anka_p
07.01.13,11:58
Chcela by som sa opýtať či má niekto skúsenosť s poistením zodpovednosti dieťaťa.

Moje totiž rozbilo susedovi mobil. Sused nemá od mobilu doklad. Bude poisťovňa tento doklad potrebovať? Ide totiž o nový Samsung S3 kupovaný cez internet bez dokladu.
subjekt6792
07.01.13,12:32
Anka samozrejme, že bude požadovať.., veď na základe čo ho by mala poisťovňa plniť.
Resp. len na základe vašich tvrdení a určitého rozbitého mobilu, ktorý predložíte. To by bol potom pekný biznis..:)
Zita5
07.01.13,12:34
Treba si vyžiadať doklad o kúpe .
anka_p
07.01.13,12:56
fuha, to bude asi problém. Hlásia sa takéto škody na políciu? Ako pri autách? že nad 5000,- sk (kedysi dnes neviem koľko v Eurách)? Mohlo by to pridať na vážnosti, že ten mobil je naozaj jeho aj ked nemá doklad...?
ivka70
07.01.13,13:12
fuha, to bude asi problém. Hlásia sa takéto škody na políciu?
A co by si hlasila na policii? Stal sa nejaky trestny cin alebo aspon priestupok?
Ako pri autách? že nad 5000,- sk (kedysi dnes neviem koľko v Eurách)? Mohlo by to pridať na vážnosti, že ten mobil je naozaj jeho aj ked nemá doklad...?
A ako tu vaznost preukaze?


:o

Poistovna vyslovene pozaduje doklad aj s IMEI cislom telefonu.
A preco nema doklad o kupe pri kupe telefonu cez internet?

Najjednoduchsie je ist sa informovat priamo do poistovne.
mareko
08.01.13,07:25
Poisťovni by malo postačiť čestné prehlásenie o cene (vlastná skúsenosť). Ale nie je poisťovňa ako poisťovňa. U ČSOB stačilo čestné prehlásenie. Treba to vyskúšať. Ten, kto kupoval mobil, hoc aj cez internet, predsa má dáky doklad (výpis z banky) že mobil zaplatil :-(
Ešte ma napadlo, že budú požadovať doklad o neopraviteľnosti mobilu a tiež o likvidácii poškodeného mobilu na určenom mieste, napr. v servise. Servis musí vydať tieto potvrdenia a tie je potrebné priložiť k tlačivu. Likvidátor si poškodenú vec samozrejme odfotí, to zlikvidovanie výrobku pochopiteľne bude až po návšteve likvidátora a fotení mobilu.
Je však možné, že iná poisťovňa bude postupovať úplne oodlišne...