sattelitka
05.01.13,20:56
Ako sa môže stať že keď dám výstupy knihu pokladne tak mi dá prvý zápis za pól mesiaca v jednej súhrnnej sume ako jeden VPD ?
A v účtovnom denníku mám rôzne dátumy a rôzne sumy zvlášť po jednotlivých dňoch a dokladoch. ( v súhrne keď tie sumy zrátam výjde tá istá suma ako mi to uvádza v knihe pokladne).
sattelitka
06.01.13,18:00
prosím poraďte, neviem sa s tým pohnúť ďalej .
sattelitka
06.01.13,18:31
.....dopĺňam, že teraz som si všimla, že mi nedáva všetko z účtu 211 do knihy pokladne! ale prečooooo !?
Dav
06.01.13,18:49
Ja robím naopak, záznamy z Pokladničnej knihy účtujem do Denníka, potom si skontrolujem, či mám všetky zápisy v Pokladničnej knihe zaúčtované do Denníka.
Dav
06.01.13,18:56
.....dopĺňam, že teraz som si všimla, že mi nedáva všetko z účtu 211 do knihy pokladne! ale prečooooo !?
Ak Ti "potiahlo" nejaký iný záznam - napr. si účtovala 5XX/261, alebo si mala úhradu 321/221, aj to sú časté chyby v MRP.
sattelitka
07.01.13,13:51
Nie, ja neúčtujem v knihe pokladne, ale rovno do účtovného denníka. Tam som si potom zvykla vytlačiť pokladňu po jednotlivých mesiacoch. (tak isto robím aj bankové výpisy) Napr. pri úhrade faktúry v hotovosti idem knihy faktúr a tam ju dám uhradiť a rovno zaúčtovať do účtovného denníka. A napr. denné tržby z registr.pokladne tiež rovno v denníku ako nové zápisy.

A "Dav" ja som skontrolovala knihu pokladne ako výstupnú zostavu, a tam žiadne iné účty neťahalo len 211, preto nechápem, že mi tam neťahá všetky účtovné zápisy s účtom 211.
Dav
07.01.13,18:36
Vyfiltruj si cez Výstupy- Zoznam zápisov - Účty - Všetky - Druh dokladu - pokladničné doklady- napr. ja mám číselný rad VPD a PPD a skontroluj, či máš všetky PPD, VPD na 211, a naopak, či v pokladni nemáš iné zápisy, napr. banku omylom na 211, nie 221.
sattelitka
09.01.13,09:11
dobre, skúsim aj to. díky Dav :-)