VitoCorleone
07.01.13,07:36
Dobry den, chcel by som otvorit pizzeriu a rad by som sa Vas opytal na nejake rady a tipy na co si dat pozor a taktiez sa chcem vas poradakov opytat co by ocakavali od pizzerie aby ste mali pocit spokojnosti a co Vam vadi napr. na inych pizzeriach a chceli by ste to zmenit. Dakujem.
Peter S.
07.01.13,06:49
Jednoznačne si dávaj pozor na dodržiavanie hygienických predpisov, od pizzerie sa čaká dobrá pizza, slušnosť, prívetivosť a rýchlosť (všímavosť) čašníkov.
VitoCorleone
07.01.13,06:53
dakujem za tip. A aka je priemerna doba vyroby resp. aka by mala byt maximalna doba obsluhy zakaznika kedy dostane svoju pizzu od objednania na mieste.
Peter S.
07.01.13,07:01
V pizzerii musí byť pizza čerstvo pripravená a upečená, takže ja nemám problém počkať 30-45 minút, ale všímavosťou myslím najmä skutočnosť, že do jednej minúty od usadenia zákazníka musí doletieť čašník a menu, resp. spýtať sa na nápoje, lebo sa mi napr. stalo, že som sa usadil s rodinou a 5 minút čašníčka ani nepozrela tým smerom, musela ladiť rádio... a bolo to v Tatrách!!
Indeed
07.01.13,07:10
predovšetkým sa treba rozhodnuť, či pizzeria bude mať aj jedaleň,kde sa bude pizza konzumovať,alebo

to bude len výrobňa pizze pre rozvoz
VitoCorleone
07.01.13,07:11
Bude to aj s jedalnou.
Indeed
07.01.13,07:17
Tak potom treba setsakramentsky dobre vybrať miesto, KDE sa bude pizzeria prevádzkovať, je to absolutne kľučové pre fungovanie akehokoľvek podnikania.
Misicka21
07.01.13,07:24
dobré odvetrávanie, poznám jednu, keď z tadiaľ odídem musím vetrať oblečenie....
VitoCorleone
07.01.13,07:50
a vie mi niekto napisat priemernu dobu pripravy pizze, resp. nejaky standard za ako rychlo by mala byt pizza spravena. Pocul som uz aj o case cca 15 minut, ale to sa mi zda strasne dlho
buchač
07.01.13,07:57
dakujem za tip. A aka je priemerna doba vyroby resp. aka by mala byt maimalna doba obsluhy zakaznika kedy dostane svoju pizzu od objednania na mieste.
Priemerná doba pečenia je cca 15 minút .
Záleží od druhu ...
Kedy ju bude mať na stole , to je už druhá vec ...

Inak povedané ...v dobrých podnikoch je to tak , že zákazník si sadne a do 30 minút by mal mať jedlo na stole ...

Dobrá pizzateria by mala mať aj dobrú pec - na drevo ... inak je to o ničom ...
Pizziara ani nevravím - nemôžeš hocikoho postaviť k peci ...
Receptúry na cesto - tie pomery sú poväčšinou akože " tajné " ...nie každý poskytne ten svoj ...


Indeed 24 Minutes Ago #30935
Tak potom treba setsakramentsky dobre vybrať miesto, KDE sa bude pizzeria prevádzkovať, je to absolutne kľučové pre fungovanie akehokoľvek podnikania.

Dobrá poznámka ...čiže otázka pre Krstného otca :---....KDE - mesto by ma aj zaujímalo ...
Ide o to , že tých prevádzok je už niekde priveľa a aby bol podnik rentabilný - ziskový , potom je to na zamyslenie ...

O priestoroch , personále a či hygiene sa baviť nebudeme ....či ?

Inak ...pizzatéria sama o sebe neprežije - myslím tým IBA ponuku pizze .

....ale to už by sme šli do inej témy - že podnikateľský zámer ...a za rozumy sa platí ...;) :D
buchač
07.01.13,08:05
a vie mi niekto napisat priemernu dobu pripravy pizze, resp. nejaky standard za ako rychlo by mala byt pizza spravena. Pocul som uz aj o case cca 15 minut, ale to sa mi zda strasne dlho
Dlho ???
Nuž skús sa raz pozrieť v takom podniku , kde do kuchyne ( akože ) vidíš ....

Cesto majú síce poväčšinou pripravené ...
Ale z tej gule je potrebné aj formu nejakú urobiť ...
Na cesto nadrbať tie indegrediencie ...
Šmariť do pece ...
Pec nesmie byť ani horúca , ani studená ...

Bavíme sa ale o príprave 1 Ks pizze ...........................
Vezmi si , že naraz príde partia 4 - 6 osôb a každý si inú objedná .
Príprava je raz dva .
Horšie je to s pečením , nakoľko do takej pece môže pizzér dať tie 4 ks ...

Keď je čas špičky ....hehe , nestíha ani trt ..........spotený je statočne .......




P.S.:
...a ver mi , že viem o čo ide ..........o čom točím ...
Indeed
07.01.13,08:10
on bude pripravovať tie "cesnakovo-paradajkovo-klobásovo-syrové langoše" original talianska pizza naším ľuďom nechutí,lebo je moc "suchá"
buchač
07.01.13,08:26
Len od pizzerie ?????
buchač
07.01.13,08:31
Indeed 15 Minutes Ago #30942
on bude pripravovať tie "cesnakovo-paradajkovo-klobásovo-syrové langoše" original talianska pizza naším ľuďom nechutí,lebo je moc "suchá"

...nuž záleží od prípravy ....

Tá , o ktorej ja vravím ....nuž túto si na druhý deň do mikrovlnky dám ...suchší je len ten okraj ...:rolleyes:
lujza.j
07.01.13,18:30
pre mňa je pizza...ktorú milujem, ale iba výnimočne takže to musí byť pre mňa prvá liga......v prvom rade tak ako Buchi píše, pec iba na drevo...neviem či si to nevyžaduje iba stavbu v určitých obmedzených objektoch...myslím riadny komín....potom cesto , ktorého recept si každý stráži....napríklad v jednej americkej pizzérii v Ba, myslím že dvaja ludia vedeli...ale to nie je štýl pizze, ktorý obľubujem teda tučné cesto....potom syr....úplne naj neznášam, ked má byť niekde prošuto, alebo iný druh sušeného masa a ani chýru ani slychu.....ked parmezán tak parmezán, ked mazzarela tak nie eidam.....a potom syr na spodok nie na vrch na všetky prílohy...zapekačku so zaparenými-udusenými prílohami s môžu nechať....rajčinová omáčka žiadny kečup, ale vyrobená nie veľmi kyslá....pozor šampiony nie kozmické, ale čerstvé
neviem odkiaľ si ale pre mňa top pizzerka v BA, je LA Mamma, šlape roky, ked tam prídeš v špičke bud si na miesto počkáš pekne v rade, alebo má uplateného kelnera...ktorý sa ti o miesto postará....alebo môžeš ísť het....
ale kedže nejaký ten rok mám cez ulicu pizzérku, že v papučiach:D dokonca tam decko aj ja všetkých poznáme ....tak v la mamme som dlhšie nebola, ale bol kolega nič sa nezmenilo na miesto sa stále čaká v rade a pizza stále top.
no a aby som nezabudla...šikovný pizza man