vhautodiely
28.02.06,09:58
V aprili som si zakupil registracnu pokladnu.Bola vystavena faktura na celu sume.Registracnu som ale zobral na splatky.Zaplatil som akontaciu a dalej som mesacne splacal splatkovy kalendar uz inej spolocnosti.Ako to mam vsetko zaviest do jednoducheho uctovnictva.
Zita5
28.02.06,09:34
V aprili som si zakupil registracnu pokladnu.Bola vystavena faktura na celu sume.Registracnu som ale zobral na splatky.Zaplatil som akontaciu a dalej som mesacne splacal splatkovy kalendar uz inej spolocnosti.Ako to mam vsetko zaviest do jednoducheho uctovnictva.

Predpokladám z Tvojej otázky , že nejde o klasický lízing , len bežný splátkový predaj napr, Qatro a podobné .

Registračnú pokladnu ak ju máš vo výške do 30000 Sk zaeviduješ do DM , a jednotlivé splátky účtuješ do materiálu s evidencou DM. Je to výdavok ovplyvňujúci ZD v roku 2005 a ak prechádzaš so splátkami aj do roku 2006 , tak tie uhradené splátky v tomto roku zasa budú výdavkom OVZ roku 2006.

Ak by bola R pokladňa nad 30 000 Sk , na základe dokladov fa a splátkového kalendára zaradíš do HM a odpisuješ . Vtedy do výdavkov cez uzávierkové operácie uplatníš príslušný ročný odpis a splátky účtuješ do výdavkov neovplyvňujúcich ZD .
martaf
02.03.06,09:19
dakujem aj mne toto vysvetlenie pomohlo, od novembra 2005 tiez mam na splátky (12 mesiacov) notebook s cenou vyššou ako 30000, tak ho odpisujem, ale čo s výdavkom cena za úver? je to v JU ovplyvňujúci alebo nie, v splátkovej zmluve nie je žiadny splátkový kalendár je tam uvedená len celá suma ako poplatok za úver a neviem, co s touto sumou kam ju v JU dať, ci ju dať rovno do réžie alebo ju mam nejako casovo rozlisit, vie mi prosim niekto poradit
dakujem
marta