karner
05.01.13,21:22
Mám multifunkčnú tlačiareň HP Deskjet F 370, ktorá mi začala blikať pri značke náplň, napriek tomu, že som pred týždňom vložil do nej novú náplň. Vytlačil som na nej iba desať strán a už hlási nedostatok atramentu. Keď som vytiahol náplň z tlačiarne, vôbec nebola zaschnutá - na prste zanechávala čiernu stopu. Triasol som s náplnou, ale ani to nepomohlo. Pre istotu som vybral farebnú náplň z tlačiarne, ktorá je staršia, no bezvýsledne. Môže to prekážať?
Valcake
05.01.13,20:33
...to, že tam nemáš farebnú náplň iste neprekáža. Ja som tiež vybrala a funguje. Mám podobnú tlačiareň. Je to niečo iné..v nastavení..
vulxy
05.01.13,20:45
skus v nastaveniach tlace zapnut volbu "tlacit ciernobielo" anglicky "print in grayscale",mozno sa snazi poskladat farbu z farebnych naplni a ked ich nemas tak hlasi ako chybu......
karner
06.01.13,15:37
Rozobral som tlačiareň, vyčistil som plstené podložky od farby a nič sa nezlepšilo. Kontrolka označujúca nedostatok atramentu stále bliká. Našťastie tlačiareň pri spojení s počítačom reaguje na povely a tlačí. Len scener nereaguje a nesníma. Kde môže byť chyba?
Vakos_SK
06.01.13,16:17
S týmto som mal aj ja problém len v opačnom prípade. Keď som dal kopírovať nejaký dokument cez skener tak tlačilo v pohode ale keď som dal tlačiť cez PC tak blikala kontrolka že je málo farby pri čom som farbu plnil. Tlačiarne nesnímajú koľko je farby v cartridgoch ale robia to odhadom a keď sú cartridge "prázdne" tak nechce ho pustiť tlačiť aby zbytočne nepokazil papier. Keď sa cartridge plnia manuálne je na to jedna finta aby boli akože nové. V 3-tej tabuľke je vysvetlenie ako to spraviť (ak je toto tvoj problém) http://www.refillkit.sk/plnenieprazdna.htm
karner
06.01.13,21:20
Škoda, že na môj typ HP F 370 to nesedí. Obrázok na náplni súhlasil, tak som prelepoval kontakty ako bolo uvedené, ale blikanie kontrolky náplne neprestalo, ani skener nejde. Vie niekto, kde by som našiel návod na resetnutie kontroly náplne F 370?
karner
08.01.13,10:40
Mám zapnutú len čiernu farbu a farebnú kazetu či vyberiem alebo nie stále kontrolka náplne bliká. Na inom fóre mi radia odinštalovať tlačiareň a znova nainštalovať. Čo si o tom myslíte?
vulxy
08.01.13,12:49
skus....par minut obetujes ....moze pomoct
Vakos_SK
08.01.13,15:20
Ja si myslím že programom to asi nebude no ale nikdy si nemôžeš byť istý. Ja by som skúsil ten program nanovo nainštalovať. Ak ani to nepomôže tak ak je v záruke tak reklamovať a ak nie tak skúsiť kúpiť druhú náplň pretože môžu byť zlé kontakty na kazetách (kartridžoch) preto si tá tlačiareň myslí že tam nieje žiadna kazeta.
Martin28sk
08.01.13,16:35
ja som mal davnejsie podobny problem, tak som vybral cb aj far.cartridge z tlaciarne, potriasol, poutieral, dal do saciku a vlozil do ladnicky na 2 dni.
potom som odinstaloval tlaciaren a jeje obsluzny sw a ovladace z pc, precistil ccleanerom, nainstaloval original ovladace z cdcka k tlaciarni, vlozil cartr. do tlaciarne a hura, vsetko ok tlaci a spravne ukazuje.
karner
08.01.13,20:31
Mám odinštalovať všetky zložky HP alebo len Deskjet ALL in ONE F 300 series?
vlado 33
08.01.13,21:30
pedro.valkovic
09.01.13,09:34
ja mám podobný názor ako Martin28sk, akurát v jednom prípade som dôsledne vyčistil hlavu, kde dosadá cartridge, teda úplne vpravo a úplne vľavo a to my tiež pomohlo...

p.s. doporučujem vrele odinštalovať pomocou ccleaner a prečistiť registre pomocou ccleaner
vlado 33
09.01.13,13:08
Teraz si tak matne spomínam na svoju HP. Po inštalácii novej kazety ju treba skalibrovať. To znamená, vytlačiť skúšobný dokument a oskenovať . HP to vyžaduje inač, všetko svieti bliká a nefunguje. Pozri si manuál.
vlado 33
09.01.13,13:34
Zarovnání tiskových kazet
Za
řízení HP All-in-One vyzve k zarovnání kazet po každé, když některou kazetu
nainstalujete nebo vyměníte. Tiskové kazety můžete také kdykoliv zarovnat pomocí
ovládacího panelu nebo softwaru, který jste nainstalovali se za
řízením HP All-in-One.
Zarovnání tiskových kazet zajišťuje vysoce kvalitní tiskový výstup.
Poznámka
Pokud vyjmete a znovu instalujete tutéž tiskovou kazetu, zařízení
HP All-in-One nebude požadovat zarovnání tiskových kazet. HP All-in-One si
zapamatuje hodnoty zarovnání pro danou tiskovou kazetu, takže ji nebudete
muset opakovaně zarovnávat.
Zarovnávání nově instalovaných tiskových kazet
1. Zajistěte, aby byl v zásobníku papíru vložen nepoužitý obyčejný bílý papír
formátu Letter nebo A4.
Zařízení HP All-in-One vytiskne stránku pro zarovnání tiskových kazet.
Poznámka
Pokud je při zarovnávání tiskových kazet ve vstupním
zásobníku vložen barevný papír, zarovnávání se nezdaří. Vložte do
vstupního zásobníku nepoužitý oby
čejný bílý papír a zkuste provést
zarovnání znovu.
Skonší-li zarovnání znovu neúspěšně, může být vadný senzor nebo
tisková kazeta. Kontaktujte Technickou podporu spole
čnosti HP. P
Vložte stránku pro zarovnání tiskových kazet do levého předního rohu skleněné
podložky horním okrajem doleva.
3. Stiskn
ěte tlačítko Skenování.
Zařízení HP All-in-One zarovná tiskové kazety. Stránku pro zarovnání tiskových
kazet recyklujte nebo vyho
ďte.
Jano Kašpárek
16.01.13,13:26
ja mmaam tlaciaren canon mp 250 series a dal som si naplnit farby ale blikaju ledky že nemam ani jednu farbu zapojenu co mam robit???
vlado 33
16.01.13,21:57
To ti poviem celkom presne. Po naplnení kaziet to blikať bude lebo sú plnené. Tlačiareň ich vníma ako keby boli prázdne. To si nevšímaj! Keď kúpiš nové blikať nebudú. kazety PG- 510 a CL-511 sa plniť neoplatí, sú to kazety dodávané k tlačiarni, ktoré sú nastavené na určitý počet strán a koniec. Plniť sa dá PG-512 a CL-513
karner
25.01.13,22:28
Skúšal som po vložení novej recyklovanej kazety zarovnanie - tlačiareň vytlačila vzor, ten som vložil do skenera a stlačil scenovať. Tlačiareň nereagovala na povel, lebo blikala kontrolka náplne atramentu. Čo s tým? Prelepovať kontakty na náplni? Aj to som robil, no bez výsledku.
vlado 33
27.01.13,10:24
Z tvojich príspevkov mi vôbec nie je jasné, či máš problém s neoriginálnou kazetou? (Odbočím, ktorú by som nikdy v živote nekúpil. Lebo nevidím problém si naplniť kazety doma. Keď zoberiem cenu neoriginálnej kazety ktorá je o polovicu lacnejšia a pri kúpe atramentu podotýkam budeme plniť doma atrament ťa vyjde zhruba na 1/8 ceny oproti originál novej kazete a pri tom je to také jednoduché.) Alebo so skenerom. Pokiaľ vytlačí skúšobnú stránku kazeta by mala byť OK. Čítam, že si čistil plstené podložky ale u niektorých tlačiarní to nestačí. Je tam snímač, ktorý zablokuje tlač a odstrániť sa to dá jedine v servise. Vyberať farebnú kazetu tiež nie je dobrý nápad, pravidlo radšej zaschnutá ako vybratá pokiaľ si prepnutý na čiernu kazetu. Napíš či to vôbec skenuje,Pokiaľ to nie je softvérový problém tak to zahoď, za 35 € si kúpiš Canon MP250.
karner
27.01.13,13:15
Najskôr som si plnil kazetu sám, no po dvoch naplneniach mi tlačiareň signalizovala, že je prázdna, hoci bola plná. Kúpil som si preto novú náplň. Tá išla asi dva mesiace. Po jej naplnení tlačiareň signalizuje, že je prázdna, napriek tomu, že tlačí. Rozčuľuje má len stále blikajúca kontrolka náplne a nefunkčný scener, keď nejdem cez počítač. Inak všetko funguje. Potrebujem iba zrušiť pamäť hladiny atramentu v tlačiarni. Skúšal som prelepovať kontakty na náplniach podľa istého návodu, no bezvýsledne.
vlado 33
27.01.13,14:06
Odporúčam: Dotlač ten atrament a potom sa toho zbav. Ja už nikdy nemusím HP. Ešte k tomu blikaniu na Photo tlačiarne sa používa reseter ale u tých s****ek to nehrozí, preto to bliká a blikať bude pokiaľ tam nedáš originál novú kazetu.
karner
27.01.13,15:17
Pokým tlačí si ju ponechám aj keď bliká kontrolka náplne. Vsuniem tam ešte farebnú náplň a skúsim zarovnať.
vlado 33
27.01.13,15:40
Vsuniem tam ešte farebnú náplň a skúsim zarovnať.[/QUOTE]

Tak toto si nenapísal, že bola vonku.
karner
27.01.13,16:14
Farebnú som vybral preto, lebo tu niekto písal, že po zapnutí tlačiarne si odpľuje z náplní a tak ubúda atrament. Mám zadefinovanú len čiernu náplň, lebo farebná je skoro prázdna vďaka tomu samočisteniu.
karner
17.04.14,10:49
Mám HP tlačiareň a zažil som podobné problémy. Prelepovanie kontaktov nepomôže. Treba mať obe kazety zasunuté, resetnúť počítač aj s tlačiarňou a všetko pôjde.
maša
29.01.17,08:24
Práve som sa trápila s podobným problémom. Skenovať mi išlo, ale tlačiť nie. Hlásilo mi na mojej novej HP že má málo čiernej faby, hlavne že mi ukazovala že má toneru ešte na 50 strán a ani pohnúť. Dala som si "Zariadenia a tlačiarne" / HP Device Toolbox / záložku "Systém" / Nastavenie systému / Hranica nízkej hladiny (čierna kazeta) / prepísala som číslo 7 na číslo 1 / dať "Použiť". Tlačiareň treba najskôr vypnúť a znovu zapnúť a už tlačí :).
misoft
29.01.17,08:40
Mášenka :D - rada vcelku užitočná..... lenže za skoro tri roky už tie náplne možno aj 10x vymenili.