aj schválil. Buzerácia od orgánov je taká, akú si necháme vnútiť. To už je však na celkom inú tému.

Ak niekto vie, čo robiť, tak Vás prosím o odpoveď na moju predchádzajúcu otázku, čiže: Chcem si kúpiť motorové vozidlo (motorku), ktoré má už neplatnú STK. Ako ho dostať na kontrolu bez toho, aby to malo pre mňa následky vo forme pokuty? Prehlásia mi dopraváci vôbec takúto motorku? Alebo to najprv musí dať terajší majiteľ do poriadku a kúpiť ju mám až potom?
papire nie su v poriadku tak to nekupuj.....nech si majitel vybavy stk-cko ,alebo na nu nasadni sam a sprav si to.....budes mat istotu ze je ako-tak v poriadku,je to otazka par hodin ....zbytocne spekulovat ci ti prihlasia a ci bude pokuta.
KoxXxo
08.04.13,06:28
troll
08.04.13,09:17
vulxy, ďakujem za odpoveď. Asi sa radšej vykašlem na to a budem si hľadať niečo s platnými dokladmi.

KoxXxo - tak to je fakt drsné.
vulxy
08.04.13,09:56
vulxy, ďakujem za odpoveď. Asi sa radšej vykašlem na to a budem si hľadať niečo s platnými dokladmi.

KoxXxo - tak to je fakt drsné.
mimotemy aku chces motorku?....ja som sa prave rozhodol svoju predat keby ti stacila 500-ka:)
troll
08.04.13,10:27
mimotemyHľadám niečo fakt lacné iba na cestu do roboty, poprípade na malý nákup, keď sa mi nebude chcieť ísť busom alebo pešo. Žiadny extrém, iba chcem využiť vodičák na motorky, ktorý som si kedysi spravil :) (takže buď väčší skúter alebo trebárs aj Jawu 350 a pod.).
vulxy
08.04.13,11:59
mimotemyHľadám niečo fakt lacné iba na cestu do roboty, poprípade na malý nákup, keď sa mi nebude chcieť ísť busom alebo pešo. Žiadny extrém, iba chcem využiť vodičák na motorky, ktorý som si kedysi spravil :) (takže buď väčší skúter alebo trebárs aj Jawu 350 a pod.).
mimotemyna to ti poradim maly skutrik hoci aj cinsky....aj 50ccm staci,nezere to skoro nic a je to lahke, spratne,mala poistka ...pohodicka.....javu 350 som dakedy mal... si ju musis naucit spravovat,opravovat..je to komplikovanejsie a tazke ako bonus to strasne čadí:)
troll
09.04.13,05:03
mimotemy Ďakujem za radu, aj o tom som uvažoval. Uvidím, ako sa to vyvinie.
KoxXxo
12.04.13,10:18
majka 62
28.10.13,22:20
oživujem túto tému, máte skúsenosti s pokutou za neplatnú STK a EK? trošička sme prešvihli termín o pár dní :( Sú obvodné úrady veľmi aktívne v tomto smere?
marjankaj
28.10.13,23:27
Ja by som navrhoval uz konecne odobrat volebne pravo dochodcom - snad by sme sa nedozili takehoto stupidneho zakona, na zaklade ktoreho sa pokutuju ludia za to ze nemaju v 100% stave auto ktore za cely rok ani nevylezie na cestu. Za toto hlasovat moze naozaj len idiot.
A pozri, za koho bol schválený tento zákon 519/2011. Sú tam Gašparovič, Hrušovský a Radičová. Tí dôchodcovia naozaj nemajú štipku rozumu.:eek:
majka 62
29.10.13,13:48
..takže nemáte žiadne nové skúsenosti? dúfam, že nebudeme musieť platiť tú nezmyselnú pokutu keď sa jedná iba o pár dní.....zatiaľ nás obvodný úrad nekontaktoval a STK aj EK je už hotová.
Atos1899
09.11.14,17:25
Ahoj dostali ste pokutu? Ja tiez par dni mam po kontrole, zajtra idem na stk mal som do 24.10 platnost , zistil som az dnes, nejazdime s autom iba obcas.
arizona
09.11.14,18:02
Ahoj dostali ste pokutu? Ja tiez par dni mam po kontrole, zajtra idem na stk mal som do 24.10 platnost , zistil som az dnes, nejazdime s autom iba obcas.
Ja som tiez bola o tyzden neskor, nic sa nedialo. vraj par dni toleruju,pokuty sa davaju tym, co nemaju abolvovanu STK a emis. dlhsie
Žabinka
09.11.14,18:16
Ahoj dostali ste pokutu? Ja tiez par dni mam po kontrole, zajtra idem na stk mal som do 24.10 platnost , zistil som az dnes, nejazdime s autom iba obcas.
Pokutu udeľuje Okresný úrad, a nie STK, podobne ako pokuty za neuzavreté PZP.. Takže za tých pár dní, čo nemáš platnú STK sa to na Okresný úrad ešte určite nestihlo dostať..
majka 62
09.11.14,21:10
Ahoj dostali ste pokutu? Ja tiez par dni mam po kontrole, zajtra idem na stk mal som do 24.10 platnost , zistil som az dnes, nejazdime s autom iba obcas.

Nedostali sme žiadnu pokutu, za tých pár dní nedostanete ani Vy určite.
marleau
05.01.15,16:39
Včera som chcel založiť tému na túto otázku, kuknem, reku či tu nie je, bááác, nielen že je, ale do dvoch rokov presne na deň sa i stalo to, čo sa pýtam a nikto mi vtedy (4.január 2013 v tejto téme) neodpovedal. Tak sa pýtam: Včera mi "odišla" spojka na aute, v piatok mi končí STK, už teraz viem, že to nestihnem ani s oneskorením týždeň. Čo v takomto prípade? Mám si prichystať peniaze na pokutu alebo brokovnicu??????
misoft
05.01.15,16:41
Včera som chcel založiť tému na túto otázku, kuknem, reku či tu nie je, bááác, nielen že je, ale do dvoch rokov presne na deň sa i stalo to, čo sa pýtam a nikto mi vtedy (4.január 2013 v tejto téme) neodpovedal. Tak sa pýtam: Včera mi "odišla" spojka na aute, v piatok mi končí STK, už teraz viem, že to nestihnem ani s oneskorením týždeň. Čo v takomto prípade? Mám si prichystať peniaze na pokutu alebo brokovnicu??????
Zatiaľ ani jedno, ani druhé. Odbor dopravy "v tichosti" ešte "toleruje" malé "meškanie" - záleží však od Odboru dopravy a od úradníka....
marleau
05.01.15,16:49
Včera som chcel založiť tému na túto otázku, kuknem, reku či tu nie je, bááác, nielen že je, ale do dvoch rokov presne na deň sa i stalo to, čo sa pýtam a nikto mi vtedy (4.január 2013 v tejto téme) neodpovedal. Tak sa pýtam: Včera mi "odišla" spojka na aute, v piatok mi končí STK, už teraz viem, že to nestihnem ani s oneskorením týždeň. Čo v takomto prípade? Mám si prichystať peniaze na pokutu alebo brokovnicu??????
Zatiaľ ani jedno, ani druhé. Odbor dopravy "v tichosti" ešte "toleruje" malé "meškanie" - záleží však od Odboru dopravy a od úradníka....
Hypoteticky, pri oprave spojky sa rozhodnem vymeniť brzdové kotúče, klinové remene, kadečo, auto bude v servise z objektívnych príčin tri dni pred a dva mesiace po termíne STK.
misoft
05.01.15,16:57
Včera som chcel založiť tému na túto otázku, kuknem, reku či tu nie je, bááác, nielen že je, ale do dvoch rokov presne na deň sa i stalo to, čo sa pýtam a nikto mi vtedy (4.január 2013 v tejto téme) neodpovedal. Tak sa pýtam: Včera mi "odišla" spojka na aute, v piatok mi končí STK, už teraz viem, že to nestihnem ani s oneskorením týždeň. Čo v takomto prípade? Mám si prichystať peniaze na pokutu alebo brokovnicu??????
Zatiaľ ani jedno, ani druhé. Odbor dopravy "v tichosti" ešte "toleruje" malé "meškanie" - záleží však od Odboru dopravy a od úradníka....
Hypoteticky, pri oprave spojky sa rozhodnem vymeniť brzdové kotúče, klinové remene, kadečo, auto bude v servise z objektívnych príčin tri dni pred a dva mesiace po termíne STK.
Tak toto už nie! Môže sa totiž stať, že auto pred STK má poruchu. Tak sa opraví a vykoná STK. Zdržanie napr. 2-4 dni. Ale 2 mesiace? To ti nezhltnú!
marleau
05.01.15,17:07
Včera som chcel založiť tému na túto otázku, kuknem, reku či tu nie je, bááác, nielen že je, ale do dvoch rokov presne na deň sa i stalo to, čo sa pýtam a nikto mi vtedy (4.január 2013 v tejto téme) neodpovedal. Tak sa pýtam: Včera mi "odišla" spojka na aute, v piatok mi končí STK, už teraz viem, že to nestihnem ani s oneskorením týždeň. Čo v takomto prípade? Mám si prichystať peniaze na pokutu alebo brokovnicu??????
Zatiaľ ani jedno, ani druhé. Odbor dopravy "v tichosti" ešte "toleruje" malé "meškanie" - záleží však od Odboru dopravy a od úradníka....
Hypoteticky, pri oprave spojky sa rozhodnem vymeniť brzdové kotúče, klinové remene, kadečo, auto bude v servise z objektívnych príčin tri dni pred a dva mesiace po termíne STK.
Tak toto už nie! Môže sa totiž stať, že auto pred STK má poruchu. Tak sa opraví a vykoná STK. Zdržanie napr. 2-4 dni. Ale 2 mesiace? To ti nezhltnú!
Nepotrebujem, aby mi niečo hltali, jednoducho počas opravy sa vyskytnú isté komplikácie a auto tam bude rozobraté dlhšiu dobu, vždy sa to predĺži trebárs o týždeň, neviem kedy bude hotové.
misoft
05.01.15,17:12
Nepotrebujem, aby mi niečo hltali, jednoducho počas opravy sa vyskytnú isté komplikácie a auto tam bude rozobraté dlhšiu dobu, vždy sa to predĺži trebárs o týždeň, neviem kedy bude hotové.
Nuž v tom prípade - smola..... Dočasne odhlás....
marleau
05.01.15,17:15
Nepotrebujem, aby mi niečo hltali, jednoducho počas opravy sa vyskytnú isté komplikácie a auto tam bude rozobraté dlhšiu dobu, vždy sa to predĺži trebárs o týždeň, neviem kedy bude hotové.
Nuž v tom prípade - smola..... Dočasne odhlás....
Ale ja neviem, že to bude tak dlho trvať, že sa vyskytujú problémy, som ešte k tomu v zahraničí. Aká smola? Za smolu sa platia pokuty?
misoft
05.01.15,17:22
Ale ja neviem, že to bude tak dlho trvať, že sa vyskytujú problémy, som ešte k tomu v zahraničí. Aká smola? Za smolu sa platia pokuty?
Nuž..... na druhej strane - máš si kontrolovať platnosť STK a zariadiť sa tak, aby si ju včas vykonal, t.z. predtým si si mohol dať vykonať kontrolu....
Takže to by "to ostatné" nebola smola, ale lenivosť... tá porucha tesne pred STK - to je smola, ale zistené chyby navyše - známka toho, že sa nerobila pravidelná údržba a kontrola....
marleau
05.01.15,17:25
Ale ja neviem, že to bude tak dlho trvať, že sa vyskytujú problémy, som ešte k tomu v zahraničí. Aká smola? Za smolu sa platia pokuty?
Nuž..... na druhej strane - máš si kontrolovať platnosť STK a zariadiť sa tak, aby si ju včas vykonal, t.z. predtým si si mohol dať vykonať kontrolu....
Takže to by "to ostatné" nebola smola, ale lenivosť... tá porucha tesne pred STK - to je smola, ale zistené chyby navyše - známka toho, že sa nerobila pravidelná údržba a kontrola....
Pravidelná údržba? Nektoré veci sa opotrebúvajú. Skor?
Ale seriem na to, veď vyšší level od tejto absurdity bude už iba žrebovať jedincov spomedzi Slovákov a tých pokutovať. A drvivá väčšina sa bude modliť, aby to neboli oni, na tých vyžrebovaných povedia, že mali smolu. Potom sa nečudujme, že Fico vyhlási, že na Slovensku sa dobre vládne, lebo si necháme skákať po hlavách.
Ja to dokážem , tomu ver.
lapejko
05.01.15,18:13
ahoj, marleau, nový rok ti pekne začína...Ja som medzi sviatkami preventívne kúpil dvojhmotu na dodávku z www.lacnespojky.sk, dodanie veľmi rýchle, cena prekvapivo nízka...myslím si, že ak donesieš faktúru zo servisu, pokutu nedostaneš...
marleau
05.01.15,18:31
Nezmyselné zákony treba riešiť a nie hľadať cestičky, ako nezaplatiť pokutu, ktorú dostanem len preto, že mám smolu. Slováci by sa mali konečne starať o viac ako len o psov, mačky, to, aby mali ráno kávu a cigarety a mali šťastie, že ich nezastaví polícia, nepríe im kontrola alebo iný strach zbytočne vyvolávajúci neduh.
misoft
05.01.15,18:36
A práve preto je to dané i v oficiálnych lajstrách - je to riešené zákonmi, predpismi, nariadeniami. Takže sa cestičky nehľadajú - je diaľnica postavená, len niektorí chcú ísť poľnou cestou (bez platenia)......
karakul
08.09.16,16:02
... takže zrovna účtujem "ROZKAZ o uložení pokuty za správny delikt prevádzkovateľa vozidla"... z dôvodu, že "Na základe výstupu z jednotného informačného systému ... bolo zistené a preukázané, že účastník konania v ustanovenej lehote bez vyzvania a na vlastné náklady nepodrobil vozidlo technickej kontrole pravidelnej."

Pokuta je 165 € (za TK) - ak sa však uhradí do 15 dní 2/3 sumy, t.j. 110 €, považuje sa za uhradenú v plnej výške...
viktorviktor
09.09.16,11:45