malyspaniel
06.01.13,10:42
Dobrý deň
Potreboval by som poradiť ... Mám živnosť na internetové služby a všetko okolo toho. DPH neplatím. Je povinné sa zapísať do obchodného registra ? A kedy je to nutné ?
Mám informačný portál kde je databáza firiem, vyhľadávanie ubytovania,reštaurácii, tiež nejaké reklamy atď. Keby som chcel rozšíriť databázu napr. pridaním novej firmy , musím mať súhlas od firmy ? A čo s reštauráciou ? Aj od nich musím mať povolenie ?
tifesa
06.01.13,14:48
Do obchodného registra sa zapisuje spoločnosti, nie živnostníci. Vybral si si veľmi ťažký okruh podnikania, mal by si mať súhlas majiteľov prevádzok na pridanie do verejnej databázy, len to prosím ťa nerieš ako mnohí, čo skúšali podobné databázy, že prídeš do podniku, a začneš pýtať informácie od IČA až po telefonické kontakty a výšky tržieb, ja osobne nemám zľutovanie nad takouto drzosťou
Ice dive
06.01.13,15:03
zaujímalo by ma na základe čoho sa môžu informácie o firmách zverejňovať? narážam na to, že hneď po zapísaní firmy do ORSR sa objaví v schránke sídla spoločnosti xy letákov so šekom, na zverejnenie v "registri obchodu" a iných stránkach... konkrétne ja som nedával súhlas nikomu, len štatistickému úradu som vyplnil dotazník... a čuduj sa svete, ak si dám názov svojej sro do googlu, tak mi vyhodí cca 130 odkazov na rôzne databázy a inštitúcie... (beriem ORSR, resp. okresný súd...) ale všetky ostatné ako napr. www.dlznik.sk a pod. považujem za dosť urážajúce a poškodzovanie obchodného mena, keďže meno mojej firmy figuruje na takejto stránke i keď nikomu nič nedlžím lebo zobrazujú údaje z ORSR t.j. každý sa tam nájde.....
tifesa
06.01.13,16:52
Mňa dokáže rozčúliť, keď firma pošle pracovníka s dotazníkom na zaradenie do databázy ktorých sú stovky a neobťažuje sa ani spýtať na majiteľa, pravdaže naivný zamestnanci sú ohromné obete, ktoré pri kecoch o dobre pre firmu a ako je dobré dať informácie a že musí dať informácie, a aby opísal údaje z bloku z registračnej pokladne, a zamestnanec pod tlakom že to je potrebné oznámi takejto pochybnej osobe koľko čoho predá, čo koľko stojí, čo nie je ťažké si vyrátať, obraty a podobné veci, takéto osoby sa pohybujú po našich podnikoch. Nemám k tejto práci absolútne pochopenie,je to zasahovanie do podnikania a na zverejnenie akýchkoľvek údajov o mojej firme musím dať predsa súhlas ja! Zamestnanca za to vyhodiť nemôžete, neskôr ho to síce mrzí keď vidíte že sa hneváte, ale tú osobu už nenájdete, túto prácu by som zakázala, a dosť nás s prepáčením buzerujú úrady a neustále kontroly, a nie ešte aby mi v jednom kuse niekto vyvolával kvôli databázam. Dosť že nedobrovoľne je o nás dosť informácií na nete a nie ešte takéto sledovanie, fuj
malyspaniel
07.01.13,19:38
Ďakujem za odpoveď . Mám databázu , ale tá funguje ako vyhľadávanie, určitá reklama pre firmu :) Ten kto potrebuje niečo kúpiť, opraviť, postaviť atď. tak si tam zájde a nájde si potrebnú firmu, prípadne hotel alebo reštauráciu . Uvedené sú tam len základné informácie o činnosti a ponuke, kontakt . Nič viac :) Myslím si, že nebudem chodiť po podnikoch, pošlem tam e-mail. V databáze sa zatiaľ nachádzam ja a ešte môj krstný, musím ju však doplniť a preto som sa pýtal. Ešte raz Ti za odpoveď ďakujem :) S pozdravom j
tifesa
07.01.13,19:52
V dnešnej dobe väčšina ľudí používa ako "databázu" google. Nič v zlom, ale aj keď mi pošle niekto takúto ponuku mailom, určite neodpoviem, a tie maily tiež musíte niekde získať. V dnešnej dobe prehnanej birokracie podobnými vecami skôr budú vaše ponuky podnikateľov obťažovať a väčšina z nich to zrejme nebude brať ako pomoc alebo reklamu. Podnikám už roky, ale úprimne, veľmi dobre si rozmyslím či niekde kde nemusím zverejním čo len svoje meno. Podobne reklamu prevádzky si dám iba tam, kde to je už stopercentne zabehnuté, ako napr. regionálne noviny ktoré fungujú niekoľko rokov, alebo na facebook či do Nového času. Možno sa ti to nezdá, ale aj veľa hotelov a reštaurácií jednoducho nechce byť v každej možnej databáze. Ale z každého podnikania treba žiť, tak mi ostáva otázkou, z čoho chceš na tomto zarobiť? Ako držím ti palce ale ako reálne z toho žiť, tomu veľkú šancu nedávam.
malyspaniel
03.04.13,19:00
Ahoj Tifesa Mala si pravdu, je to naozaj veľmi ťažké . Podnikanie zavesím na klinec lebo prešlo mnoho vody v potokoch a riekach , podnikanie mi však neprinieslo žiaden zisk . Ešte raz :) Ďakujem za Vaše odpovede .