academy24
05.01.13,22:11
Pekný večer,

prosím veci znalých o pomoc. Dnes som nechtiac vymazala celý jeden súbor z pracovnej plochy s foto a video, ktorý som tam náhodne a dočasne uložila. Inak všetko dávam na Dčko. Vymazávala som však nejaké súbory a nedopatrením vymazala aj celý spomínaný súbor. Samozrejme, že som aj vysypala kôš :mad:.

Viete mi poradiť, či je možné tieto fotky a videá prostredníctvom nejakých programov ešte nájsť? Ide o dosť dôležitý súbor.

Ďakujem vopred za pomoc.
Vlado40
05.01.13,21:18
misoft
06.01.13,10:29
Recuva pomôže ..teda pokiaľ už niečo na HDD nenahádzala. Inak je to stratené.
V podstate - pokiaľ sa niečo vymaže - nie je to skutočné vymazanie. Je to len vymazaná informácia o uložení, veľkosti súboru na HDD (v MFT) a preto OS to registruje ako voľné, i keď v skutočnosti to tam stále je. Pokiaľ sa vžak začne zapisovať, prepíše to. Pokiaľ sa ešte nezapisovalo, Recuva vyhľadá informácie o súbore, prehľadá HDD a zistí umiestnenie a doplní informáciu do MFT o obsadení miesta na disku.
Charon
06.01.13,15:43
Súhlas s Vlado40 a misoft. Iba rada naviac... Recuvu si stiahni v inom compe a ulož si ho na USB kľúč (Prenosnú veziu, tá je tam niež) . Následne sprav obnovenie Z USB KĽÚČA, lebo sa Ti stane to, čo píše misoft.
Vysvetlenie: Môže sa Ti stať, že ak budeš sťahovať a inštaovať Recuvu na svoj HDD, surfovať po nete (zapisuje sa niečo do temp, a cache) tak sa Ti systém prepíše ten súbor, ktorý chceš obnoviť... Možno sa Ti to zdá málo prevdepodobné, ale stalo sa to mne... Plnší HDD a systém nahral súbor na HDD tak, že mi čiastočne poškodil zmazaný súbor a ten sa už nedal obnoviť.
academy24
08.01.13,13:18
Ďakujem vám páni za odpovede. Stalo sa asi to, čo mi napísal Charon. Stiahla som Recuvu, ale do PC priamo, niečo obnovilo, ale nie to podstatné. Ide o to, že to boli fotky a videá z maminho výročia. Obnovilo to, čo až tak nemuselo a stratilo to, čo som najviac potrebovala - a to blahoželania hostí. Keby som ešte raz použila Recuvu, nenašlo by toho viac? Prípadne nejaký iný program?
A ešte predsalen sa spýtam, foto som vymazala aj z SD karty foťáku, na tú kartu som odvtedy nefotila v podstate nič, nedalo by sa nejako ešte aj tú kartu presondovať? Ďakujem.
Vlado40
08.01.13,13:26
Pripoj ju cez čítačku kariet k PC a skús.
nunenko
09.01.13,08:01
V tom prípade na karte obnovíš všetko, aj to čo nečakaš. Základ je neobnovovať to na kartu, ale do PC.
Osobne som za R-Studio, ale ten program nie je zadarmo, no dá sa stiahnuť tu (http://uloz.to/x8AebWS/r-studio-v6-1-build-153547-obnova-smazanych-dat-portable-rar) vo verzii ktorá sa neištaluje.
mecky
09.01.13,08:14
no no no, warez!!!
nunenko
10.01.13,20:46
mecky, takže ak je to warez (neviem či je to nelegálny software, že je na uloz.to ešte nič neznamená), ale asi áno, patrilo by sa pridať to čo nebude warezom sťahuj tu (http://www.r-tt.com/downloads/RUndelete4.exe).