vhautodiely
28.02.06,09:50
Som tu novy a potreboval by som par informacii
V roku 2005 som si zalozil zivnost(SZCO) a prevadzkujem predajnu.
Chcel by som ukoncit podnikanie a zrusit prevadzku.Ake institucie musim navstivit a co vsetko zrusit.Za info dakujem.
rada
28.02.06,19:10
Skús si zadať zrušenie živnosti a stlač hľadaj. Určite nájdeš čo potrebuješ. Je tu toho veľa popísaného.
JankaO
28.02.06,19:36
Som tu novy a potreboval by som par informacii
V roku 2005 som si zalozil zivnost(SZCO) a prevadzkujem predajnu.
Chcel by som ukoncit podnikanie a zrusit prevadzku.Ake institucie musim navstivit a co vsetko zrusit.Za info dakujem.


Všetky tie, ktoré ste navštívil pri založení živnosti- ŽO, DÚ, obec, poisťovne, banka, atď, ... Všetko a všetkým čo ste nehlasovali pri začatí, treba oznámiť zrušenie
rada
28.02.06,19:49
:confused:

Ohlasovacia živnosť

Podnikateľ oznámi ukončenie živnosti na príslušnom živnostenskom úrade.
Podnikateľ nemusí v žiadosti uviesť dôvod svojho rozhodnutia.
Ukončenie podnikania je účinné dňom doručenia žiadosti na živnostenský úrad alebo dňom, ktorý je uvedený v žiadosti.
Ukončenie ohlasovacích živností nie je spoplatnené.
Ohlásenie ukončenia živnosti nie je možné vziať späť.
Úrad nevydáva o ukončení ohlasovacích živností žiadny doklad. Potvrdí však druhopis ohlásenia ukončenia živnosti.
Ukončenie podnikania sa vyznačuje v živnostenskom registri. Každý má právo požiadať o výpis zo živnostenského registra. Správny poplatok je sto korún.
Koncesovaná živnosť

Žiadosť o zrušenie živnostenského oprávnenia sa takisto podáva na obvodnom úrade, odbore živnostenského podnikania.
Správny poplatok je 150 korún (kolková známka).
O zrušení živnostenského oprávnenia vydá živnostenský úrad rozhodnutie, podľa zákona najneskôr do 30 dní.
Koho o ukončení alebo pozastavení živnosti informovať:

živnostenský úrad, ktorý o pozastavení alebo zrušení živnosti rozhoduje,
daňový úrad,
Sociálnu poisťovňu,
zdravotnú poisťovňu.
ZDROJ :enoviny