ywa23
06.01.13,15:44
Dobrý deň,

som začínajúca mzdová a tento rok ma po prvý krát čaká ročné zúčtovanie dane. Vedeli by ste mi s tým pomôcť...potrebovala by som všetko od začiatku vysvetliť, aby som nič nezabudla alebo neurobila niekde chybu. Ďakujem
veronikasad
06.01.13,15:55
romy16
06.01.13,16:35
Ahoj, tiež som začínajúca, môžme si navzájom pomôcť tým, že si povieme, čo vieme a poradiť si. Čo sa týka RZD za rok 2012 tiež ho idem robiť prvýkrát. Viem, že do 31.1.2013 mi zamestnanci musia podpísať Vyhlásenie ku zdaneniu príjmov, v ktorom zaškrtnú, či si budú uplatnovať nezdaniteľnú časť základu dane a danový bonus. Zároveň im odovzdám tlačivo Žiadosť o vykonanie RZD za rok 2012 a musia mi ju vrátiť do 15.02.2013 spolu so všetkými dokladmi, podľa toho, čo všetko si chcú v RZD uplatniť (potvrdenie o príjme od iných zamestnávateľov, ak nepracovali celý rok u nás, potvrdenie o príjme manželky, ak si chcú uplatniť nezdanit. časť na manželku, rodné listy detí, ak si chcú dodatočne uplatniť danový bonus a pod.) Tím ktorí mi odovzdajú žiadosť do termínu, vykonám RZD, ostatným odovzdám, alebo zašlem Potvrdenie o príjme zo záv,činnosti za rok 2012. Po vykonaní RZD musím podať Hlásenie o vyučtovaní dane zo záv.činnosti na danový úrad. Tam uvediem súhrnne všetkých zamestnancov a ich dan, preplatky, alebo nedoplatky dane. Okrem toho sa v RZD vypočítava Zamestnanecká prémia u zamestnancov, ktorí na nu majú nárok podla zákona a zároven o nu požiadali v Žiadosti o vykonanie RZD.