AdriankaJurko
04.01.13,20:54
Vedel by mi prosím niekto poradiť do akej platovej triedy by som bola zaradené ako učiteľka v materskej škole bez vzdelania? Mám ukončený prvý stupeň vysokej školy v odbore Pedagogika. V škôlke mi povedali, že by ma prijali ale bola by som platena ako nekvalifikovaná, takže ma zaujíma koľko by to bolo. Za odpovede ďakujem.
palatinusova
04.01.13,20:58
Idealne je spytat sa priamo ich, nekvalifikovana ucitelka MS ma asi 7 platovu triedu - Stupnica platových taríf pedagogických zamestnancov a zvýšenie platových taríf v závislosti od dĺžky započítanej praxe od 01.01.2012 - http://www.mup.sk/14/4/2/prakticke-informacie-mzdy-platove-tarify/?PHPSESSID=0cac9049b3f8d1ba4a7900e2f2ec7aa9
brontosaurus
05.01.13,13:20
Ak ste boli na pohovore v MŠ, mali Vám podľa mňa povedať aj všetky podmienky, prípadne ak Vám to nepovedali, mohli ste sa pýtať.
Neuvádzate, či sa jedná o plný pracovný úväzok, alebo nie. Ale predpokladajme že áno. Nie som personalista, ale podľa mňa by ste mali byť zaradená do 8. platovej triedy, lebo podľa tabuľky zaraďovania pedagogických zamestnancov do platových tried, je učiteľ v MŠ s VŠ vzdelaním I.stupňa - nekvalifikovaný, zaradený do 8. platovej triedy.
Plat pedagogického zamestnanca v 8. platovej triede je 454,50 EUR v hrubom (platný od 1.1.2012, nie je tam ešte zarátané 5% zvýšenie čo by malo byť platné od 1.1.2013). V čistom by to malo byť okolo 380 EUR. Neuvádzate či už máte nejakú pedagogickú prax, ak áno, pripočítava sa k tomu aj dĺžka praxe (cca 5 EUR za 1 rok praxe). Ešte môžete mať príplatok za triednictvo, smennosť, osobný príplatok a pod.
AdriankaJurko
08.01.13,16:32
Ďakujem za odpovede. Ešte mám jednu otázku, keby mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku bakalársky stupeň tak by som bola zaradená v 9 platovej triede? A keby mam ukončený magisterský stupeň predškolskej by som bola v 10? Ďakujem za odpovede...
brontosaurus
08.01.13,20:26
Ak by ste vyštudovali VŠ I.stupňa (Bc.) v odbore predškolská pedagogika a nemala by ste ešte žiadnu prax a nemala absolvované adaptačné vzdelanie, tak by ste bola zaradená ako začínajúca do 8. platovej triedy. Ak by ste už mali absolvované adaptačné vzdelanie, alebo získala pedagogickú prax pred rokom 2008, tak by ste bola v 9. platovej triede.

Ak by ste vyštudovali VŠ II.stupňa (Mgr.) v odbore predškolská pedagogika a nemala by ste ešte žiadnu prax a nemala absolvované adaptačné vzdelanie, tak by ste bola zaradená ako začínajúca do 9. platovej triedy. Ak by ste už mali absolvované adaptačné vzdelanie, alebo získala pedagogickú prax pred rokom 2008, tak by ste bola v 10. platovej triede.



Ďakujem za odpovede. Ešte mám jednu otázku, keby mám vyštudovanú predškolskú a elementárnu pedagogiku bakalársky stupeň tak by som bola zaradená v 9 platovej triede? A keby mam ukončený magisterský stupeň predškolskej by som bola v 10? Ďakujem za odpovede...
AdriankaJurko
09.01.13,05:55
Dakujem:)
Zuzana Ondrusova
08.05.13,16:28
podľa mna by si bola zaradená do 7 platovej triedy vzhľadom na to , že nemáte nadobudnuté žiadne vzdelanie , ktoré je v súlade s vyhláškou ....teda ak nemáte pedagogickú stredú školu