milamoja
07.01.13,08:05
Dobrý deň,
mám pracovný pomer na dobu určitú (zástup za materskú, nevedno, kedy sa zastupovaná osoba vráti do práce) a na materskú mám nastúpiť cca 10.4.2013. Podľa kolektívnej zmluvy mám nárok na dovolenku 25 dní ročne. Koľko dovolenky si môžem vyčerpať pred nástupom na materskú? Je pravdepodobné, že po rodičovskej dovolenke sa už k tomuto zamestnávateľovi nebudem môcť vrátiť. Musím pred čerpaním dovolenky odpracovať 60 dní? Veľmi sa ospravedlňujem, viem, že tu podobné otázky už sú, ale stále tomu nejak nerozumiem :) ďakujem
Tweety
07.01.13,07:13
Dobrý deň,
mám pracovný pomer na dobu určitú (zástup za materskú, nevedno, kedy sa zastupovaná osoba vráti do práce) a na materskú mám nastúpiť cca 10.4.2013. Podľa kolektívnej zmluvy mám nárok na dovolenku 25 dní ročne. Koľko dovolenky si môžem vyčerpať pred nástupom na materskú? Je pravdepodobné, že po rodičovskej dovolenke sa už k tomuto zamestnávateľovi nebudem môcť vrátiť. Musím pred čerpaním dovolenky odpracovať 60 dní? Veľmi sa ospravedlňujem, viem, že tu podobné otázky už sú, ale stále tomu nejak nerozumiem :) ďakujem
Na to, aby vznikol nárok na dovolenku za KR, musíš odpracovať aspoň 60 dní. Ak zamestnáv. súhlasí, môžeš si dovolenku čerpať aj pred nástupom na MD. Len pripomínam, že aj čerpanie MD sa považuje za odpracovaný čas.(pre nárok na dovolenku) Ešte by som podotkla, je podstatné dokedy je doba určitá.
veronikasad
07.01.13,07:15
Dobrý deň,
mám pracovný pomer na dobu určitú (zástup za materskú, nevedno, kedy sa zastupovaná osoba vráti do práce) a na materskú mám nastúpiť cca 10.4.2013. Podľa kolektívnej zmluvy mám nárok na dovolenku 25 dní ročne. Koľko dovolenky si môžem vyčerpať pred nástupom na materskú? Je pravdepodobné, že po rodičovskej dovolenke sa už k tomuto zamestnávateľovi nebudem môcť vrátiť. Musím pred čerpaním dovolenky odpracovať 60 dní? Veľmi sa ospravedlňujem, viem, že tu podobné otázky už sú, ale stále tomu nejak nerozumiem :) ďakujem
Je pravdepodobné, že tvoj pracovný pomer bude trvať do konca roku 2013, teda aj počas materskej a RD ? Do nástupu na MD budeš pracovať, alebo si na PN-ke ?
milamoja
07.01.13,07:19
Pravdepodobné to je, ale s určitosťou to nikto nevie. Zatiaľ pracujem a dúfam, že to zvládnem bez PNky až do nástupu na MD.
Tweety
07.01.13,07:20
Pravdepodobné to je, ale s určitosťou to nikto nevie. Zatiaľ pracujem a dúfam, že to zvládnem bez PNky až do nástupu na MD.
Dokedy trvá doba určitá? Ak tento rok ešte budeš pracovať, platí moja odpoveď v prísp. 2.
veronikasad
07.01.13,07:22
Pravdepodobné to je, ale s určitosťou to nikto nevie. Zatiaľ pracujem a dúfam, že to zvládnem bez PNky až do nástupu na MD.
Ak do nástupu na MD odpracuješ 60 dní, môžeš si vyčerpať 3/12 ročnej dovolenky pred nástupom na MD. Ostatnú dovolenku ti zrejme zamestnávatel umožní vyčerpať až po skončení MD, resp. preplatí pri skončení prac.pomeru. Ak nebudeš na PN-ke a prac.pomer bude trvať celý rok. ročný nárok na dovolenku sa ti krátiť z titulu RD nebude (nebude trvať viac ako 100 prac.dní).
milamoja
07.01.13,07:24
Kým sa osoba, ktorú zastupujem nerozhodne vrátiť do práce. Vraj to zatiaľ neplánuje, ale nemám na ňu kontakt a netuším, ako dlho vopred to má povinnosť oznámiť. Inak rozumiem tomu správne, že ak je pravdepodobné, že tých 60 dní nejakým spôsobom (aj MD) tento rok "odpracujem", tak môžem dovolenku čerpať?
Tweety
07.01.13,07:24
Kým sa osoba, ktorú zastupujem nerozhodne vrátiť do práce. Vraj to zatiaľ neplánuje, ale nemám na ňu kontakt a netuším, ako dlho vopred to má povinnosť oznámiť. Inak rozumiem tomu správne, že ak je pravdepodobné, že tých 60 dní nejakým spôsobom (aj MD) tento rok "odpracujem", tak môžem dovolenku čerpať?
Oznámenie návratu do práce alebo nástupu na MD je mesiac pred samotným nástupom. ÁNo, rozumieš správne.
veronikasad
07.01.13,07:25
Kým sa osoba, ktorú zastupujem nerozhodne vrátiť do práce. Vraj to zatiaľ neplánuje, ale nemám na ňu kontakt a netuším, ako dlho vopred to má povinnosť oznámiť. Inak rozumiem tomu správne, že ak je pravdepodobné, že tých 60 dní nejakým spôsobom (aj MD) tento rok "odpracujem", tak môžem dovolenku čerpať?
Ukončenie RD je povinná oznámiť zamestnávatelovi písomne aspoň mesiac vopred. Do 10.4. je určite viac ako 60 dní (do odprac.dní sa počíta aj čerpanie dovolenky)
milamoja
07.01.13,07:26
Ďakujem za info, čiže nič, podľa čoho by sa dalo plánovať :)


CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
veronikasad
07.01.13,07:27
Ďakujem za info, čiže nič, podľa čoho by sa dalo plánovať :)


CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
kým nebudeš vedieť dátum nástupu zastupovanej pracovníčky a tým aj termín skončenia tvojho prac.pomeru, plánovať nemôžeš nič.
milamoja
07.01.13,07:29
v každom prípade mám však nárok na pomernú časť, na celoročnú len ak by mi pracovný pomer trval do konca roka, správne?


CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Tweety
07.01.13,07:31
v každom prípade mám však nárok na pomernú časť, na celoročnú len ak by mi pracovný pomer trval do konca roka, správne?


CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Ak tvoj PP bude trvať do konca roka, nebudeš PN viac ako 100 dní, dovolenka za KR sa ti nebude nijako krátiť.
veronikasad
07.01.13,07:31
v každom prípade mám však nárok na pomernú časť, na celoročnú len ak by mi pracovný pomer trval do konca roka, správne?


CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Ak pracovný pomer neskončí pred nástupom na MD, tak ako som napísala, môžeš si vyčerpať 3/12 ročného nároku.
Ak bude trvať celý rok, dovolenka sa ti z titulu MD a RD krátiť nebude (ak k tomu nebude PN-ka pred nástupom na MD, tá by sa pripočítala k dňom RD)
milamoja
07.01.13,07:33
mnohokrát vám obom ďakujem za rady, už si pripadám trošku zorientovanejšia :)