robinof
07.01.13,11:41
Prosim Vas o radu.
Mam zaradene auto v majetku. Od r.2009 ho nepouzivam a je odhlasene aj na DU.
Teraz by som ho chcel preradit do osobneho vlastnictva.
Je mozne takto preradene auto hned pouzivat na podnikanie v tej istej firme kde bolo predtym zaradene v majetku a uplatnit si cestovnu nahradu /km ??
Nie su tam nejake obmedzenia ?
Ako by som mal postupovat ?

dakujem za odpoved.
martinborr
09.01.13,12:27
Ahojte, ja mam podobny pripad. V s.r.o. kde som konatel aj spolocnik, mam danovo (uctovne zatial nie) odpisane auto N1, pri nakupe ktoreho som v r 2009 odpocital DPH. Hladam sposob, ako ho najvyhodnejsie preradit do mojho OV tak, aby som si mohol uctovat nahrady za pouzivanie vozidla podla km+nahrady za phm.

- Ak by som ho z s.r.o. daroval sam sebe, je potrebne odviest dph z trhovej ceny a nasledne ja ako fyzicka osoba by som mal zdanit tento nepenazny prijem?
- Ak by som ho daroval tretej osobe, ako by to bolo s DPH a danou z prijmu? Rozlisuju sa tu nejake spriaznene osoby (napr. sestra, matka a pod)?

Dakujem velmi pekne
ingridpa
24.01.13,13:37
mám rovnaký problém, nikto nevie poradiť?????
uko
02.02.14,20:10
toto aj mňa zaujíma
marjankaj
02.02.14,20:26
Tvoja otázka je podobná ako mala moja dcéra, keď mala 5 rokov.
Mamííí, môžem ísť s Aničkou a so MNOU von?:---
Mila123
02.02.14,20:31
Janko, odpovedal si na ročný príspevok......
marjankaj
02.02.14,21:01
No veď uka to tiež zaujíma.:---
uko
03.02.14,08:35
no mňa to úplne vážne zaujíma. ja chcem len preradiť z podnikania do osobného vlastníctva a po prečítaní rôznych príspevkov tu na porade som už celkom domotaná
uko
03.02.14,08:39
najmä v tejto otázke príspevky promont maja..... http://www.porada.sk/t229508-mozem-vyradit-odpisane-auto-z-majetku.html
Antonia Jendrišáková
03.02.14,08:45
Auto je majetkom s.r.o., rozhodne predajom s DPH, lebo pri kúpe si s.r.o. odpočítala. Vyradiť z majetku na tomto základe. Musí byť prepísané aj na polícii. Pri živnosti je to inak. Takéto auto je stále majetkom FO. Vyradí z majetku firmy do osobného úžívania a môže ho používať v súvislosti s podnikaním, základná náhrada + spotreba PHL. Neprepisuje na polícii.
uko
03.02.14,09:04
ďakujeeem. takže v prípade živnostníka len na kartu poznačiť, že k dňu.. preradené do osobného používania, príp. aj vyraďovací prokol? a ako je to s DPH? počíta sa zo zostatkovej ceny alebo z trhovej?
Antonia Jendrišáková
03.02.14,14:30
zo zostatkovej
uko
03.02.14,15:01
ešte raz ďakujem. takže keď je už odpísané DPH sa neodvádza. veľmi ma zmiatli príspevky na porade, že vraj z pohľadu DPH ide o bezoplatné dodanie a je potrebné odviezť DPH z trhovej ceny....
Dav
05.01.15,10:29
odpovedám na starý príspevok, ale pozor, od 1.1.2015 je zmena pre SZČO : kilometrovné sa nedá uplatniť na auto, ktoré bolo vyradené z majetku firmy.
martinr
04.07.15,09:51
A ako je to s uplatňovaním výdavkov v prípade ak využíva konateľ s.r.o. svoje súkromné auto, ktoré bolo pred tým vyradené z majetku SZČO?
Consultix
04.07.15,10:34
Trhova cena by bola relevantna pri vztahu sro -> fyzicka osoba. V pripade SZCO je to ten isty danovnik, nakolko podnika vo vlastnom mene na vlastny ucet. Ale pozor pri DPH: pri dodaneni DPH vychadzame z DANOVEJ zostatkovej ceny, nie z uctvonej!