martin09
05.01.13,19:21
Zdravím, aké máte skúsenosti s neoriginálnymi tonermi? Ide mi konkrétne o HP 301XL Black. Oplatí sa mi kúpiť originál alebo stačí aj nejaký lacnejší kompatibil? Ďakujem.
buchač
05.01.13,18:26
Zdravím, aké máte skúsenosti s neoriginálnymi tonermi? Ide mi konkrétne o HP 301XL Black. Oplatí sa mi kúpiť originál alebo stačí aj nejaký lacnejší kompatibil? Ďakujem.
Záleží aj od podmienok ...

Ak funguješ pravidelne a často , niet čo riešiť ...OPLATÍ sa kúpiť náplň a toner si sám podľa potreby dávkovať .....
AK používaš tlačiareň iba občas , nuž neoplatí sa ani ten fejk ...

Originál totiž nezvykne zaschnúť ...
ludmila4
05.01.13,18:27
Ja nemám dobré skusenosti s neoriginálnymi tonermi. Viac krát som ich reklamovala, zdržovalo ma to, niekedy aj fungovali ale tlačiareň vydávala zvuky, ktoré pri originálnych náplniach nerobila. Takže som si zvykla radšej kupovať originály - snažím sa zohnať lacnejšie cez internet, v obchodoch sú drahšie. A zdá sa mi, že originály aj dlhšie vydržia, hoci tú výdrž sľubujú aj pri neoriginálnych. Používam HP aj Canon.
vulxy
05.01.13,18:29
a je to toner???nie nahodou atrament?
samostatne sa da dokupit atrament a plnit, bez problemov mi to tak funguje uz roky.len sa to naucit....na youtube je hromada navodov ako nato.
Valcake
05.01.13,18:36
...ja tiež plním sama HPéčko a nie je to žiadny problém.;)..keby som mala stále kupovať originály tak:eek:
martin09
05.01.13,18:38
Aj ja as chystám kúpiť si plniacu sadu, no teraz mám v tlačiarni farbu HP 301.... a to je dosť malé, mne sa to nechce stále plniť. 301 XL ma myslím že raz taký objem, ak nie viac.
buchač
05.01.13,18:41
Atrament do tonera ....
vulxy
05.01.13,18:48
pri HP-ckaj treba dat pozor aby sa neminul vsetok atrament.....oni tam inziniery zabudovaly ochranu ze ked sa to cele vyprazdni tak tam vyhoria nejake pin-y a uz sa to nerozbehne....prave kvoly plnicom.....takze treba vzdy stihnut doplnit ....neviem ci to funguje pri vsetkych kazetach ,na mojej tlaciarni je to tak....
lujza.j
05.01.13,19:09
Valcake
05.01.13,19:25
...presne tak...už sa mi to aj stalo, ale keďže netlačím veľa stačilo mi kúpiť malú kazetu a znova plním;)
misoft
05.01.13,19:28
pri HP-ckaj treba dat pozor aby sa neminul vsetok atrament.....oni tam inziniery zabudovaly ochranu ze ked sa to cele vyprazdni tak tam vyhoria nejake pin-y a uz sa to nerozbehne....prave kvoly plnicom.....takze treba vzdy stihnut doplnit ....neviem ci to funguje pri vsetkych kazetach ,na mojej tlaciarni je to tak....
Podľa toho, aký typ. Ja mám HP (maličkú :D) - používal som cartridge a dával plniť. Fungovalo to. No "ulakomil som sa" - kúpil plniacu súpravu (vhodná pre HP a podľa návodu aj iné - návod však vo vnútri, tekže nezistíš ani Ň) - naplnil - fungovalo, no postupne menej a menej - reku málo - doplním.
Ho*no, ho*no, zlatá rybka - zadrbalo to celý cartridge - ani čistenie nepomáha (tlačiarňou, ani tou ich pridanou vodičkou) - môže ísť do **** - a to mi ešte HP hlási zaseknutý papier a nemá tam žiadny a ani nemala.
lapejko
05.01.13,19:38
atramentový cartridge pre Canon ak mám dopĺňaný, tlačí zle a signalizuje čoskoro prázdnu náplň ale dá sa oblbnúť ak zmením vlastnosti tlače na vysokú kvalitu.
vulxy
05.01.13,19:41
Podľa toho, aký typ. Ja mám HP (maličkú :D) - používal som cartridge a dával plniť. Fungovalo to. No "ulakomil som sa" - kúpil plniacu súpravu (vhodná pre HP a podľa návodu aj iné - návod však vo vnútri, tekže nezistíš ani Ň) - naplnil - fungovalo, no postupne menej a menej - reku málo - doplním.
Ho*no, ho*no, zlatá rybka - zadrbalo to celý cartridge - ani čistenie nepomáha (tlačiarňou, ani tou ich pridanou vodičkou) - môže ísť do **** - a to mi ešte HP hlási zaseknutý papier a nemá tam žiadny a ani nemala.
stat sa moze vselico.....uz som x krat plnil tu istu kártridž a ked sa mi to rozpadne sa nebudem divit.....kupim novu(aj tlaciaren ked treba) a ide sa dalej.... ajtak si myslim ze budem financne vyrazne v pluse.
deane7
05.01.13,20:19
Do laserovej sa prášok dosype, aspoň do mojej.
wirgi
05.01.13,21:06
Zdravím, aké máte skúsenosti s neoriginálnymi tonermi? Ide mi konkrétne o HP 301XL Black. Oplatí sa mi kúpiť originál alebo stačí aj nejaký lacnejší kompatibil? Ďakujem.
Manžel mi kupil do novej tlačiarne tiež lacnejšiu 301 ,zo začiatku tlačilo dobre, ale postupne sa mi začalo rozmazávať a tak som ju vyhodila a kúpila originál 301XL a tlačí dobre. V starej tlačiarni HP 57 mi aj neoriginálne tonery tlačili dobre.