lapeno
05.01.13,12:34
Zdravím,

skúšal som aj googliť a tak isto aj tu na Porade ale nenašiel som nič podobné môjmu príspevku.

Ako to iste mnohí z vás poznajú, z čias podnikania a neplatenia záväzkov klientov voči vám, vznikajú nedoplatky na zdravotnom poistení.

Takýto nedoplatok som mal aj ja, 2x som sa dohodol na splátkovom kalendári, aj sa mi to viacmenej darilo splácať ale vždy som zostal v omeškaní ďalší mesiac.

Nakoniec to skončilo tak, že som zostal dĺžny 250 € na zdravotnom poistení + 40 eur za posledný mesiac. (zaokrúhlene)

No k veci.

Budem uvádzať dátumy pretože na nich veľmi záleží.

22.11.2012 som dostal zásielku (doporučene) že mám dlh 250 eur. Ak dlh nevyplatím bude ma riešiť exekútor. Vzhľadom na to že v tej dobe som bol už dobrovoľne nezamestnaný (vylúčili ma z úradu pretože som si pomýlil dátum, viem mal som byť obozretnejší) nemal som peniaze na to aby som to splatil a ani 40% ako "dôkaz platovej schopnosti" pri splátkovom kalendári.

Samozrejme som vedel že mi príde ďalšia výzva.

5.12.2012 som sa znova zaevidoval na úrade práce (uplynul mi 3 mesačný trest).

No a teraz prichádza ten zaujímavý spôsob riešenia problému. S účtovníčkou som sa poradil že keď im na ďalšiu výzvu zareagujem listom, získam pár dní k dobru a možno mi z neba spadnú peniaze a budem to môcť zaplatiť.

Ďalšia výzva mi bola doručená 27.12.2012 AKO LIST. Bez potvrdenia o doručení. V liste bolo napísané "V prípade že do 10 dní neuhradíte....bude exekútor...Môžete podať námietky do 10 dní...".

List bol napísaný 20.12.2012 čiže 7 dní pred jeho doručením. Od jeho doručenia by 10 dní uplynulo 6.1.2012.

Avšak ja som 3.1.2012 odoslal list na pobočku v NR (tam sa to rieši) že mám záujem svoj dlh splatiť v splátkach.

4.1.2012 im to muselo prísť keďže to šlo 1. triedou

V tendeň 4.1.2012 som mal zablokované finančné prostriedky na účte (všetky) aj keď ako som sa dočítal, musia mi nechať 100 eur minimálne. (bolo tam 130) a taktiež nesmú blokovať majetok iných osôb (je to otcova výplata).

5.1.2012 mi bol doručený list od exekútora v ktorom si nárokuje svoje všetky veci, čo by bolo OK ale exekuuje ma na sumu 60 € (ktorá mi nikde nebola spomenutá)

List bol napísaný 27.12.2012 a aj odoslaný.

Nastáva mi niekoľko otázok:

Prečo som bol exekuovaný 7 dní od NAPÍSANIA (20.12.2012 ) a nie DORUČENIA (27.12.2012) listu od VŠZP kde mi dali lehotu 10 dní na vyplatenie.

Prečo som bol exekuovaný v deň doručenia môjho listu do VŠZP a síce 7 dní po doručení mne.

Môže toto exekútor urobiť? Oba činy ktoré vlastne urobbili boli proti pravidlám a proti ich vlastnej navrhnutej dohode...

Môžem nejako spochybniť celé exekučné konanie? Svoj dlh si chcem zaplatiť, ale v primeranej výške a nie platiť exekútorovi ktorý konal skôr.

Podľa IB mi exekútor stiahol peniaze až dnes ráno, pritom som mal peniaze blokované už včera.

Ďakujem za odpovede :-)