dalya
06.01.13,08:01
Dobry den, potrebovala by som poradit z Vasich skusenosti..S byvalym priatelom mam 4r.syna,cele 4roky sa o maleho staral a bol s nami len 3mesiace! Teraz dal na sud navrh,ze si chce maleho bravat kazdy vikend,od piatka do nedele,s cim samozrejme nesuhlasim,kedze mu nedoverujem.Navyse, bol bo väzeni,ma drogovu minulost a neplati mi uz ani vyzivne,dala som ho uz exekutorovi.Aka je sanca,ze sud mu nevyhovie ?? JA nebranim stretavaniu sa otca a syna, ale nech je to v mojej pritomnosti!
buchač
06.01.13,07:15
Dobry den, potrebovala by som poradit z Vasich skusenosti..S byvalym priatelom mam 4r.syna,cele 4roky sa o maleho staral a bol s nami len 3mesiace! Teraz dal na sud navrh,ze si chce maleho bravat kazdy vikend,od piatka do nedele,s cim samozrejme nesuhlasim,kedze mu nedoverujem.Navyse, bol bo väzeni,ma drogovu minulost a neplati mi uz ani vyzivne,dala som ho uz exekutorovi.Aka je sanca,ze sud mu nevyhovie ?? JA nebranim stretavaniu sa otca a syna, ale nech je to v mojej pritomnosti!
...asi malo byť ....nestaral ......ale to je vedľajšie ....

Súd vyhovie - nevyhovie ....
Ty dáš návrh na súd s patričným zdôvodnením .
Súd následne posúdi podľa všetkých možných dôkazov , kolíznej opatrovateľky , svedkov ....
Proste zohľadní tieto skutočnosti a na základe toho rozhodne ...

Rozsudok môže mať viacero možností a variácií ........
blavaciko
06.01.13,07:36
PRECO ZADAVAS DVA KRAT TU TEMU!?

Viem ze milujes svoje dieta, ale aj otec ma pravo s nim prichadzat do styku.
V tomto prispevku si zabudla napisat, ze z tych 4 rokov co sa nestaral bol 3 roky vo vazeni, co je celkom dobry dovod na nestaranie sa. Otazka je, co robil po zbytok casu.

Sud zrejme nepristupi na jeho narvh kazdy tyzden pia-ne.
Aj ludia, ktori su velmi dobre zabezpeceni, ci uz financne alebo moralne, dostavaju deti vacsinou na kazdy druhy vikend + nejake dva tyzdne v lete.

Ale vsetko zalezi na sude, ten o tom rozhoduje.
alaya1
06.01.13,19:06
Dobry den, potrebovala by som poradit z Vasich skusenosti..S byvalym priatelom mam 4r.syna,cele 4roky sa o maleho staral a bol s nami len 3mesiace! Teraz dal na sud navrh,ze si chce maleho bravat kazdy vikend,od piatka do nedele,s cim samozrejme nesuhlasim,kedze mu nedoverujem.Navyse, bol bo väzeni,ma drogovu minulost a neplati mi uz ani vyzivne,dala som ho uz exekutorovi.Aka je sanca,ze sud mu nevyhovie ?? JA nebranim stretavaniu sa otca a syna, ale nech je to v mojej pritomnosti!

Mas moznost prostrednictvom UPSVaR odbor socialnopravnej ochrany deti a socialnej kurately,poziadat sud o urcite podmienok styku s dietatom. Sud urci pravidla, miesto a cas stretavania sa dietata s rodicom.