franco24
07.01.13,08:31
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť ak by niekto vedel poradiť. Som momentálne evidovaná na úrade práce a potrebujem poradiť ako postupovať pri uzatvorení dohody o vykonaní práce s tým, že by som pre danú živnostníčku pracovala ako vizážistka a tým pádom bola odmeňovaná podĺa objednávok a vykonanej práce, neviem ako sformulovať dohodu keďže neviem koľko bude objednávok v danom mesiaci a či vobec nejaké budú. dochádzať budem za zákazníkmi a mám aj prenosnú registračnú pokladňu evidovanú na danú živnostníčku. Ako nato?
franco24
07.01.13,08:47
Prosím Vás nikto nevie poradiť?
katka 23
07.01.13,08:55
dohodu o vykonaní práce má uzatvoriť zamestnávateľ so zamestnancom, odvody do ZP SP platí zam- eľ, mzdu vypláca zam - eľ...
veronikasad
07.01.13,08:59
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť ak by niekto vedel poradiť. Som momentálne evidovaná na úrade práce a potrebujem poradiť ako postupovať pri uzatvorení dohody o vykonaní práce s tým, že by som pre danú živnostníčku pracovala ako vizážistka a tým pádom bola odmeňovaná podĺa objednávok a vykonanej práce, neviem ako sformulovať dohodu keďže neviem koľko bude objednávok v danom mesiaci a či vobec nejaké budú. dochádzať budem za zákazníkmi a mám aj prenosnú registračnú pokladňu evidovanú na danú živnostníčku. Ako nato?
Pre výkon tvojej práce treba uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti (opakovaná činnosť)- max. výkon práce 10 hod.týždenne. Hodinová mzda nesmie byť nižšia ako minimálna. Mesačný príjem uchádzača o zamestnanie nesmie prekročiť 143,40€, dohodu treba odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce, inak ťa vyradia z evidencie.
franco24
07.01.13,09:57
Dakujem, ale ako na tú dohodu? ako sformulovať, že príjem sa bude odvíjať od objednávok? napr. líčenie každú sobotu ak budú objednávky(tzn. svadby) dohodu musím sformulovať ja, pretože mojím zamestnávateľom bude mamka.
franco24
07.01.13,13:45
Prosím vás nikto sa s tým nestretol?
franco24
08.01.13,05:56
Prosím vás nikto nevie poradit?
Melnick
08.01.13,06:10
Dohodnutý rozsah pracovného času daj 10 hodín týždenne
Doba - neurčitá
Splatnosť odmeny 1x za Q - ak uvedieš typ dohody nepravidelný príjem
Prípadne mesačne a, ak uvedieš typ dohody pravidelný príjem.