slavka4
06.01.13,09:56
Čo ak študentka pracujúca na dohodu o brigádnickej práci študenta podpísala súčasne vyhlásenie o nezdaňovaní príjmov u dvoch zamestnávateľov?
Mila123
06.01.13,09:01
nesmie súčasne u dvoch......jedného musí stornovať....
a tiež nesmie si súčasne uplatňovať výnimku z platenia fondov u dvoch zamestnávateľov.....iba u jedného.....
Anik
06.01.13,09:16
Čo ak študentka pracujúca na dohodu o brigádnickej práci študenta podpísala súčasne vyhlásenie o nezdaňovaní príjmov u dvoch zamestnávateľov?
zákon to zakazuje ako ti napísala Mila123,
ktorého roka sa to týka? Ak je to za rok 2013 tak pohoda 1 musíš stornovať, ale ak je to za rok 2012 tak by mohol byť problém okrem iného aj vtom, že ak ten príjem bol vyšší doplatíš daň a neviem či by nebola aj dajaká pokuta nakoľko je to porušenie zákona
má niekto skúsenosť či je zato aj pokuta?
veronikasad
06.01.13,09:19
zákon to zakazuje ako ti napísala Mila123,
ktorého roka sa to týka? Ak je to za rok 2013 tak pohoda 1 musíš stornovať, ale ak je to za rok 2012 tak by mohol byť problém okrem iného aj vtom, že ak ten príjem bol vyšší doplatíš daň a neviem či by nebola aj dajaká pokuta nakoľko je to porušenie zákona
má niekto skúsenosť či je zato aj pokuta?
Ak na to príde (náhodou) daňová kontrola dane zo záv.činnosti, u druhého zamestnávatela príjem dodaní.
Pri vyššom príjme vznikne nedoplatok na dani u samotného študenta. Ak si bude DP podávať sám, môžu si to všimnúť priamo na DU pri spracovaní DP.
slavka4
06.01.13,09:34
tyka sa to roku 2012. Ako treba teraz postupovať?
veronikasad
06.01.13,09:38
tyka sa to roku 2012. Ako treba teraz postupovať?
Máš vo vyhlásení zaškrtnuté od študenta, že si u vás uplatňuje NČZD ? Odkial vieš, že má podpísané vyhlásenie súčasne u dvoch zamestnávatelov ?

Alebo tým študentom si ty ?
slavka4
06.01.13,09:39
nie tym studentom je moja neter, ona mi povedala až teraz, a neviem ako mame s tým postupovať
veronikasad
06.01.13,09:42
nie tym studentom je moja neter, ona mi povedala až teraz, a neviem ako mame s tým postupovať
Spätne s tým už nič neurobíš. Nech nežiada zamestnávatela o vykonanie RZD, ale jej sama urob daňové priznanie. Tak ako som písala v predch.príspevku, ak na to pri náhodnej kontrole DU príde, bude musieť u jedného zamestnávatela daň doplatiť a následne podať dodatočné DP typu A. Inak sa to vyrovná v DP.

Mala vysoký mesačný príjem u zamestnávatelov v čase keď mala podpísané vyhlásenie = prekračoval mesačnú NČZD ?
slavka4
06.01.13,09:45
išlo o sezonnu brigadu v lete a ročné zúčtovanie dane jej poslal ihneď po ukončení dohody. príjem bol od 100 eur mesačne, a taktiež z druhej brigády mala pod 100 takže príjem nepresiahol NČZD
veronikasad
06.01.13,09:47
išlo o sezonnu brigadu v lete a ročné zúčtovanie dane jej poslal ihneď po ukončení dohody. príjem bol od 100 eur mesačne, a taktiež z druhej brigády mala pod 100 takže príjem nepresiahol NČZD
Neposlali jej ročné zpčtovanie, ale len potvrdenie o zdanitelnej mzde.
Skontroluj, či je na ňom zrazená daň.
Ak súčet všetkých hrubých príjmov za rok 2012 nepresiahol 1/2 NČZD a nemá zrazenú daň, potvrdenia založ do šuflíka. DP nepodávaj.
slavka4
06.01.13,09:50
Počítala som jej hrubé príjmy z obidvoch brigád a presiahol o 50 € polovicu NČZD a zrazená daň nieje
veronikasad
06.01.13,09:51
Počítala som jej hrubé príjmy z obidvoch brigád a presiahol o 50 € polovicu NČZD a zrazená daň nieje
Presiahol mesačnú alebo ročnú NČZD ?
slavka4
06.01.13,09:51
hrubý príjem presiahol ročnú NČZD
veronikasad
06.01.13,09:52
hrubý príjem presiahol ročnú NČZD
V tom prípade musíš podať DP typu A. Nedoplatok na dani ale nevznikne, lebo uplatníš ročnú NČZD.
slavka4
06.01.13,09:53
a bude stále nejaký vážny problém s tými vyhláseniami?
veronikasad
06.01.13,09:54
a bude stále nejaký vážny problém s tými vyhláseniami?
Ak nebude kontrola u zamestnávatela, alebo si to nevšimnú na DU - nebude. Nech to však už viacej nerobí.
slavka4
06.01.13,09:56
Tak to som jej už vysvetlila, len som nevedela, čo s tou situáciou lebo som sa s tým ešte nestretla. Takže by bolo vhodné informovať o tom zamestnávateľa, u ktorého podpísala to druhé vyhlásenie
veronikasad
06.01.13,09:57
Tak to som jej už vysvetlila, len som nevedela, čo s tou situáciou lebo som sa s tým ešte nestretla. Takže by bolo vhodné informovať o tom zamestnávateľa, u ktorého podpísala to druhé vyhlásenie
Kedy skončila u neho brigádu ? Mala príjem aj za december ?
slavka4
06.01.13,09:58
Ta sezónna brigáda skončila v septembri minulého roka,tá druhá stále trvá.
veronikasad
06.01.13,10:01
Ta sezónna brigáda skončila v septembri minulého roka,tá druhá stále trvá.
Nechaj to tak, len ju upozorni, že ak si najde popri súčasnom zamestnávatelovi nejakú inú brigádu, nech žiadne vyhlásenie nepodpisuje. Rovnako treba dať pozor na úľavu pri DoBPŠ, ak príjem nepresahuje 155€. Tiež ju môže mať uplatnenú len u jedného zamestnávateľa.
Súčasnému zamestnávatelovi o podpísanom vyhlásení u iného zamestnávatela nehovorte.
slavka4
06.01.13,10:08
veľmi pekne ďakujem :)
pavol54
06.01.13,10:19
Ak na to príde (náhodou) daňová kontrola dane zo záv.činnosti, u druhého zamestnávatela príjem dodaní.
Pri vyššom príjme vznikne nedoplatok na dani u samotného študenta. Ak si bude DP podávať sám, môžu si to všimnúť priamo na DU pri spracovaní DP.
To akože ako zamestnávateľ mám pátrať či zamestnanec nepodal vyhlásenie u dvoch, piatich či desiatich zamestnávateľov?
Zamestnanec vo vyhlásení prehlasuje: A. ...... NEPODAL SOM U INÉHO ZAMESTNÁVATEĽA VYHLÁSENIE........
B...... NIE SOM POBERATELOM STAROBNÉHO DOCHODKU.....
tak neviem čo by mal daňový úrad dodaniť u zamestnávateľa to by mal asi dodaniť zamestnanca a ešte ho cvaknúť za podvod.
bredikova
06.01.13,10:37
Ja som mala prípad , že zamestnanec podpísal vyhlásenie u dvoch zamestnávateľov. Ani jeden zamestnávateľ nevedel o druhom zamestnaní, takže ani nevedel o podpísano vyhlásení. Zamestnance si podal DP, kde dodanil a všetko bolo v poriadku
evuš
25.03.14,11:44
..no, asi ma vyhrešíte, že to dávam sem, ale zase zakladať ďalšiu tému, keď je to úplne to isté...

Dohodár /ID - ZŤP/ podpísal v polovici roku 2013 na DoPČ najskôr vyhlásenie k zdaneniu príjmov u jedného a potom tak isto na dohodu vyhlásenie u druhého zamestnávateľa... zistilo sa to až teraz, keď sa má podávať RZD..... príjem nepresiahol sumu, aby musel podávať DP..môže mu zamestnávateľ /jeden z nich/, ak podpísal žiadosť o RZD urobiť toto zúčtovanie, hoci vyjde 0 daňová povinnosť ? Alebo musí podať sám DP typ A ??
Mila123
25.03.14,12:14
..no, asi ma vyhrešíte, že to dávam sem, ale zase zakladať ďalšiu tému, keď je to úplne to isté...

Dohodár /ID - ZŤP/ podpísal v polovici roku 2013 na DoPČ najskôr vyhlásenie k zdaneniu príjmov u jedného a potom tak isto na dohodu vyhlásenie u druhého zamestnávateľa... zistilo sa to až teraz, keď sa má podávať RZD..... príjem nepresiahol sumu, aby musel podávať DP..môže mu zamestnávateľ /jeden z nich/, ak podpísal žiadosť o RZD urobiť toto zúčtovanie, hoci vyjde 0 daňová povinnosť ? Alebo musí podať sám DP typ A ??
ak nemá 1/2 nčzd (http://www.porada.sk/nczd#__AUTOKW) i keď podpísal Vyhlásenie (nie súbežne) u zamestnávateľov , napriek tomu nie je potrebné vykonať RZD, resp. podať DP typ A, ibaže by mal nejaký preddavok zrazený (a to nebol)