kesselo
07.01.13,11:13
Dobrý deň, potrebujem vedieť, ako je možné nárokovať si ušlý zisk. Spolupracujem s firmou, ktorá je mojim výhradným dodávateľom... dva mesiace pred Vianocami mi prestal dodávať tovar. Vybrali si dosť nepríjemný termín. Dovtedy som mala vždy všetky pohľadávky voči spoločnosti uhradené, pár krát sa mi vyhrážali exekúciou a podobne, ale neprávom, pretože som mala všetko uhradené, podložila som to výpismi účtov, tak sa na to akože zabudlo. Počas roka 2012 nastalo niekoľko dosť nepríjemných zmien a odzrkadlilo sa to na nižších tržbách, samozrejme. Písomne som ich požiadala, aby zohľadnili zmeny, ktoré nevznikli mojím, ale ich pričinením a aby nezačali podnikať nepriaznivé kroky pred Vianocami, pretože nie len že nezarobím ja, ale im sa tovar tiež zo skladu nepohne, že po Vianociach im všetko vyrovnám. Moje žiadosti však boli márne. Komunikácia s touto spoločnosťou nie je možná, telefóny nedvíhajú, na emaily neodpovedajú, obchodný zástupca sa dobré dva mesiace tiež neukázal. Momentálne mám všetky pohľadávky vyrovnané, nemám ani jednu neuhradenú faktúru, ale pri porovnaní s minulým rokom, som zarobila a polovicu menej, čo dosť výrazne ovplyvnilo fungovanie môjho obchodu. Chcem im poslať zoznam tovaru, ktorý ľudia žiadali, ktorý by sa určite predal a je toho dosť. V prvom rade mi ide o to, aby si uvedomili, o čo prišli, ale ak je možnosť žiadať náhradu škody, tak prečo to nevyužiť... len neviem ako na to. Poraďte, ak môžete a viete. Ďakujem :)
blavaciko
07.01.13,11:05
a ty si s nimi mala nejaku zmluvu, ze ti budu pravidelne dodavat? alebo na zaklade coho od nich chces usly zisk?
kesselo
07.01.13,11:15
mám exkluzívnu zmluvu, ktorá ich zaväzuje dodávať mi tovar a mne zakazuje odoberať tovar od iných spoločností...
Peter S.
07.01.13,11:22
bez vetra sa ani lístok nepohne, treba povedať pravdu a exluzívnu zmluvu. Tam mali byť dohodnuté sankcie (zmluvné pokuty) za porušenie zmluvy. Píšete, že chcete ušlý zisk, ale zároveň priznávate, že ste mali voči dodávateľovi podlžnosti. Odkiaľ máme mi vedieť, či ste si v zmluve dohodli právo dodávateľa pozastaviť dodávku tovaru, ak ste v omeškaní s jednou-dvomi splátkami? Bez relevantných informácií nedostanete odpoveď.
kesselo
07.01.13,12:07
sformulovala som to najlepšie, ako som vedela... neriešim tieto záležitosti každý deň, keby som vedela všetko, tak tu ten dotaz nezavesím. Nikto učený z neba nespadol. Žiadne informácie nezadržiavam, len neviem, ktoré všetky informácie treba poskytnúť... normálne sa na to opýtať je ako tak sledujem asi problém!
ketums
07.01.13,12:15
sformulovala som to najlepšie, ako som vedela... neriešim tieto záležitosti každý deň, keby som vedela všetko, tak tu ten dotaz nezavesím. Nikto učený z neba nespadol. Žiadne informácie nezadržiavam, len neviem, ktoré všetky informácie treba poskytnúť... normálne sa na to opýtať je ako tak sledujem asi problém!

kesselo ak máš zmluvu, preštuduj si zmluvu, aké su tam podmienky. Ak tam má dodávateľ podmienku, že ti nemusí dodať tovar, ak budeš meškať s platbami nikto ti neporadí. Na to sa ťa šeci pýtajú, tak skús odpovedať. Lebo ak máš zmluvu, všetko sa riadi viac menej ňou!
Týmto si nezodpovedala na otázky a bez poriadných informácii, sa nedočkáš poriadnej odpovede :)