zuzuletka23
06.01.13,16:37
Prosim Vas o radu, zacinam uz byt zufala. Pri podavani ziadosti o pomoc v hmotnej nudzi mi bolo povedane, ze potrebujem mat sudom stanovene vyzivne od matky, kedze od otca uz mam. Som studentka denneho studia, mam 24 rokov, mam odlisny trvaly pobyt od rodicov, vyzivne od otca 75 eur a minimalne vyzivne od matky v sume 26,65 (ak podam navrh na sud). budem mat vobec narok na davku v hmotnej nudzi ked moj prijem vychadza cca 101 € , co je viac ako zivotne minimum pre nezaopatrene dieta, ktore je cca 88 €? na Urade prace mi bolo povedane ze davka bude v sume 10 € mesacne. Sustavne sa pripravujem na povolanie, som nezaopatrene dieta a tym ze byvam oddelene od rodicov je moje zivotne minimum vyssie resp. 189,83 € (pre plnoletu fyzicku osobu)?vychadza sa z tejto sumy pri posudzovani naroku na pomoc v HN?prosim poradte mi mne aj tych 10 eur mesacne pomoze
veronikasad
06.01.13,15:42
Dávka v hmotnej núdzi je podstatne nižšia ako životné minimum.

Viac info tu
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
zuzuletka23
06.01.13,16:23
ja viem ja to mam vsetko prestudovane..len pri posudeni hmotnej nudze sa vychadza zo zivotneho minima..mne nie je jasne aka suma zivotneho minima je v mojom pripade, ci minimum na nezaopatrene dieta ci minimum pre plnoletu fyzicku osobu
veronikasad
06.01.13,16:25
ja viem ja to mam vsetko prestudovane..len pri posudeni hmotnej nudze sa vychadza zo zivotneho minima..mne nie je jasne aka suma zivotneho minima je v mojom pripade, ci minimum na nezaopatrene dieta ci minimum pre plnoletu fyzicku osobu
životné minimum plnoletej FO, nakoľko ak máš od rodičov stanovené výživné, posudzuješ sa samostatne. V odkaze máš aktuálne sumy dávky v hmotnej núdzi.
zuzuletka23
06.01.13,16:28
dakujem velmi pekne..