lenka722
06.01.13,22:06
Dobry den, chcem si zmenit trvaly pobyt a k tomu si musim spravit aj novy OP, tak sa chcem spytat ci si ten novy op musim vyzdvihnut osobne alebo moze za mna aj niekto iny napr rodic? a do kolkych dni mi to asi vybavia? prosim poradte cim skor. dakujem :rolleyes:
lujza.j
06.01.13,21:12
buchač
06.01.13,21:12
Dobry den, chcem si zmenit trvaly pobyt a k tomu si musim spravit aj novy OP, tak sa chcem spytat ci si ten novy op musim vyzdvihnut osobne alebo moze za mna aj niekto iny napr rodic? a do kolkych dni mi to asi vybavia? prosim poradte cim skor. dakujem :rolleyes:

Študuj

http://www.minv.sk/?obcianske-preukazy
wagner
06.01.13,21:13
Keď zaplatíš, tak Ti ho pošlú aj domov. Bez poplatku pošlú aj policajtom blízko nového bydliska - ktoré si udáš sama. Tiež záleží, od kedy máš ten starý OP. Lebo ak bol vydaný po roku 2007, tak si ho môžeš vybaviť aj v mieste nového trvalého pobytu. Tiež ho môžu vyzdvihnúť aj rodičia.
tictac7
06.01.13,21:13
lenka722
06.01.13,21:26
Takze to znamena, ze ja musim podpisat splnomocnenie, ze ho namiesto mna moze prebrat ina osoba? a musim to splnomocnenie aj dat niekam potvrdit? ci ho potom moze druha osoba(rodic) predlozit na policii iba s mojim podpisom? bez nijakych potvrdeni
tictac7
06.01.13,21:33
Takze to znamena, ze ja musim podpisat splnomocnenie, ze ho namiesto mna moze prebrat ina osoba? a musim to splnomocnenie aj dat niekam potvrdit? ci ho potom moze druha osoba(rodic) predlozit na policii iba s mojim podpisom? bez nijakych potvrdeni

čítať s porozumením nevieš?
buchač
06.01.13,21:34
Takze to znamena, ze ja musim podpisat splnomocnenie, ze ho namiesto mna moze prebrat ina osoba? a musim to splnomocnenie aj dat niekam potvrdit? ci ho potom moze druha osoba(rodic) predlozit na policii iba s mojim podpisom? bez nijakych potvrdeni

Čo je splnomocnenie?

http://www.obroda.sk/clanok/985/vacsinu-pravnych-veci-moze-vybavit-splnomocnenec/


P.S.:
......koľkože to rokov máš ??????? :eek:.....lebo nechápem tieto otázky ....že základné ......:mee:
lujza.j
06.01.13,21:39
ale ved ona si nečíta - nehladá k priložených linkoch...ona reaguje na príspevok 4....
lenka722
06.01.13,22:14
ja som reagovala na toto:občiansky preukaz môže prevziať aj iný občan po predložení svojho občianskeho preukazu a plnomocenstva na zastupovanie s osvedčeným podpisom, ktoré je povinný odovzdať príslušnému úradu....splnomocnenie som este nepisala a rychlo som si precitala tu stranku tak preto som to nepochopila ale uz to viem! tak nemusite hned urazat, atd!!! dakujem