kolomankraslan
05.01.13,13:52
dobry den chcel by som radu ohladom tohto priblizne pred rokom som sa rozviedol , ked sme boli manzelia brali sme pozicku na byt na moje meno - na prerabku bytu , a brali sme pozicku na jej meno mensej ciastky.

teraz je vo veci to ze nezvladam platit uver, byt bol uz pred tym moj ako sme sa vzali a som nuteny predat byt a vyplatim z toho celu pozicku .

doteraz sme boli tak ze co som mal na mene ja to som platil ja a co ona to si platila ona ale sme si navzajom rucitelmi.

ak predam byt a vyplatim svoju pozicku co je dot vysoka tak ako sa da spravit nech na tej jej pozicke nekonfigurujem ako rucitel lebo mam taky pocit ze ak ja vyplatim uver tak ona si zmysli a potom nebude platit pozicku a ja ako rucitel mi aj tu druhu pozicku daju zaplatit co sa da v takomto pripade robit .

da sa nejak tu pozicku co ma ona nech si ju preberie sama na seba a nech na tej pozicke nekonfigurujem ako rucitel lebo vraj ona bola v banke ale ze sa to neda.

dakujem za radi a s pozdravom ostavam
kolomankraslan
20.01.13,06:20
dakujem za radi
buchač
20.01.13,06:47
da sa nejak tu pozicku co ma ona nech si ju preberie sama na seba a nech na tej pozicke nekonfigurujem ako rucitel lebo vraj ona bola v banke ale ze sa to neda.

dakujem za radi a s pozdravom ostavam
Len krátko ...

NIE - NEDÁ SA ... nešpekuluj ...

Banka si nebude v zmluvách robiť bordel ...
Ak ex nebude platiť a na Tebe to zostane ???...furt ju môžeš na súd dať ...
hubatá
20.01.13,07:05
Ak ste rozvedení, tak požiadaj ako prvý o vyporiadanie BSM po rozvode, skús či by súd neurčil aj ručiteľa č. 2 - napr. jej rodičov. Neodkladaj vyporiadanie BSM, lebo ak by naozaj k takej situácii prišlo že nebude splácať úver, máš aspoň doklad pre banku že sa s ňou súdiš a nech banka čaká ako súd rozhodne. Najhoršia je nečinnosť ......
Ice dive
20.01.13,07:06
ak by si aj musel zaplatiť pôžičku za ex, môžeš ju dať na súd a súd ju zaviaže, aby ti to splatila, t.j. asi si bude musieť zobrať druhú pôžičku a bude tam kde bola predtým...
kolomankraslan
27.03.13,17:15
dobry den este by som sa chcel spytat predal som byt vlastne je to v pohybe a vyplatia mi pozicku co je okolo 35 000 eur a ako som pisal aj byvala manzelka ma pozicku na obidvoch pozickach sme spoludlznici , no ja sa teraz obavam ze ona ma pozicku v hodnote 7000 eur a teraz ked ja vyplatim 35000 eur a ona mi potom spravi ze nebude platit pozicku dalej co v takom pripade , da sa v takomto pripade ta vyplatena pozicka co som vyplatil ja 35000 eur nejak pitat naspat polovicu ked sa jej nebude chciet platit jej pozicka.
len toho sa obavam ze ja dodrzim slovo a predam svoj byt a tym vyplatim pozicku kde aj ona je spoludlznikom a co ak ona nedodrzi slovo ale potom zacne spekulovat co sa da v takom pripade robit
Prosim vas cim skor o radu velmi pekne vopred dakujem .
draik
27.03.13,17:21
Voči veriteľovi ste zaviazaní spoločne a nerozdielne. Na tom nezmení nič dohoda medzi dlžníkmi. Dohodou si však môžte usporiadať následné vzájomné vyporiadanie medzi sebou za plnenie, ktoré niektorí z Vás poskytne veriteľovi.
kolomankraslan
27.03.13,17:29
Voči veriteľovi ste zaviazaní spoločne a nerozdielne. Na tom nezmení nič dohoda medzi dlžníkmi. Dohodou si však môžte usporiadať následné vzájomné vyporiadanie medzi sebou za plnenie, ktoré niektorí z Vás poskytne veriteľovi.
ano to viem ale co ked ja vyplatim vacsiu cistku dlzoby a ona zacne spekulovat viem na sude pouzit tak nech mi vrati polovicu tej 35000 eurovej ciastky ?